Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) prezidentas Evaldas Skyrius neprisiminė atvejo, kad viename Europos čempionate kuriam nors šalies plaukikui būtų pavykę iškovoti du medalius. Pagaliau tai pasisekė padaryti kauniečiui Vytautui Janušaičiui, kuris Europos čempionate trumpame baseine Italijoje iškovojo sidabro ir bronzos medalius.

Vytautas Janušaitis
© Scanpix
200 metrų nuotolį kompleksiniu būdu jis įveikė per 1 minutę 55,52 sekundės ir tapo Europos vicečempionu. Perpus trumpesnę distanciją kaunietis nuplaukė per 54,16 sekundės ir finišavo trečias.

Vakar visi Trieste startavę šalies plaukikai grįžo į Lietuvą. V.Janušaitį ir jo trenerį Ramojų Kalytį oro uoste sveikino Lietuvos sporto ir LPF vadovai, artimieji.

24 metų Europos pirmenybių prizininkui V.Janušaičiui, pagerinusiam tris Lietuvos rekordus, ilsėtis nebus kada - netrukus jo laukia nauji startai.

Bronzos medalį lėmė akimirka

- Vytautai, kaip vertinate savo startą Europos čempionate?

- Du medaliai man atrodo nemažas laimėjimas. Pasiekiau gerus rezultatus ir užėmiau aukštas vietas. Prieš varžybas gerokai jaudinausi, nes konkurentai buvo labai stiprūs. Džiaugiuosi, kad viskas gerai pavyko. Šį sezoną buvau nusiteikęs stipriau padirbėti, todėl Europos čempionatui rengiausi kruopščiau nei bet kada.

- 200 metrų rungtis yra Jūsų mėgstamiausia. Ar tikėjotės iškovoti medalį ir perpus trumpesnėje distancijoje?

- Iš tiesų medalio tikėjausi 200 metrų rungtyje. O plaukiant 100 metrų nuotolį man tiesiog pasisekė. Tai buvo laimės dalykas, nes olandą Robiną van Agelę aplenkiau viena šimtąja sekundės. 100 metrų kompleksiniu būdu rungtis yra sunkiai nuspėjama, joje gali plaukti daugelis sportininkų. Kai, pasiekęs trečiąjį rezultatą patekau į finalą, nebuvo jokios garantijos, kad tokią vietą užimsiu ir galutinėje įskaitoje. Kiti man už nugaros likę varžovai atsiliko labai nežymiai, tik lyderiai buvo aiškūs. Iš esmės kovoti galėjau tik dėl trečiosios vietos ir man pavyko.

Brangesnis - sidabras

- Plaukdamas 400 metrų nuotolį Lietuvos rekordą pagerinote beveik 5 sekundėmis, tačiau į finalą nepatekote.

- Pagerinau savo paties rekordą. Tikėjausi, kad taip bus, nes neoficialiai šio nuotolio rekordą jau buvau pagerinęs praėjusiais metais Kaune. Į finalą patekti negalvojau, nes tai nėra mano mėgstama distancija.

- Ar startui trumpame baseine specialiai rengiatės?

- Rudenį truputį kitokia darbo specifika. Būna sunku “įsivažiuoti” po vasaros, bet šįkart buvau nusiteikęs daugiau padirbėti. Pastaruoju metu jau turiu ir geresnes sąlygas - gaunu nemokamą maitinimą, “Ąžuolyno” sveikatingumo centre galiu gerinti savo fizinį pasirengimą. Tokie dalykai daug lemia. Kalbant apie techniką, truputį daugiau dėmesio skyriau vienam posūkiui - kai po plaukimo nugara pradedu plaukti krūtine. Europos čempionate šį posūkį atlikau be klaidų. Bet tobulinti dar yra ką.

- Kuris medalis brangesnis - sidabro ar sunkiau iškovotas bronzos?

- Sidabro, nes pasiekiau tokį rezultatą, kokio pats nesitikėjau. Asmeninį rezultatą pagerinau dviem sekundėmis. Mano rezultatas yra antras pasaulyje šį sezoną, nusileidžiu tik distanciją laimėjusiam ir pasaulio rekordą pasiekusiam vengrui Laslui Čehui. Ir šiaip Europos čempionatas buvo gana stiprus, nes varžėsi dauguma pajėgiausių plaukikų. Be to, kiekvienai šaliai rungtyje gali atstovauti keturi plaukikai, todėl kartais pajėgių varžovų atsiranda, regis, iš niekur.

Treniruojasi “Vilijos” baseine

- Treniruotėse vienodai skiriate dėmesio visiems būdams?

- Taip. Bet jeigu matau, kad vienas plaukimo būdas sekasi blogiau, stengiuosi jį tobulinti, jeigu kitas - taisau jo klaidas. Bet treniruojuosi visais būdais, o stipriausias, ko gero, yra plaukimas nugara. Šįkart labai gerai sekėsi ir brasas. Kiekvienoje treniruotėje stengiuosi iš savęs išspausti viską, ką galiu, noriu tobulėti. Stengiuosi neatsilikti nuo naujovių, analizuoju savo klaidas. Bet labiau akcentuoju vasarą ilgame baseine vyksiančias varžybas.

- Ar treniruojatės tame pačiame “Vilijos” baseine Kaune?

- Taip, jau 15 metų.

- Nemažai plaukikų išvyko mokytis ir treniruotis į JAV. Tačiau Jūsų pavyzdys įrodo, kad aukštų rezultatų galima siekti ir sportuojant Lietuvoje?

- Aišku, kad galima. Nors sąlygos užsienyje yra daug geresnės. Užsienyje baseinuose plaukti daug maloniau, įšokęs į vandenį tarsi pajunti daugiau jėgų.

- Kokie tolesni planai?

- Už kelių dienų laukia Lietuvos taurės varžybos Anykščiuose, po Naujųjų metų - trys pasaulio taurės etapai Europoje, dar ketinu vykti į vieną Amerikoje. Balandį vyks pasaulio čempionatas trumpame baseine.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (146)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (42)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (16)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (28)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (3)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (7)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (805)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Siūlo iššūkį: 30 dienų be cukraus ar kavos ką galima pasiekti (52)

30 dienų be cukr aus, miltų ar kav os. 30 dienų iš eilės nueiti po 8 tūkst. žingsnių ar...