Klevo lapo šalies ekipai įvarčius St. Peterburge pelnė Markas Scheifele, Mathew Dumba, Bradas Marchand'as, Maxas Domi, Markas Stone'as ir Derrickas Brassard'as.

Trečio kėlinio viduryje švedai rizikavo ir, atsilikdami 0:4, pradžioje žaidė šešiese prieš tris (du varžovai buvo nubausti), o paskui dar kelias minutes – šešiese prieš penkis. Tačiau kanadiečiai apsigynė ir netrukus jau lygiomis sudėtimis pasiekė penktą ir šeštą įvarčius.

Pusfinalyje Kanados varžovė bus JAV rinktinė. Abi komandos jau žaidė pirmose grupių etapo rungtynėse ir tąkart sėkmė 5:1 lydėjo kanadiečius. Amerikiečiai sensacingai ketvirtfinalyje po baudinių serijos 2:1 eliminavo Čekiją.

Kitoje ketvirtfinalio dvikovoje Maskvoje Rusija įveikė Vokietiją 4:1 (0:1, 3:0, 1:0). Vokiečiai po pirmo kėlinio net pirmavo 1:0, kai įvartį pelnė Patrickas Reimeris. Rusų gretose dukart pasižymėjo Vadimas Šipačiovas, o po vieną įvartį įmušė Jevgenijus Dadonovas ir Aleksandras Ovečkinas. Pastarasis pelnė pirmą savo įvartį čempionate.

Rusijos ledo ritulininkai

Rusija pusfinalyje lazdas surems su nė vieno pralaimėjimo dar neturinčia Suomija. Suomiai ketvirtfinalyje 5:1 pranoko Danijos rinktinę.

Kanada*** – Švedija – 6:0 (1:0, 3:0, 2:0).

18:39 Mark Scheifele [1 - 0]
26:05 Mathew Dumba [2 - 0] (daugumoje)
32:02 Brad Marchand [3 - 0]
32:13 Max Domi [4 - 0]
51:05 Mark Stone [5 - 0]
53:22 Derrick Brassard [6 - 0]

Rusija*** – Vokietija – 4:1 (0:1, 3:0, 1:0).