J.Kazlauskui prasiskleidė NBA uždanga

Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas naudojasi unikalia galimybe pamatyti Amerikos krepšinį iš vidaus. "Dallas Mavericks" komandos trenerio asistento Donno Nelsono kvietimu Jungtinėse Valstijose viešintis J.Kazlauskas daug laiko praleido Dalaso ekipoje.
Lietuvos rinktinės treneris sakė atvažiavęs pasimokyti iš NBA, pasižiūrėti, kaip žaidėjai treniruojasi ir kaip jie treniruojami.

Treneris teigė į Lietuvą parsivešiąs kalnus literatūros, skirtos NBA ekipų vidaus naudojimui.

J.Kazlauskas išvydo ne tik "Mavericks" užkulisius. Jis aplankė daug JAV universitetų, o šią savaitę Filadelfijoje stebės vietos "76ers" ir "Cleveland Cavaliers" rungtynes, susitiks su Filadelfijos komandos treneriu Larry Brownu ir Klivlendo ekipos vidurio puolėju Žydrūnu Ilgausku.

J.Kazlauskas nori iš pirmų lūpų išgirsti Ž.Ilgausko planus.

"Noriu su Žydrūnu pakalbėti dėl ateities, kitos vasaros, dėl rinktinės, - sakė treneris. - Jis ir dauguma šiandienės Lietuvos rinktinės žaidėjų yra tos pačios kartos krepšininkai. Ž.Ilgauskas - geras Š.Jasikevičiaus draugas. Jie kartu užaugę, vienoje komandoje žaidę. Ž.Ilgauskas labai norėjo atvažiuoti į Sidnėjų. Širdimi jis buvo su mumis".

Amerikoje J.Kazlauskas susitiko buvusį Kauno "Žalgirio" įžaidėją Tyusą Edney.

"Ką tu čia veiki?" - paklausė po minutę per rungtynes NBA žaidžiantis krepšininkas. "Atvažiavau tavęs pasižiūrėti", - atsakiau ir paklausiau: "Ką tu čia veiki?" - pasakojo treneris.

T.Edney prasitarė J.Kazlauskui, jog galbūt kitais metais jis grįš Europą.

J.Kazlauskas stengiasi pamatyti kuo daugiau koledžų, į kuriuos galėtų rekomenduoti jaunus Lietuvos krepšininkus: "Amerikos universitetų treneriai daug žino, kai kurie jų turi mūsų 14-18 metų rinktinių rungtynių vaizdo įrašų. Žino kiekvieno vaiko ūgį, svorį, kitus duomenis".

Treneris įsitikino, jog lietuviai labai vertinami dėl to, kad jie paprastai mokosi koledžuose visus ketverius metus. "Veik Foresto universitetas labai sunerimęs dėl Dariaus Songailos, bijo, kad jis pirma laiko nepaliktų universiteto", - prasitarė J.Kazlauskas.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kitos sporto šakos

Lietuvos rankininkai svetur: nuo „sausų“ rungtynių iki įvarčių lietaus

Slovėnų Celjės „Pivovarna Lasko“ ekipa su lietuviu Povilu Babarsku puikiai pradėjo pasirodymą pačioje stipriausioje Europos lygoje. Slovėnų klubas pirmame ture susitiko su Zagrebo HC „Prvo“ komanda. Dviejų kaimyninių šalių stipriausių ekipų susirėmime intrigos ir kietos kovos netrūko.

„Energija“ minimaliu skirtumu pralaimėjo svečiams iš Bresto

Pirmadienį Baltarusijos aukščiausiosios ledo ritulio lygos rungtynėse Elektrėnų „Energija“ namuose po atkaklios kovos 3:4 (0:0, 2:4, 1:0) nusileido „HC Brest“ ekipai ir čempionate patyrė antrą pralaimėjimą per ketverias rungtynes.

Ž. Savicko turnyre medalius išsidalino galiūnai iš užsienio (1)

Savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ šurmuliavo Vilniaus sporto festivalis. Didžiausiame sporto ir sveikatingumo renginyje savo veiklą pristatė virš šimto įvairiausių sporto organizacijų, šimtai dalyvių aktyviai sportavo treniruočių zonose, klausėsi įdomių paskaitų ir diskusijų konferencijų zonoje. Tačiau iš visos festivalio programos aiškiai išsiskyrė vienos varžybos – stipriausių regiono vyrų kova tradiciniame „Savickas Classic 2016“ turnyre, kuriame titanišką jėgą pademonstravo dešimt galiūnų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos.

Kinijoje vykusiame BASE šuolių čempionate triumfavo prancūzas

Pasaulinis BASE šuolių čempionatas šiais metais surengtas Pietvakarių Kinijoje. Šį kartą geriausiuoju tapo prancūzas Vincentas Dykesas.

Varžybose Estijoje – sunkiaatlečio Ž. Staniulio pergalė (1)

Estijoje baigėsi tarptautinis sunkiosios atletikos Vladimiro Baškirovo atminimo turnyras kuriame dalyvavo 11 sporto klubų iš įvairių šalių: Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos ir kitų.