Finale likus vos vienam ratui, S. Ramanauskas čiuožė trečioje pozicijoje, tačiau jo viltis iškovoti medalį sužlugdė klaida.

„Tokia jau yra greitojo čiuožimo specifika ir nieko nepadarysi. Žinoma, apmaudu, sportininkas nusiminęs, bet bus nauja diena, Salvijaus laukia nauji startai 500 ir 1000 metrų distancijose, taigi dar viskas prieš akis“, - optimizmo neprarado Erzurumo arenoje Lietuvos sportininką palaikiusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Nugalėjo Liuksemburgo atstovas Peteris Murphy (2 min. 24,536 sek.).

S. Ramanauskas atrankoje 1500 m distanciją įveikė per 2 min. 21,342 sek., ne tik laimėjo savo grupės atrankos čiuožimą, bet ir parodė geriausią rezultatą iš visų 28-ių dalyvių. Pirmame pusfinalyje S. Ramanauskas (2 min. 53,472 sek.) finišavo antras, nusileidęs tik italui Lucai Spechenhauseriui (2 min. 53,327 sek.) ir pateko į finalą.

Galutinėje rungties rikiuotėje jis klasifikuotas 12-oje vietoje.

Trečiadienį savo pasirodymus Europos jaunimo festivalyje tęsė Lietuvos biatlonininkai ir dailiojo čiuožimo atstovė.

Vaikinų biatlono 10 km persekiojimo lenktynėse 17-metis Nikita Romanovas (33 min. 45,8 sek., 4 baudos ratai) užėmė 28-ą vietą, o 16-metis Jokūbas Mačkinė (35 min. 30,3 sek., 7 baudos ratai) tarp 50-ies dalyvių liko 34-as. Aukso medalį iškovojo prancūzas Thomas Briffazas, distanciją įveikęs per 28 min. 45,9 sek. ir turėjęs įveikti 3 baudos ratus.

Keturis kartus šaudykloje suklydęs N. Romanovas nugalėtojui pralaimėjo 4 min. 59,9 sek., Jokūbas Mačkinė +6.44,4 min.

Sportininkai persekiojimo varžybose startavo pagal antradienį vykusių sprinto lenktynių rezultatus. J. Mačkinė sprinte buvo 28-as, o N. Romanovas - 30-as.

Biatlono varžybų merginų 7,5 km persekiojimo lenktynėse Lietuvos atstovė Ana Jesipionok užėmė 24-ą vietą, o Raminta Dindaitė 32-ą.

Nugalėjo tris kartus šaudykloje suklydusi rusė Ana Grigoreva (24 min. 45,8 sek.).

17-metė A. Jesipionok (2 baudos ratai) nugalėtojai pralaimėjo 4 min. 56,8 sek., o 16-metė R. Dindaitė (4) - 6 min. 16 sek.

Dailiojo čiuožimo solisčių varžybose Lietuvos atstovė Valerija Keda užėmė 14-ą vietą.

15-metė čiuožėja surinko 91,61 taško. V. Keda trumpoje programoje pirmadienį buvo 15-a (31,72 tšk.), o laisvoje programoje trečiadienį užėmė 14-ą vietą (59,89 tšk.).

Nugalėjo rusė Alina Zagitova (187,06 tšk.). Antroje vietoje liko ukrainietė Anastasia Gožva (127,18), o bronzos medalininke tapo italė Lucrezia Gennaro (125,53 tšk.).

Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė Valerijos Kedos pasirodymą įvertino teigiamai.

„Sportininkė pasiekė aukščiausią rezultatą savo karjeroje, ji kovojo, atidavė visas jėgas. Čia įvyko jos debiutas, pirmas pasirodymas tokios svarbos varžybose ir manau ši patirtis Valerijai suteiks motyvacijos siekti aukštų rezultatų.“.