Pirmoje pusfinalio dvikovoje amerikiečiai įveikė Rusiją 4:3 (1:1, 2:1, 0:1, 0:0) po baudinių (bulitų) serijos.

Rusai po Kirillo Kaprizovo ir Deniso Gurjanovo įvarčių du kartus pirmavo (0:1 ir 1:2), o amerikiečiai Colinas White'as ir Luke'as Kuninas lygino skirtumą (1:1 ir 2:2). Antro kėlinio pabaigoje C. White'as išvedė JAV komandą į priekį (3:2), bet trečio kėlinio pradžioje D. Gurjanovui pavyko išlyginti rezultatą 3:3. Prieš tai Claytonas Kelleris dar nerealizavo baudinio.

Bulitų serijos pradžia amerikiečiams buvo nesėkminga, kai trys jų smūgiai iš eilės buvo netaiklūs (dar vieno baudinio vėl nerealizavo C. Kelleris). Po penkių abiejų ekipų bandymų buvo lygu 2:2. Lemiamą bulitą įmušė Troy Terry (jo visi trys smūgiai serijoje buvo sėkmingi). Prieš tai suklydo rusas Aleksandras Poluninas. Jis serijoje neįmušė abiejų savo baudinių.

Po rungtynių rusai piktinosi nauja baudinių atlikimo tvarka. Nuo 2017 metų visų amžiaus grupių varžybose mušama po penkis bulitus, o ne po tris, kaip anksčiau. Rusijos rinktinės žaidėjai, trenerių štabas, aistruoliai ir dalis žiniasklaidos buvo pamiršę šią dar 2016 metų gegužę įvestą naujovę ir kaltina Tarptautinę ledo ritulio federaciją (IIHF) jiems iškrėtus šunybę.

Grupės varžybose gruodžio 29 d. JAV taip pat buvo pajėgesnė už Rusiją 3:2.

Antrame pusfinalio mače Kanada nugalėjo Švediją 5:2 (2:2, 1:0, 2:0). Lygi kova vyko tik pirmą kėlinį. Švedai du sykius pirmavo (0:1 ir 1:2) po Joelio Erikssono ir Carlo Grundstromo įvarčių, bet kanadiečiai Mitchellas Stephensas ir Anthony Cirelli lygino rezultatą (1:1 ir 2:2).

Antrame kėlinyje pasižymėti pavyko tik šeimininkų atstovui Julienui Gauthier (3:2). Trečiame kėlinyje Dylanas Strome'as padidino Kanados persvarą (4:2). Švedai rizikavo ir vartininką pakeitė šeštu aikštės žaidėju. Tuo pasinaudojęs J. Gauthier įmušė įvartį į tuščius varžovų vartus (5:2).

Kanada ir JAV jau žaidė tarpusavyje šiame čempionate. B grupės ketvirto turo rungtynėse pergalę iškovojo JAV rinktinė, kuri tada 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) palaužė aikštės šeimininkus Kanados ledo ritulininkus.

Švedai ir rusai kovos dėl bronzos medalių.