„Kings“ klubas, kuris NHL čempionu tapo pirmą kartą per 45-erių metų komandos istoriją, visas problemas išsprendė jau pirmame kėlinyje, kai per keturias minutes triskart pasiuntė ritulį į svečių iš Naujojo Džersio komandos vartus. Antrame kėlinyje šeimininkai įmušė dar vieną įvartį ir pradėjo „Devils“ ekipos triuškinimą.

Paskutinėse sezono rungtynėse 33-ejų D. Zubrus ant ledo praleido beveik 17 minučių (16:41), kartą metė į varžovų vartus ir išvengė baudos minučių. 1996–1997 metų sezone lietuvis su Filadelfijos „Flyers“ klubu taip pat žaidė Stenlio taurės finale ir nusileido Detroito „Red Wings“ komandai 0-4.

Jeffas Carteris (12:45 ir 21:30 min.) ir Trevoras Lewisas (15:01 ir 56:15) „karaliams“, kurie yra pirma ekipa po reguliaraus sezono užėmusi 8-ą vietą ir laimėjusi NHL pirmenybes, pelnė po 2 įvarčius, komandos kapitonas Dustinas Brownas įmušė įvartį (11:03) ir atliko rezultatyvų perdavimą, kartą pasižymėjo Mattas Greene'as (56:30), o vartininkas Jonathanas Quickas atrėmė 17 varžovų smūgių.

„Devils“ klubui vienintelį paguodos įvartį antrame kėlinyje pelnė Adamas Henrique (38:45).

Rezultatas

Los Andželo „Kings“ - Naujojo Džersio „Devils“ - 6:1 (3:0, 1:1, 2:0), - serija 4-2.

„Devils“ komandai tai buvo jau penkta Stenlio taurės varžybų finalo serija, o pergales ji iškovojo tris kartus - 1995, 2000 ir 2003 metais.

Vienintelį kartą prieš tai (1993) Stenlio taurės finale žaidęs „Kings“ klubas 1-4 (4:1, 2:3, 3:4, 2:3, 1:4) turėjo pripažinti Monrealio „Canadiens“ ledo ritulininkų pranašumą.

Du pirmus serijos mačus namuose „Devils“ klubas varžovams pralaimėjo po pratęsimų vienodais rezultatais - 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:1) bei 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:1). Trečiose rungtynėse išvykoje Naujojo Džersio komanda priešinosi varžovams tik pirmame kėlinyje - 0:4 (0:0, 0:2, 0:2), o ketvirtame ir penktame mačuose svečiuose ir namuose iškovojo dvi pergales - 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) ir 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)