29 NBA komandos birželio 26-ą dieną NBA naujokų biržoje rinksis talentingiausius jaunuosius krepšininkus. Pretendentų būryje yra du lietuviai - Darius Songaila ir Arvydas Macijauskas.
Dariui Songailai prognozuojama vieta NBA naujokų šaukimo biržos pirmo rato pabaigoje arba antro rato pradžioje. Į elitinę pasaulio krepšinio lygą šią vasarą bandys papulti ne tik realiu pretendentu laikomas Veik Foresto universiteto krepšininkas Darius Songaila. Vilniaus "Lietuvos ryto" gynėjas Arvydas Macijauskas taip pat ketina registruotis NBA naujokų biržoje.

"Tikriausiai bandysime, - sakė Macijausko agentas Steponas Kairys. - Tai paskutiniai metai, kai Macijauskas gali registruotis NBA naujokų biržoje. Kodėl nepabandžius? Juolab kad tai nereikalauja jokių papildomų išlaidų". Pats krepšininkas teigė, kad visiškai pasitiki savo agentu ir artėjant lemiamoms sezono kovoms Lietuvoje apie NBA stengiasi per daug nemąstyti.

22 metų 192 centimetrų ūgio "Lietuvos ryto" snaiperis į NBA būstinę pareiškimą buvo nusiuntęs ir pernai, tačiau paskutinę minutę sprendimą pakeitė. Praeitais metais antrajame šaukimo biržos rate 56-uoju numeriu San Antonijo "Spurs" pakvietė Macijausko bendraklubį iš "Lietuvos ryto" - Robertą Javtoką.

Abiejų "Lietuvos ryto" žaidėjų kontraktai su komanda baigsis kitais metais. Paprašytas įvertinti Macijausko šansus NBA "draftuose" Kairys teigė, kad šiuo metu spėti būtų sudėtinga: "Daug kas priklausys nuo to, kiek jo pozicijos žaidėjų bandys patekti į NBA, kiek žaidėjų nuspręs mesti mokyklas".

Arvydas Macijauskas ir pernai siuntė pareiškimą NBA naujokų biržai, tačiau paskutiniu momentu persigalvojo.

Prognozės Songailai

Realesniu kandidatu į NBA laikomas Veik Foresto universitetą (JAV) šiemet baigsiantis Lietuvos rinktinės puolėjas Songaila. Kairio nuomone, sėkmingai JAV studentų krepšinio lygos (NCAA) čempionate pasirodęs 24 metų 205 centimetrų ūgio lietuvis turėtų būti pašauktas pirmojo rato pabaigoje arba antrojo rato pradžioje.

Taip pat Songailos galimybes vertina amerikiečių ESPN sporto naujienų agentūros krepšinio apžvalgininkas Andy Katzas. Kelerius metus iš eilės pretendentų į NBA šansus vertinantis ekspertas Songailą priskiria prie 15-os geriausių šiemet JAV universitetus baigsiančių žaidėjų.

Atsižvelgiant į tai, kad į NBA bandys patekti kelis kursus universitetuose baigę žaidėjai, iš karto po mokyklų į NBA bandysiantys papulti talentingiausi jaunuoliai bei būrys Europos krepšinio atstovų, Katzas mano, kad Songaila bus pašauktas antrojo rato pradžioje. ESPN apžvalgininko labai nenustebintų ir Songailos atsiradimas pirmojo rato pradžioje.

Dėmesys Kinijos milžinui

Vertindami ne amerikiečius krepšininkus NBA ekspertai išskiria Kinijos milžiną Yao Mingą. 226 centimetrų ūgio Šanchajaus "Sharks" vidurio puolėjas kelis pastaruosius metus į save atkreipia daugelio NBA klubų skautų žvilgsnius. Anksčiau atsidurti NBA Kinijos aukštaūgiui trukdė vienas kliūtis - Šanchajaus klubo nenoras paleisti savo geriausią krepšininką.

Registruotis NBA naujokų biržoje jaunieji krepšininkai gali iki gegužės 12-os dienos. Iki birželio 19-os žaidėjai turi teisę pareiškimus atsiimti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Akibrokštas: valstybinė įmonė savo patalpose atidarė paslaptingą viešbutį (103)

Palangos girininkijoje dirba ne vien tik miškininkai. Kaip išsiaiškino DELFI, jų ten mažuma....

Kaimynų prekybos tinklas ruošiasi galingam spurtui Lietuvoje (91)

Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklo „ Depo “ prekybos tinklas...

Automobilių gamyboje – nauja aukso kasykla (5)

Autonomiški automobiliai gali drastiškai sumažinti aukų keliuose skaičių, apkarpyti suvartojamų...

Turkijoje turistus įbaugino siaučiantis virusas (14)

Viešumoje paniką sukėlė informacija apie Turkijoje siaučiantį Koksaki virusą ir jo sukeltos...

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (13)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko...

Atlikėja A. Vedrickaitė susilaukė pirmagimio ir jau išrinko vardą (8)

Žinoma atlikėja Augustė Vedrickaitė kartu su savo širdies draugu Marijumi Šeiboku susilaukė...

Pasižvalgė po azijietiško restorano užkulisius: retas europietis išdrįstų paragauti vietinių pasididžiavimu laikomų patiekalų (5)

Keliaudamas po Pietryčių Aziją sutikau tikrą azijietiškos virtuvės guru Josefą Sagemüllerį....

Šnekos apie emigraciją – tik žodžiai: likę Lietuvoje šie specialistai gauna ir 2 tūkst. eurų (88)

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, visuomenėje plačiai paplitusi...

Archeologai patvirtino: pajūryje iš tiesų rastas kuršių piliakalnis (6)

Archeologiniai tyrimai patvirtina, kad praėjusią vasarą Pajūrio regioniniame parke, vos už kelių...

Sumaištis Olandijoje: radijo stoties pastate buvo laikomi įkaitai atnaujinta 11.07 (19)

Olandų radijo stotyje 3FM keli žmonės buvo paimti įkaitais. Apie tai ketvirtadienį pranešė...