Braziliško džiu-džitsu varžybose Portugalijoje lietuviai iškovojo keturis medalius

 (7)
Braziliško džiu-džitsu čempionatas
Braziliško džiu-džitsu čempionatas
© Organizatorių nuotr.

Portugalijos sostinėje Lisabonoje vyko devintasis braziliško džiu-džitsu atviras čempionatas, kuris sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus. Šiame čempionate ne pirmus metus dalyvauja ir Lietuvos sportininkai. Šiemet Lietuvai ir savo klubams atstovavo Donatas Uktveris, Rokas Narusevičius, Artūras Gasparovičius, Darius Rudzevičius ir Marius Gudas.

Medalius iškovojo M. Gudas, rudų diržų bei savo svorio kategorijoje užėmęs pirmą vietą, o absoliučioje svorio kategorijoje pasidabinęs bronzos medaliu, o D. Rudzevičius mėlynų diržų kategorijoje savo svoryje laimėjo antrą vietą, o absoliučioje kategorijoje iškovojo trečią poziciją.

Kasmet Portugalijoje vykstantis atvirasis Europos čempionatas tradiciškai sutraukia kovotojus iš viso pasaulio bei yra laikomas vienomis prestižiškiausių šio kovos meno varžybų. Daugiausiai susidomėjimo sukėlė prestižinės juodųjų diržų absoliučios, neribojamo svorio kategorijos sportininkų kovos.

Čia dalyvavo tokios braziliško džiu-džitsu žvaigždės, 2011 metų pasaulio čempionas Rodolfo Vieira Srouras, Bernardo Faria, Lucio Rodriguesas, Rafaelis Lovato, Victoras Estima ir kiti.

Čia vėl nenugalimas buvo R. Vieira Srouras, antras liko B. Faria, kuriam nepavyksta laimėti prieš varžovą jau trejose varžybose.

Brazilų džiu-džitsu labai išpopuliarėjo 1993 metais, kai garsios brazilų Gracie šeimos atstovai JAV surengė pirmą kovų be taisyklių čempionatą, kuris buvo skirtas išaiškinti efektyviausią kovos stilių.

Pirmuose „Ultimate Fighting Championship“ (UFC) varžybose dominavo Royce'as Gracie. Daugelis sutinka, kad brazilų džiu-džitsu padarė perversmą kovos menų pasaulyje. Minėtas renginys taip pat padarė pradžią mišrių kovos menų sporto pradžiai, kadangi kitų stilių kovotojai į savo treniruočių programą įtraukia brazilų džiu-džitsu kovos techniką ir taktiką. Taip pat šį stilių naudoja savo karių paruošime daugelis elitinių pasaulių kovinių dalinių.

Pradžią brazilų džiu-džitsu davė garsusis dziudo stilius Kodokan. Vienas iš geriausių to meto Kodokan kovotojų (tuo metu dziudo buvo grynai kovinis džiu-džitsu) Mitsuo Maeda Brazilijoje mokė šio meno portugalų politiko sūnus, atsilygindamas už pastarojo pagalbą kuriamai išeivių iš Japonijos bendruomenei.

Gastao Gracie sūnūs vėliau šį kovos meną ištobulino ir pritaikė gatvės kovoms. Šiuo metu labai išpopuliarėjo sportinis džiu-džitsu.

Šį sportą praktikuoja daug pasaulio garsenybių – Holivudo aktoriai Nicolas Cage'as, Jimas Carrey, Michaelas Clarke'as Duncanas, Milla Jovovich, Paulas Walkeris, muzikantai Harley Flanaganas, Tommy Lee, režisierius Davidas Mametas, Johnas Milius, Guy Ritchie ir daug kitų.

Sporto šaka yra mėgstama dėl saugumo ją praktikuojant ir dėl jos realumo savigynos situacijose.

Darius Rudzevičius (dešinėje)
Darius Rudzevičius (dešinėje)
© Organizatorių nuotr.
www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kitos sporto šakos

Europos mėgėjų komandiniam golfo čempionatui pasirinkta Lietuva

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 19:00
Golfas
AP/Scanpix
Lietuvos golfo bendruomenę pasiekė gera žinia – mūsų šalis pirmą kartą gavo leidimą 2015 metų rugsėjo pradžioje surengti Europos mėgėjų komandinį golfo čempionatą.

Pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono A grupės turnyras vyks Lenkijoje

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 17:26
Vilniuje vykusiame pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės turnyre triumfavusi Lenkijos rinktinė ne tik iškovojo teisę rungtyniauti I diviziono A grupės čempionate, tačiau gavo progą ir surengti šį turnyrą.

Iššaukiančiais kostiumais pagarsėjusios dviratininkės gyrė šios aprangos funkcionalumą (16)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 17:22
Seksualiais kostiumais išgarsėjusios dviratininkės gyrė aprangos funkcionalumą
AP/Scanpix
Kolumbijos „Bogota Humana“ dviratininkių klubas žiniasklaidai teigė, kad jų iššaukiančios aprangos neturėjo būti tokios, bet pažymėjo, kad jos yra patogios.

Lietuvos buriuotojos iškovojo pirmą olimpinį kelialiapį į Rio de Žaneiro žaidynes (8)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 15:01
Viktorija Andrulytė
Asmeninio archyvo nuotr.
Trečiadienį, rugsėjo 17 d., Ispanijoje, Santandero mieste vykstančiame 2014 metų pasaulio buriavimo čempionate, Kauno buriavimo mokyklos „Bangpūtys“ auklėtinė Viktorija Andrulytė „Laser Radial“ jachtų klasėje iškovojo pirmą olimpinį kelialiapį į 2016 metų Rio de Žaneiro žaidynes.

Pasaulio sportinės radijo pelengacijos čempionate lietuviai iškovojo 11 medalių

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 13:49
Lietuvos sportinės radijo pelengacijos rinktinė
Organizatorių nuotr.
Kazachstane vyko 17-as pasaulio sportinės radijo pelengacijos (ARDF) čempionatas. Lietuviai iškovojo aštuonis aukso, vieną sidabro ir du bronzos medalių komplektus. Šešis aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos medalį pelnė Kauno technologijos universiteto radijo klubo nariai.