Europos čempionato moterų maratone R. Drazdauskaitė finišavo septintaR. Kergytė užėmė 21-ą, Ž. Balčiūnaitė - 27-ą vietas

(28)
Šveicarijoje vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate šeštadienį ryte prie starto linijos išsirikiavo moterų maratono bėgimo dalyvės. Tarp jų buvo ir trys Lietuvos atstovės - Rasa Drazdauskaitė, Živilė Balčiūnaitė ir Remalda Kergytė.
Rasa Drazdauskaitė
© I.Sidarevičiaus nuotr.

Geriausiai iš Lietuvos bėgikių sekėsi R. Drazdauskaitei, kuri 42 km 195 m maratono distanciją įveikė per 2 valandas 30 minučių ir 32 sekundes bei užėmė aukštą septintą vietą. Tai kol kas geriausias Lietuvos sportininkų pasiektas rezultatas šiose Europos pirmenybėse. Europos pirmenybėse Helsinkyje 2012 metais R. Drazdauskaitė užėmė 15-ą vietą.

Ciuricho gatvėse vykusiame bėgime R. Kergytė užėmė 21-ą vietą (2:35:13). Ji septyniomis sekundėmis pagerino savo geriausią pasiekimą. Ž. Balčiūnaitė finišo liniją pasiekė 27-a (2:39:53).

Kartu vyko ir komandinės Europos maratono taurės varžybos. Jose Lietuvos moterų komanda iškovojo ketvirtą vietą (7:45:38), nusileidusi tik Italijos, Portugalijos ir Rusijos maratonininkėms.

Europos čempione tapo prancūzė Christelle Daunay (2:25:14), kuriai gruodžio mėnesį sukaks 40 metų. Ji tapo pirmąja Prancūzijos maratonininke, iškovojusia aukso medalį Europos čempionatuose.

Maratono laimėtoja prancūzė Christelle Daunay
© AFP/Scanpix

Atsilikusi 13 sek. sidabro apdovanojimą iškovojo pasaulio vicečempionė Italijos bėgikė Valeria Straneo (2:25:27). Trečioje vietoje liko portugalė Jessica Augusto, kuri nugalėtojai nusileido 27 sek. (2:25:41).

Irkluotojas A. Kelmelis – pasaulio jaunių čempionato finale

Roterdame (Olandija) vykstančiame 2016 metų pasaulio jaunių čempionate olimpietis Armandas Kelmelis pateko į pagrindinį finalą ir kovos dėl apdovanojimų.

ATP serijos vyrų teniso turnyro JAV vienetų varžybų finale žais ispanai (1)

JAV vykstančio ATP serijos tarptautinio „Winston-Salem Open“ vyrų teniso turnyro, kurio prizų fondą sudaro 639 255 JAV doleriai, vienetų varžybų finale pirmą kartą žais ispanai – antras pagal skirstymą Roberto Bautista Agutas ir šešioliktas pagal reitingą Pablo Carreno–Busta.

„Baltic Chain Tour“ dviračių lenktynių prologe esto S. Maoma pergalė D. Džervus – aštuntas

Penktadienį Vilniuje prasidėjo šeštos tarptautinės daugiadienės dviračių plento lenktynės „Baltic Chain Tour“. Jose dalyvauja 13 komandų iš aštuonių šalių. Lietuvai atstovauja dvi ekipos „Staki-Baltik vairas“ ir „Top Team-Ultrabike“.

„Vuelta a Espana“ dviratininkų lenktynių septintą etapą G. Bagdonas baigė šeštas

71–ą kartą Ispanijoje vykstančių daugiadienių „Vuelta a Espana“ dviratininkų lenktynių septintą etapą šeštas baigė Gediminas Bagdonas, atstovaujantis Prancūzijos „Ag2r La Mondiale“ komandai.

Jamaikietė A. Atkinson pakartojo R. Meilutytės pasaulio rekordą (26)

Plaukimo trumpame (25 metrų) baseine pasaulio taurės etape Prancūzijoje Alia Atkinson iš Jamaikos pakartojo lietuvei Rūtai Meilutytei priklausantį pasaulio rekordą. 100 metrų plaukimo krūtine finale A. Atkinson nuotolį įveikė per 1 min. 2,36 sek.