Į Vilnių sugrįžo kylanti Lietuvos dviračių sporto žvaigždė Ramūnas Navardauskas, šiemet jau laimėjęs 10 rimtų tarptautinių lenktynių. 22-ejų metų R. Navardauskas su savimi atsivežė du prancūzų klubo dviračius, su kuriais šį savaitgalį Panevėžyje rungtyniaus Lietuvos čempionate. Vienu jų važiuos atskiro starto lenktynėse, kitu – grupinėse lenktynėse. Sportininkas iš Vilniaus oro uosto išskubėjo į gimtąją Kvėdarną (Šilalės r.).
Ramūnas Navardauskas
© Organizatorių archyvas
„Namuose seniai ir buvau. Pasiilgau tėvelių, brolio ir sesutės. Esu labai pavargęs – sekmadienį dar lenktyniavau Prancūzijoje, o jau pirmadienį vykau Ispaniją, todėl vieną dieną namuose ilsėsiuosi, susitiksiu ir pabendrausiu su pirmuoju treneriu Kęstučiu Česaičiu, draugais.

Po Lietuvos čempionato jau kitą dieną vėl grįšiu į Prancūziją, nes laukia naujos varžybos. Joms reikės rengtis, vėl stengsiuosi nugalėti“, – sakė R. Navardauskas.

Profesionalų komandų akiratyje

Nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio R. Navardauskas, 2007 m. Lietuvos grupinių lenktynių čempionas, atstovauja Prancūzijos „VC LA POMME Marseille“ klubui, kuris nėra profesionalus, o daugiau mėgėjiškas.

Kai šiemet per Nacijų taurės dviračių lenktynes Belgijoje (čia dalyvavo ir kelios profesionalų komandos) kvėdarniškis laimėjo vieną iš etapų, toje pačioje šalyje vykusiose varžybose „Tour Des Flanderers“ buvo ketvirtas, o lenktynėse Paryžius-Rube – aštuntas, į talentingą mūsų dviratininką ėmė krypti profesionalų komandų trenerių žvilgsniai.

Su vienu Ispanijos klubų dabar vyksta R. Navardausko derybos. Būtent iš Ispanijos per Prahą jis ir sugrįžo į namus.

„Ispanijoje buvau testuojamas, nesu tikras, kaip toliau viskas baigsis, bet esu vienas iš pretendentų būti šioje komandoje. Mano, dviratininko, didžiausia svajonė – tapti profesionalu. Būti profesionalu – tai prestižas visai mano komandai, todėl ji stengiasi man padėti, ieško aukšto lygio komandos.

Šis sezonas man kol kas klostosi sėkmingai, daug lenktyniauju gero lygio varžybose, pasiekiu pergalių. Vienose iš varžybų Prancūzijoje buvau pripažintas geriausiu varžybų jaunuoju dviratininku ir apdovanotas specialiais sportiniais marškinėliais“, - pasakojo R. Navardauskas.

Ar daugybė startų leis išsaugoti gerą sportinę formą per pagrindines sezono varžybas - Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionatą Turkijoje, kuris vyks liepos 15-18 d.?

„Tiksliai net ir negaliu pasakyti – dalyvavau trejose daugiadienėse lenktynėse, kurios buvo keturių etapų, nemažai kartų bandžiau jėgas vienadienėse varžybose. Manau, kad 20 kartų tikrai stojau į startą. Iškovojau 10 pergalių.

Dėl savo sportinės formos nebijau. Kiek prisimenu, nuo mažens jau sezono pradžioje pradėdavau dalyvauti varžybose ir tą sportinę formą pavykdavo išlaikyti iki sezono pabaigos. Prarasiu sportinę formą - nedalyvausiu varžybose, sumažinsiu krūvius.

Atsigausiu – vėl užgulsiu dviračio pedalus. Pas mus savaitgaliais kartais būna poilsis, atsigauname ir vėl pradedame lenktyniauti. Jeigu pasiseks, labai norėčiau šiemet išbandyti jėgas ir pasaulio čempionate Australijoje“, - kalbėjo R. Navardauskas.

Kai sekasi, viskas patinka

Naujasis Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Vaclovas Šiugždinis sako, kad R. Navardauskas universalus dviratininkas, gerai rungtyniauja ir grupinėse, ir pavienio starto lenktynėse.

O kuri rungtis pačiam R. Navardauskui labiau prie širdies?

„Kai laimiu, viskas patinka. Kai buvau jaunesnis, žavėjausi atskiro starto lenktynėmis. Dabar per jas man vis sunkiau susikaupti. Tačiau kai stoju į startą, abiejose rungtyse stengiuosi pasiekti kuo geresnį rezultatą“, - teigė dviratininkas.

R. Navardauskas Lietuvos čempionate Panevėžyje stengsis apginti 2007 m. šalies čempiono vardą grupinėse lenktynėse.

„Bus nelengva nugalėti Ignatą Konovalovą, kuris irgi gerai rungtyniauja abiejose rungtyse. Kaip visada, bandysiu parodyti viską, ką galiu. Tačiau nenusivilsiu bet kokiu rezultatu. Man svarbiausia dalyvauti, o ypač Lietuvoje“, - pabrėžė R. Navardauskas.

Žmogus – ne robotas

Smarkiai progresuojantį mūsų jaunąjį dviratininką oro uoste sutikęs V. Šiugždinis kvėdarniškį įvardijo, kaip vieną didžiausių mūsų vilčių Europos čempionate.

„Ramūnas jau jaunių grupėje pasižymėjo per pasaulio ir Europos čempionatus, užimdavo aukštas - penktas-šeštas vietas ir pasaulyje tarp savo bendraamžių jis jau buvo žinomas. Tačiau pastaraisiais metais kvėdarniškiui nebuvo pavykę kontraktai su kai kuriais užsienio klubais. Nuo 2008 metų liepos mėnesio jis tobulinosi Klaipėdos sporto centre. Ramūnas labai nuoširdžiai bei negailėdamas jėgų dirbo ir tai davė gerų rezultatų. Pasiteisino ir lėšos, investuotos į sportininko rengimą“, - sakė V. Šiugždinis.

Jaunajam sportininkui ypatingai daug naudos davė treniruočių stovyklos praėjusiais metais Kroatijoje ir aukštikalnėse Kolumbijoje, kai treniruotasi 2600 m virš jūros lygio.

R. Navardauskas pakankamai gerai lenktyniauja kalnuose, tačiau nepasižymi geromis sprinterio savybėmis. Tačiau šiemetinės pergalės rodo, kad Ramūnas ir čia nėra pėsčias. Buvo atvejų, kai jis į finišą atvažiuodavo vienas.

Su R. Navardausku siejame nemažas viltis Europos čempionate. Nors sakoma, kad žmogus – ne robotas, bet viliamės, kad šitam startui jis jėgų suras. Juo labiau, kad Ramūno pirmasis treneris K. Česaitis per tą čempionatą vadovaus Lietuvos rinktinei“, - paaiškino V. Šiugždinis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Plikai nusikirpusi K. Dūdaitė: aš noriu tokių pačių užduočių kaip vaikinai (133)

„Gyvename neramiais lakais. Manau, kad kariuomenei reikia žmonių, kurie turėtų smegenų ir noro...

Individualių statybininkų įkainiai priartėjo prie įmonių tarifų (2)

Būsto rinkos aktyvumas didina statybininkų darbo įkainius. Nors individualiai dirbantys meistrai...

A. Čekuolio receptas ilgam ir energingam gyvenimui (125)

Palikęs televiziją, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis toliau rašo knygas ir beria...

Lietuvių profesionalai užsienyje: norime ir galime prisidėti prie Lietuvos klestėjimo (6)

Po pasaulį išsibarsčiusiems lietuviams Lietuva jau seniai ne tik vasaros atostogų ar Kalėdinių...

Ekonomikos žvaigždė: rusų oligarchai į užsienį išvežė pusę šalies turto (271)

Turtingi rusai ofšoruose laiko tiek pat turto, kiek visi Rusijos gyventojai turi šalies viduje kartu...

Gyvai / Priešpaskutinis rinktinės testas: Lietuva – Islandija tiesioginė vaizdo transliacija (105)

Lietuvos krepšinio rinktinės pasirengimas Europos krepšinio čempionatui artėja prie pabaigos....

50-metį švenčiantis A. Mamontovas: turiu prastą skonį drabužiams, todėl visada atrodau jaunai pasveikino ir D. Grybauskaitė (23)

Trečiadienį, rugpjūčio 23 dieną Andrius Mamontovas švenčia 50-metį. Jubiliejaus proga...

Vargu ar atspėsite, kiek juodųjų skylių yra mūsų galaktikoje (14)

Skaičiuodami pagal tai, kiek žvaigždžių yra mūsų galaktikoje, ir kurios žvaigždės virsta...

Jemene gyvybes šienauja ne tik pilietinis karas, bet ir sunkiai valdoma cholera (4)

Nors jau seniai atrasti būdai, kaip užkirsti kelią choleros infekcijai, Jemene ji plinta, nes tam...

Kuriose viešosiose ligoninėse gali kilti kainos (25)

Netrukus prasidėsianti Seimo plenarinių posėdžių rudens sesija gali atnešti naujovių viešose...