65-erių kaunietis, kuris 2007 metais tapo pasaulio senjorų šachmatų čempionu, o 2009-aisiais Europos senjorų pirmenybėse iškovojo sidabrą, septintajame rate nugalėjo vokietį Reinhardą Postlerį (2268).

Likus dviem ratams iki pirmenybių pabaigos A. Butnorius kartu su dar penkiais šachmatininkais tik pustaškiu atsilieka atsilieka nuo pirmaujančio ruso Nikolajaus Puškovo (2390).

Tašku nuo lyderio atsilieka į vienuoliktąją poziciją smuktelėjęs 70-metis Kęstutis Kaunas (2255), penktadienį septintojo rato partiją baigęs lygiosiomis su Marku Berkovičiumi (2366) iš Izraelio.

Moterų turnyre (21 dalyvė) pirmauja 5,5 taško iš 7 galimų surinkusi Estijos atstovė Tatjana Fomina (2189). Ji pustaškiu lenkia Rusijos atstoves - Galiną Strutinskają (2302) bei Jeleną Fatalibekovą (2273).

Aukščiausiai iš lietuvių pakilusios Marija Kartanaitė (0) bei Donata Januševičiūtė (1793) turi po 3,5 taško ir užima atitinkamai tryliktą bei keturioliktą vietas.

Europos senjorų šachmatų čempionato Kaune nugalėtojai ir prizininkai paaiškės sekmadienį, sužaidus 9 ratus šveicariška sistema.