J.Kairiui surengti "Grand Prix" etapą Lietuvoje neleidžia sunki ekonominė šalies situacija. Lietuvos akrobatinio skraidymo asas Jurgis Kairys teigia, kad surengti bent vieną pasaulio taurės "Grand Prix" etapą Lietuvoje kol kas nerealu. Liepos mėnesį lakūnas skrydžiu po tiltu žada nudžiuginti Kinijos gyventojus.
© "Lietuvos žinios"
Prieš kelis mėnesius žiniasklaidai pristatydamas iškovotą pasaulio "Grand Prix" pirmenybių taurę daugkartinis pasaulio ir Europos akrobatinio skraidymo čempionas J.Kairys teigė, kad būsimų pasaulio taurės varžybų kalendorius dar nėra sudarytas ir vieną šių varžybų etapų siūloma surengti Lietuvai.

Anot lakūno, norint tai padaryti, reikėtų surasti 100 tūkst. JAV dolerių varžybų rengėjams ir garantuoti, kad varžybų dalyviai visiškai bus išlaikomi. Pasaulio taurės etapus siūlyta surengti ir Čekijai, Japonijai, JAV, Kinijai bei iveicarijai.

Finansai

Vakar LŽ J.Kairys tvirtino, kad Lietuvoje ekonominės sąlygos kol kas neleidžia organizuoti didelio masto renginio. "Tokiam renginiui reikia labai daug laiko ir lėšų, - sakė lakūnas. - Dabar tų pinigų organizatoriams reikia netgi mažiau, tačiau esant nepalankiai ekonominei situacijai nesinori pasidaryti gėdos ir apsijuokti. Jei jau organizuoti renginį, tai tokį, kad mums nebūtų gėda prieš kitus. Jei to garantuoti negalime, geriau nebandyti. Manau, kol kas tai neįmanoma".

J.Kairiui paramos suteikti negali nei Kauno miesto, nei aviacijos, nei Kūno kultūros ir sporto departamento valdžia. "Nenoriu būti per daug įžūlus, matydamas, kad yra ir kitų finansinių problemų. Neišeina visko padaryti taip, kad reklama ar dar kažkas kompensuotų investicijas, kurių reikia", - apgailestavo lakūnas.

Anot J.Kairio, Lietuvoje yra visos techninės sąlygos "Grand Prix" varžyboms. "Dėl skrydžių didelių problemų tikrai nebūtų. Jei varžybos vyktų Kauno saloje, po pernai atliktų darbų reikėtų tik truputį patvarkyti aplinką, atidžiau panagrinėti sąlygas, - kalbėjo J.Kairys. - Varžybų organizatoriai žino, koks mano renginių lygis, buvau juos anksčiau pakvietęs į Lietuvą. Mano mintys, originalumas juos vilioja ir tenkina".

Neeilinis

Turintis daug patirties J.Kairys norėtų pats rūpintis renginio organizacija, tačiau sutiktų, kad tai darytų ir kažkas kitas, jei būtų tikras, jog viskas bus organizuota aukščiausiu lygiu. Lakūno nuomone, mūsų šalyje surengtas "Gran Prix" etapas taptų nepaprastu renginiu ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių mastu.

"Kol kas nesame davę neigiamo atsakymo organizatoriams, tačiau atsidūrėme situacijoje, kai galime bet kada paskambinti ir pranešti, kad nieko konkretaus pasiūlyti negalime, - didelio optimizmo nepuoselėjo padangių asas. - Ekonomiškai stipresnėse šalyse etapus organizuoti kol kas trukdo tokios pačios priežastys trūksta lėšų".

Jei nepavyktų suorganizuoti "Grand Prix" etapo, J.Kairys mintyse jau planuoja Lietuvoje švente paversti pasirengimą šioms varžyboms. Be to, lakūnas neatmeta galimybės, kad "Grand Prix" etapas Lietuvoje po kelerių metų vyks. "Kol šią sporto šaką kultivuosiu, tol mums tikrai siūlys organizuoti varžybas", - sakė J.Kairys.

Po tiltu

Artimiausiuose J.Kairio planuose - pasirodymas gegužės 19 d. Japonijoje "Twin Ring Motegi" trasoje per "Cart race" varžybas. Lietuvos lakūnas taip pat pakviestas į liepą vyksiančią akrobatinio skraidymo šventę Kinijoje. Šio renginio organizatoriai lietuviui vieninteliam iš visų dalyvių pasiūlė praskristi po tiltu.

Į klausimą, ar kitais lakūnais organizatoriai nepasitiki, J.Kairys atsakė pernai treniruojantis prieš šventę pastebėjęs "panašių niuansų". Jei bus sudarytos geros sąlygos, lakūnas Lietuvoje keletą kartų atliktą rizikingą triuką žada pademonstruoti ir Kinijos gyventojams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (76)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (1)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Populiariausioje Barselonos gatvėje sunkvežimis rėžėsi į minią nuolat pildoma (45)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (219)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Dviejų vaikų mama mirė dėl to, kad laikėsi jai netikusios dietos

Liepos 19 d. savo namuose Mandūroje, Vakarų Australijoje, buvo rasta be sąmonės parkritusi...

Kauno oro uosto direktorius: liūdime (55)

Po mėnesį trukusių rekonstrukcijos darbų atsidarius Vilniaus oro uostui, Kauno oro uosto...

G. Kirkilas sugalvojo planą koalicijai su „valstiečiais“ gelbėti (23)

Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas inicijuoja partijos susitarimą su...

Pirmosios Bundeslygos istorijoje teisėjos moters netrikdo keisti F. Ribery pokštai

Po dešimtmečio Vokietijos antrame futbolo divizione Bibiana Steinhaus taps pirmąja moterimi...

Odesoje atostogaujantys lietuviai kelia pavydą paprastiems miesto gyventojams (117)

Apsilankius Ukrainos atostogų rojumi vadinamoje Odesoje ne visiems patinka. Priklauso, kiek jūs...

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (547)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...