Du Kauno regbio sporto klubai ne vienerius metus naudojasi ta pačia sporto aikšte. Susikirtus sportininkų ambicijoms, stadiono priklausomybės klausimas pasiekė teismą.
Vytautas Vasilenka
© "Lietuvos žinios"
Prieš tris dešimtmečius Kauno Dainavos mikrorajone įrengta regbio aikštė šiuo metu - visiškai apleista. Joje telikę išgverę tribūnų likučiai, nėra drabužinių, dušų ar kitų patogumų. Kad tai regbio aikštė, išduoda tik žalioje vejoje stovintys aukšti stacionarūs vartai.

Vienas iš dviejų Kaune veikiančių regbio klubų tvirtina, kad aikštė yra jų. Antrieji įrodinėja, kad aikštė niekam nepriklauso ir siekia ją perimti.

Kauno futbolo mokyklos direktoriaus pavaduotojas bei regbio klubo "Ąžuolas" vadovas Vytautas Vasilenka baiminasi, jog tankiai apstatytame Partizanų gatvės kvartale esanti regbio aikštė gali tapti idealia vieta privatiems namams ar prekybos centrui.

Įrodinėja, kas šeimininkas

Vasilenkos iniciatyva Kauno savivaldybė kreipėsi į teismą ir paprašė, kad stadionas būtų pripažintas bešeimininkiu turtu ir jį būtų leista perimti miestui. Tada juo teisėtai galėtų naudotis sporto mokykla. Vasilenka tvirtinta, kad ir dabar prižiūri aikštę, tačiau neseniai vykusiame pirmajame posėdyje teismui stigo sporto mokyklos veiklos aikštėje įrodymų.

"Interbolio" direktorius ir regbio klubo "Skorpionas" prezidentas Andrius Andriukaitis teigia, jog aikštė priklauso jiems. Pasak Vasilenkos, į pusantro hektaro užimančią sporto aikštę esą neteisėtai pretenduoja firma "Interbolis", šalimais turinti pirtelę ir nuomojanti ją pobūviams.

Bendrovės "Interbolis" direktorius Andrius Andriukaitis LŽ teigė esąs 1998 metais Kaune įsteigto regbio klubo "Skorpionas" prezidentas. Jis tvirtina, kad "Interbolis" įkurta būtent sporto kompleksui, taip pat ir regbio aikštei išsaugoti.

Pasak Andriukaičio, šis stadionas niekuomet nebuvo nei visuomeninis, nei savivaldybės. Prieš 30 metų už Maskvos pinigus įrengta regbio aikštė iš pradžių priklausė Felikso Dzeržinskio staklių gamyklai, turėjusiai pajėgią regbio komandą. Vėliau aikštė perėjo valstybinei įmonei "Koordinatė", dar vėliau - bendrovei "Embolis" ir galiausiai - "Interboliui". Andriukaitis tikina, kad "Interbolio" iniciatyva 1996 metais atlikta pirmoji stadiono inventorizacija. Iki tol teisiškai stadionas neegzistavęs.

"Perėmėme iš "Embolio" ne stadioną, ne pastatą, bet sporto kompleksą", - tikino Andriukaitis. 1995 metų "Interbolio" steigimo sutartyje užfiksuotas sporto kompleksas.

"Interbolio" ir "Skorpiono" klubų vadovo teigimu, anksčiau jis padėjo Vasilenkai ugdyti regbio sportininkus, tačiau vėliau, pastarajam pasiūlius nuversti Regbio federacijos vadovybę, vyrai susipyko. Pasak Andriukaičio, dabar Vasilenkai talkina buvęs regbininkas Gediminas Petrauskas, dabartinis Kauno miesto tarybos narys liberaldemokratas.

Kenčia žaidėjai

Lietuvos regbio federacijos prezidentas Aleksandras Makarenka Kauno klubų ginče įžvelgia "negeras ambicijas". Jo teigimu, regbio stadioną turi naudoti visi Kaune veikiantys regbio klubai. "Jie gali susimesti ir padaryti iš jo saldainiuką", - mano federacijos prezidentas.

"Ąžuolo" klubas, pasak Makarenkos, į Regbio federaciją pasiprašė prieš kelerius metus, jo žaidėjai kur kas silpnesni nei "Skorpiono" regbininkai.

Kauno savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus specialistai tvirtino, kad jiems įteisinti regbio stadioną nėra paprasta. Spėjama, kad "miglota" tvarka padeda patyliukais privatizuoti "auksinę" sporto aikščių žemę, taip jau įvyko su "Žalgirio" stadionu, kuriame kyla prakybos centras.

Teisės aktai numato, kad bešeimininkis turtas gali būti perduotas valstybei ar savivaldybei teismo sprendimu. Tačiau valstybės institucijos pareiškimą dėl turto perėmimo gali paduoti teismui tik praėjus metams nuo tos dienos, kurią objektas įtrauktas į bešeimininkių objektų sąrašą. Civiliniame kodekse numatyta, kad bešeimininkio turto nustatymo ir apskaitos tvarką numato Vyriausybė, bet ši tvarka dar nėra prįimta. Šiuo metu bešeimininkį turtą į apskaitą įtraukia Valstybinė mokesčių inspekcija.

Niekas nesikėsina

"Interbolio" vadovas aiškina, kad privačiai bendrovei būtų nuostolinga išpirkinėti stadiono žemę, suskirstyti ją sklypeliais ir perparduoti. "Tik valdininkai gali iš to pelnyti", - mano Andriukaitis. Pasak jo, norėdama panaikinti stadioną, savivaldybė turi pakeisti sklypo statusą, nes dabar jo paskirtis yra rekreacinė.

"Negalima daryti analogijos su Kauno "Žalgirio" stadionu. Tai buvo visuomeninės organizacijos turtas, kuris buvo išparceliuotas. Savivaldybė galėjo neleisti keisti žemės paskirties", - sakė "Interbolio" direktorius. Jei teismas pripažins, kad regbio stadionas yra bešeimininkis turtas, pasak Andriukaičio, beliks konstatuoti, kad Kaune įvykdyta nacionalizacija.

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Plikai nusikirpusi K. Dūdaitė: aš noriu tokių pačių užduočių kaip vaikinai (134)

„Gyvename neramiais lakais. Manau, kad kariuomenei reikia žmonių, kurie turėtų smegenų ir noro...

Individualių statybininkų įkainiai priartėjo prie įmonių tarifų (2)

Būsto rinkos aktyvumas didina statybininkų darbo įkainius. Nors individualiai dirbantys meistrai...

A. Čekuolio receptas ilgam ir energingam gyvenimui (125)

Palikęs televiziją, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis toliau rašo knygas ir beria...

Traumų epidemija rinktinės neapleidžia: L. Lekavičius pasisuko čiurną (1)

Kai antro kėlinio pabaigoje Dainius Adomaitis į įžaidėjo poziciją metė Marių Grigonį,...

Ekonomikos žvaigždė: rusų oligarchai į užsienį išvežė pusę šalies turto (271)

Turtingi rusai ofšoruose laiko tiek pat turto, kiek visi Rusijos gyventojai turi šalies viduje kartu...

Gyvai / Priešpaskutinis rinktinės testas: Lietuva – Islandija tiesioginė vaizdo transliacija (105)

Lietuvos krepšinio rinktinės pasirengimas Europos krepšinio čempionatui artėja prie pabaigos....

50-metį švenčiantis A. Mamontovas: turiu prastą skonį drabužiams, todėl visada atrodau jaunai pasveikino ir D. Grybauskaitė (23)

Trečiadienį, rugpjūčio 23 dieną Andrius Mamontovas švenčia 50-metį. Jubiliejaus proga...

Vargu ar atspėsite, kiek juodųjų skylių yra mūsų galaktikoje (14)

Skaičiuodami pagal tai, kiek žvaigždžių yra mūsų galaktikoje, ir kurios žvaigždės virsta...

Jemene gyvybes šienauja ne tik pilietinis karas, bet ir sunkiai valdoma cholera (4)

Nors jau seniai atrasti būdai, kaip užkirsti kelią choleros infekcijai, Jemene ji plinta, nes tam...

Kuriose viešosiose ligoninėse gali kilti kainos (25)

Netrukus prasidėsianti Seimo plenarinių posėdžių rudens sesija gali atnešti naujovių viešose...