Braziliško džiu-džitsu varžybose Portugalijoje lietuviai iškovojo keturis medalius

 (7)
Portugalijos sostinėje Lisabonoje vyko devintasis braziliško džiu-džitsu atviras čempionatas, kuris sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus. Šiame čempionate ne pirmus metus dalyvauja ir Lietuvos sportininkai. Šiemet Lietuvai ir savo klubams atstovavo Donatas Uktveris, Rokas Narusevičius, Artūras Gasparovičius, Darius Rudzevičius ir Marius Gudas.
Braziliško džiu-džitsu čempionatas
Braziliško džiu-džitsu čempionatas
© Organizatorių nuotr.

Medalius iškovojo M. Gudas, rudų diržų bei savo svorio kategorijoje užėmęs pirmą vietą, o absoliučioje svorio kategorijoje pasidabinęs bronzos medaliu, o D. Rudzevičius mėlynų diržų kategorijoje savo svoryje laimėjo antrą vietą, o absoliučioje kategorijoje iškovojo trečią poziciją.

Kasmet Portugalijoje vykstantis atvirasis Europos čempionatas tradiciškai sutraukia kovotojus iš viso pasaulio bei yra laikomas vienomis prestižiškiausių šio kovos meno varžybų. Daugiausiai susidomėjimo sukėlė prestižinės juodųjų diržų absoliučios, neribojamo svorio kategorijos sportininkų kovos.

Čia dalyvavo tokios braziliško džiu-džitsu žvaigždės, 2011 metų pasaulio čempionas Rodolfo Vieira Srouras, Bernardo Faria, Lucio Rodriguesas, Rafaelis Lovato, Victoras Estima ir kiti.

Čia vėl nenugalimas buvo R. Vieira Srouras, antras liko B. Faria, kuriam nepavyksta laimėti prieš varžovą jau trejose varžybose.

Brazilų džiu-džitsu labai išpopuliarėjo 1993 metais, kai garsios brazilų Gracie šeimos atstovai JAV surengė pirmą kovų be taisyklių čempionatą, kuris buvo skirtas išaiškinti efektyviausią kovos stilių.

Pirmuose „Ultimate Fighting Championship“ (UFC) varžybose dominavo Royce'as Gracie. Daugelis sutinka, kad brazilų džiu-džitsu padarė perversmą kovos menų pasaulyje. Minėtas renginys taip pat padarė pradžią mišrių kovos menų sporto pradžiai, kadangi kitų stilių kovotojai į savo treniruočių programą įtraukia brazilų džiu-džitsu kovos techniką ir taktiką. Taip pat šį stilių naudoja savo karių paruošime daugelis elitinių pasaulių kovinių dalinių.

Pradžią brazilų džiu-džitsu davė garsusis dziudo stilius Kodokan. Vienas iš geriausių to meto Kodokan kovotojų (tuo metu dziudo buvo grynai kovinis džiu-džitsu) Mitsuo Maeda Brazilijoje mokė šio meno portugalų politiko sūnus, atsilygindamas už pastarojo pagalbą kuriamai išeivių iš Japonijos bendruomenei.

Gastao Gracie sūnūs vėliau šį kovos meną ištobulino ir pritaikė gatvės kovoms. Šiuo metu labai išpopuliarėjo sportinis džiu-džitsu.

Šį sportą praktikuoja daug pasaulio garsenybių – Holivudo aktoriai Nicolas Cage'as, Jimas Carrey, Michaelas Clarke'as Duncanas, Milla Jovovich, Paulas Walkeris, muzikantai Harley Flanaganas, Tommy Lee, režisierius Davidas Mametas, Johnas Milius, Guy Ritchie ir daug kitų.

Sporto šaka yra mėgstama dėl saugumo ją praktikuojant ir dėl jos realumo savigynos situacijose.

Darius Rudzevičius (dešinėje)
Darius Rudzevičius (dešinėje)
© Organizatorių nuotr.
www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kitos sporto šakos

A. Skujytė daugiakovininkių varžybose Taline liko ketvirta

Estijos sostinėje dvi dienas vyko "EA Permit Meeting" uždarų patalpų lengvosios atletikos daugiakovininkų varžybos. Moterys starto sąraše tarp 15 sportininkių iš 8 valstybių buvo ir Austra Skujytė.

Paskelbti rankinio rinktinių reitingai: Lietuva lieka vidutiniokė

Europos rankinio federacija (EHF) paskelbė vyrų ir moterių rinktinių reitingus. Remiantis jais sudarytas ir bendras šalies reitingas. Visuose šiuose reitinguose Lietuvos rinktinė lieka vidutiniokė, tačiau išlaikė pozicijas pirmoje lentelės pusėje. Po ilgesnės pertraukos Lietuvos moterys reitinguose aplenkė vyrus. Vyrų rinktinė šiuo metu EHF paskelbtuose reitinguose užima 24-ąją vietą, tuo tarpu moterys pakilo į 21-ąją vietą.

Varžoves negailestingai talžanti kovotoja apsinuogino pikantiškoje fotosesijoje (5)

Kovotoja Ronda Rousey parodė savo švelnesnę ir romantiškesnę pusę bei įsiamžino ant „Sports Illustrated“ žurnalo viršelio, skelbia portalas mirror.co.uk.

„Šešių nacijų“ čempionai gavo antausį Prancūzijoje

Savaitgalį vykęs prestižinio "Šešių nacijų" regbio turnyro antrasis turas pasižymėjo dramatiškomis rungtynėmis. Savo padėtį gerokai susikomplikavo čempionų titulą ginantis airiai, o antrąsias pergales šventė Prancūzijos ir Anglijos regbininkai.

Lietuvos ledo ritulininkai po 16 metų pertraukos pralaimėjo estams (10)

Trečiuoju pralaimėjimu iš eilės 2018 metų žiemos olimpinių žaidynių, kurios vyks Pietų Korėjoje, atrankos turnyro keturių komandų H grupės turnyrą Vengrijos sostinėje baigė autsaiderės pozicijoje likusi Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė.