Europos čempionato moterų maratone R. Drazdauskaitė finišavo septintaR. Kergytė užėmė 21-ą, Ž. Balčiūnaitė - 27-ą vietas

(28)
Šveicarijoje vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate šeštadienį ryte prie starto linijos išsirikiavo moterų maratono bėgimo dalyvės. Tarp jų buvo ir trys Lietuvos atstovės - Rasa Drazdauskaitė, Živilė Balčiūnaitė ir Remalda Kergytė.
Rasa Drazdauskaitė
© I.Sidarevičiaus nuotr.

Geriausiai iš Lietuvos bėgikių sekėsi R. Drazdauskaitei, kuri 42 km 195 m maratono distanciją įveikė per 2 valandas 30 minučių ir 32 sekundes bei užėmė aukštą septintą vietą. Tai kol kas geriausias Lietuvos sportininkų pasiektas rezultatas šiose Europos pirmenybėse. Europos pirmenybėse Helsinkyje 2012 metais R. Drazdauskaitė užėmė 15-ą vietą.

Ciuricho gatvėse vykusiame bėgime R. Kergytė užėmė 21-ą vietą (2:35:13). Ji septyniomis sekundėmis pagerino savo geriausią pasiekimą. Ž. Balčiūnaitė finišo liniją pasiekė 27-a (2:39:53).

Kartu vyko ir komandinės Europos maratono taurės varžybos. Jose Lietuvos moterų komanda iškovojo ketvirtą vietą (7:45:38), nusileidusi tik Italijos, Portugalijos ir Rusijos maratonininkėms.

Europos čempione tapo prancūzė Christelle Daunay (2:25:14), kuriai gruodžio mėnesį sukaks 40 metų. Ji tapo pirmąja Prancūzijos maratonininke, iškovojusia aukso medalį Europos čempionatuose.

Maratono laimėtoja prancūzė Christelle Daunay
© AFP/Scanpix

Atsilikusi 13 sek. sidabro apdovanojimą iškovojo pasaulio vicečempionė Italijos bėgikė Valeria Straneo (2:25:27). Trečioje vietoje liko portugalė Jessica Augusto, kuri nugalėtojai nusileido 27 sek. (2:25:41).

Kitos sporto šakos

Vaikų olimpiados ambasadorė R. Meilutytė apie pirmą medalį: tai buvo kaip sapnas (7)

Per 1500 dalyvių iš 70 pasaulio miestų. Tokio masto sporto renginys - Tarptautinės vaikų žaidynes – artėjančių metų liepą vyks Kaune. Būtent šiose žaidynėse pirmą kartą suspindo Rūtos Meilutytės žvaigždė – tuomet dar 12-etė plaukikė laimėjo net keturis visų spalvų medalius. Dabar Londono olimpinių žaidynių čempionė pati dalinsis patirtimi su vaikais – kaunietė sutiko tapti vaikų žaidynių ambasadore.

Čikagoje sušaudytas su mergina buvęs talentingas boksininkas (6)

JAV bokso pasaulį sukrėtė tragedija. Čikagoje šūviu į galvą sėdintis mašinoje nušautas 25-erių boksininkas Edas Brownas. Kartu su juo automobilyje buvusi 19-metė mergina sužeista, tačiau jos gyvybei pavojus negresia.

LRF taurės turnyro finalo ketvertas vyks Garliavoje (1)

Praėjusią savaitę paaiškėjo visos komandos, kurios šiais metais kovos Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės turnyro finalo ketverte. Vyrų tarpe grumsis Kauno „Granitas–Karys“, Klaipėdos „Dragūnas“, HC „Vilnius“ ir VHC „Šviesa“.

Lietuvos regbininkai Europoje žaidė naudingai

Praėjusią savaitę savo pasirodymus įvairiose Europos regbio lygose tęsė žaidėjai iš Lietuvos. Aukščiausios Italijos regbio lygos („Eccellenza“) penkto turo rungtynėse Pjačencos „Sitav Rugby Lyons“ klubas, kuriam atstovauja Mantvydas Tveraga, išvykoje 8:18 (0:15) nusileido „Mogliano Rugby“ ekipai.

Sunkiaatletis V. Skirka Europos jaunių čempionate - 14-as

Izraelyje vykstančio Europos jaunių (iki 20-ies metų) ir jaunimo (iki 23-ejų metų) sunkiosios atletikos čempionato jaunių vaikinų svorio kategorijoje iki 69 kg lietuvis Vincentas Skirka užėmė 13-ą vietą.