Dvi pergales moterų P grupėje iškovojo Rūta Paškauskienė (ITTF-103). Lietuvos rinktinės lyderė 4:1 (11:4, 8:11, 11:9, 11:9, 11:4) nugalėjo Graikijos atstovę Marią Christoforaki (ITTF-314) ir 4:2 (16:14, 11:9, 12:10, 6:11, 5:11, 11:5) privertė pasiduoti belgę Nathalie Marchetti.

Lemiamą mačą dėl pirmosi vietos grupėje R. Paškauskienė trečiadienį žais su taip pat dvi pergales iškovojusia prancūze Carole Grundisch (ITTF-88).

Nesėkme (0:4) Europos pirmenybių medalininkei baltarusei Viktorijai Pavlovič (ITTF-71) G grupės turnyrą pradėjusios Lietuvos čempionės Eglės Stuckytės (ITTF-230) varžove trečiadienį bus Kroatijai atstovaujanti kinė Yuan Tian (ITTF-124). Beje, V. Pavlovič pastarąją tenisininkę nugalėjo 4:0 ir užsitikrino pirmą vietą grupėje.

Vyrų turnyro keturių dalyvių H grupėje antrą pralaimėjimą iš eilės patyrė Lietuvos čempionas Alfredas Udra (ITTF-320), 0:4 (6:11, 8:11, 7:11, 4:11) turėjęs pripažinti lenko Danielio Gorako (ITTF-65) pranašumą. Grupės varžybas lietuvis baigs su dvi pergales iškovojusiu lyderiu serbu Zsoltu Peto (ITTF-146).

Antrąsyk pralaimėjo O grupėje žaidžiantis ir antras Lietuvos atstovas Tomas Mikutis (ITTF-221), kurį 4:0 (11:5, 11:8, 11:4, 11:6) įveikė čekas Lubomiras Jančarikas (ITTF-88). Grupės varžybas lietuvis baigs akistata su pergalės džiaugsmo taip pat nepatyrusiu šveicarą Elia Schmidu (ITTF-228).

Į atkrintamas varžybas, kuriose toliau bus kovojama dėl olimpinių kelialapių, pateks po du geriausius grupių žaidėjus.

Dar 22 kelialapiai į olimpines žaidynes atiteks pagal Tarptautinės stalo teniso federacijos (ITTF) 2016 metų gegužės mėnesį sudarytą reitingą. Pagal olimpinį reitingą (balandžio mėnesio duomenys) Lietuvos stalo tenisininkė R. Paškauskienė į 2016 metų olimpines žaidynes patenka.

Olimpinės atrankos turnyras turėjo vykti balandžio 6-10 d. Stambule, tačiau dėl neramumų Turkijoje Europos stalo teniso sąjungos (ETTU) sprendimu saugumo sumetimais buvo perkeltas į Švediją.