Į Vilnių atvyko pirmi penkiakovės pasaulio taurės finalo dalyviai

Pietų Korėjos penkiakovininkai tapo pirmais užsienio sportininkais, atvykusiais į Vilnių dalyvauti 2017 metų pasaulio taurės finale.
Pietų Korėjos penkiakovininkai
© Organizatorių nuotr.

Į Lietuvą sekmadienio vakarą atskrido 9 korėjiečiai. Tarp jų yra 5 sportininkai – 3 vyrai (Jinhwa Jungas, Woongtae Junas ir Jihunas Lee) ir 2 moterys (Soo jin Yang ir Sunwoo Kim). Atletus atlydėjo treneriai Roysungas Yangas, Sungjinas Kimas ir Eunjongas Choi bei delegacijos vadovas Taesoo Kimas.

Kita didelė delegacija į Lietuvą atkeliaus birželio 20-os rytą taip pat iš Azijos – Japonijos. Antradienį taip pat Vilnių pasieks Prancūzijos rinktinė, dalis Airijos, Kazachstano, Italijos ir Egipto delegacijų narių.

2017 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalas taps pirmomis varžybomis, kurių metu Lietuvos sporto gerbėjai galės savo akimis išvysti su stipriausiais varžovais kovojančius geriausius šalies penkiakovininkus Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę, Ievą Serapinaitę, Liną Batulevičiūtę ir Justiną Kinderį.

Pasaulio taurės finalas Vilniuje vyks keturias dienas. Birželio 22-ą dieną vyks vyrų ir moterų fechtavimosi pagrindinio etapo kovos, birželio 23-ią vyrų finalas, birželio 24-ą moterų finalas, o birželio 25-ą mišrių estafečių finalas. Birželio 23-25 dienomis varžybas iš Lietuvos sostinės tiesiogiai transliuos „Eurosport“ televizija.

Varžybų tvarkaraštis (įėjimas – nemokamas):

Birželio 22 diena ketvirtadienis

13.00 val. Vyrų fechtavimosi pagrindinis etapas (Lengvosios atletikos maniežas, Žemaitės g. 6)
16.00 val. Moterų fechtavimosi pagrindinis etapas (Lengvosios atletikos maniežas, Žemaitės g. 6)

Birželio 23 diena penktadienis

Vyrų varžybos

14.00 val. Plaukimas (Lazdynų baseinas, Erfurto g. 13);
16.30 val. Papildomas fechtavimosi etapas (Vingio parkas);
18.00 val. Jojimas (Vingio parkas);
20.00 val. Bėgimas-šaudymas (Vingio parkas).

Kitos sporto šakos

Pasaulio rekordą pagerinęs A. Paulauskas iškovojo jėgos trikovės planetos pirmenybių sidabrą

Sekmadienį Minske (Baltarusija) pasibaigusiame pasaulio klasikinės jėgos trikovės čempionate lietuvis Amandas Paulauskas pagerino planetos rekordą štangos spaudimo rungtyje, o trikovėje iškovojo sidabro medalį.

Lietuvos lengvaatlečiai tikslą pasiekė – grįžta į Europos komandinio čempionato pirmą lygą

Sekmadienį po dar 19 rungčių paaiškėjo Europos komandinio čempionato antros lygos varžybų Tel Avive rezultatai. Lietuvos komanda užėmė trečią vietą ir grįžta į pirmąją lygą.

Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionų titulai – I. Konovalovui ir D. Tušlaitei

Savaitgalį Gargžduose ir jų apylinkėse surengto Lietuvos dviračių plento čempionato moterų grupines lenktynes sekmadienį laimėjo Daiva Tušlaitė („Ale Cipollini“), o tarp vyrų pergalę iškovojo Ignatas Konovalovas (FDJ).

„Vairo-Kalvio“ regbininkai dramatiškai nutraukė „Baltrex-Šiaulių“ dominavimą Lietuvoje (8)

Neįtikėtina atomazga šeštadienį baigėsi Lietuvos regbio federacijos (LRF) taurės Šiaurės diviziono favoritų mūšis. Labiausiai tituluotas šalies regbio klubas Šiaulių „Vairas-Kalvis“ atsirevanšavo trejus metus iš eilės visus turnyrus Lietuvoje laimėjusiam „Baltrex-Šiaulių“ klubui ir iškovojo pirmąjį sezono titulą.

Kanojininkas H. Žustautas Europos jaunimo čempionate iškovojo aukso medalį (3)

Belgrade (Serbija) vykstančio Europos jaunimo (iki 23 metų) ir jaunių (iki 19 metų) baidarių ir kanojų irklavimo čempionato jaunimo vienviečių kanojų 200 m distancijos finale sekmadienį Lietuvos atstovas Henrikas Žustautas finišavo pirmas ir iškovojo aukso medalį.