Iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių liko kiek mažiau nei metai – 2016-ųjų rugpjūčio 5 dieną Brazilijoje bus iškilmingai atidarytos XXXI olimpinės žaidynės.
© A.Pliadžio nuotr. (LTOK)

Likęs iki žaidynių laikas labai svarbus ir Lietuvos sportininkams. Dar neturintys kelialapių į Rio kovoja dėl jų aukščiausio lygio varžybose arba mėgina įveikti aukštus olimpinius normatyvus, o jau užsitikrinę vietas olimpinėje rinktinėje kruopščiai planuoja pasirengimą svarbiausiam ketverių metų ar net viso gyvenimo egzaminui.

Apie olimpines aktualijas kalbejomės su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente, 2000 m. Sidnėjaus olimpine čempione Daina Gudzinevičiūte.

– Iki olimpinių žaidynių likus mažiau nei metams, ko daugiau: džiaugsmo ar nerimo?

– Mūsų darbuotojams iškilo nemažai rūpesčių dėl viešbučių, jų sunku surasti. Olimpinių žaidynių organizacinis komitetas dirba ne taip organizuotai, kaip norėtųsi.

Šį šeštadienį į Rio de Žaneirą išvyksta Einius Petkus, Kazys Steponavičius ir Linas Tubelis, kurie dalyvaus tradiciniame misijų vadovų susirinkime, apžiūrės sporto bazes ir mums parveš pačios naujausios naudingos informacijos.

Ypatingo nerimo nejaučiame. Kaip buvusi sportininkė žinau: ketverius metus reikia įtemptai rengtis, nes olimpinės žaidynės – tai didžiulis egzaminas , kuris vyksta kartą per ketverius metus.

Tai – egzaminas ne tik sportininkams, bet ir mums visiems. Norisi, kad kuo daugiau mūsų sportininkų dalyvautų olimpinėse žaidynėse, kad jie nepatirtų traumų. Labai norisi, kad į olimpines žaidynes patektų didžiausia sirgalių viltis - vyrų krepšinio rinktinė.

– Ar pasirengimas olimpinėms žaidynėms, kurios pirmą kartą bus surengtos Pietų Amerikos žemyne, vyksta kryptingai, sklandžiai, netrūksta pinigų?

– Pinigų tikrai labai trūksta. Pasirengimui metėme absoliučiai visus savo resursus, mažiname kitų programų finansavimą. Pinigų labai trūksta ir sporto šakų federacijoms. Tikimės, kad pasirengimui olimpinėms žaidynėms papildomą finansavimą skirs Vyriausybė.

– Ką tik baigėsi pasaulio plaukimo čempionatas, olimpiečių gretos dar labiau pagausėjo. Kaip vertintumėte mūsų plaukikų pasirodymą planetos pirmenybėse?

– Labai šaunu, kad į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes pateko mūsų kombinuotos estafetės komanda, kurioje bus ir du atsarginiai. Kaip vertinu Rūtos Meilutytės pasirodymą 50 m distancijoje? Tai yra sportas, šiandien tu – pirmas, o rytoj gali būti ir paskutinis. Rūtą palaikau ir nesakau, kad ketvirtoji vieta – tai kažkokia tragedija. Tikrai ne. Ji laimėjo medalį kitoje distancijoje ir tai labai puiku. Pagrindinis startas - kitąmet.

– Kiek Lietuvos sportininkų šiandien jau yra iškovoję olimpinių kelialapių ir kiek jų tikitės?

– Kol kas - dvidešimt vienas. Tačiau šiemet dar vyks irklavimo, dviračių sporto plento, baidarių ir kanojų irklavimo, graikų-romėnų imtynių pasaulio čempionatai, kur irgi tikimės kelialapių. Olimpinė atranka vyks ir kitąmet, dar bus skaičiuojami ir reitingo taškai.

Lietuvos sportinės delegacijos skaitlingumas labai priklausys nuo krepšinio. Jeigu krepšininkai pateks į Rio de Žaneirą, bus vienas skaičius, jeigu nepateks – kitas.

Tikimės, kad mūsų komanda Rio de Žaneire bus ne mažesnė kaip Londone, kur atstovavo 62 sportininkai. Kuo dalyvaus daugiau sportininkų, tuo turėsime daugiau šansų kažką laimėti.

– Būtumėte laiminga, jeigu Lietuvos sportininkai Rio de Žanere pelnytų...

– Žinoma, norisi kuo daugiau medalių! Nepriklausomi ekspertai mums pranašauja 2-3 garantuotus medalius. Aš, žinoma, labai norėčiau daugiau.

– Ar mūsų sportininkai vyks aklimatizuotis į Rio de Žaneirą?

– Kiekviena federacija pati išsirinks kokią nors artimesnę sporto bazę, kuri jiems yra patogi. Kasmet atskiros sporto federacijos rengia Ikiolimpinės savaitės varžybas, dažniausiai tai būna Pasaulio taurės etapas, visi susipažįsta su olimpine baze, klimatu.

– Ar sportininkai, treneriai, gydytojai dažnai varsto LTOK duris ir ko jie daugiausiai pageidauja?

– Daugiausiai prašo materialinės pagalbos. Jau greitai mūsų sportininkai matuosis olimpinę aprangą, kurią gamina „Audimas“, vyks jos pristatymas. Jaučiasi, kad olimpinės žaidynės jau čia pat.

– Kada daugiau darbų: dabar ar jų lauks kitąmet?

– Darbų kasmet daug, vyksta mažesnių ar didesnių renginių. Šiemet buvo surengti olimpiniai festivaliai, pirmosios Europos žaidynės. Renginiai keičia vienas kitą. Tačiau pats didžiausias sujudimas bus prieš pat olimpines žaidynes.

– Ar Rio de Žaneiras mūsų sportininkams gerai pažįstamas?

– Manau, kad ne, išskyrus, galbūt, buriuotoją Gintarę Scheidt. Pats didysis mūsų sportininkų susipažinimas su olimpine sostine įvyks per ikiolimpinės savaitės varžybas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (58)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (43)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas?

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (117)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (202)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...