Braziliško džiu-džitsu varžybose Portugalijoje lietuviai iškovojo keturis medalius

 (7)
Portugalijos sostinėje Lisabonoje vyko devintasis braziliško džiu-džitsu atviras čempionatas, kuris sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus. Šiame čempionate ne pirmus metus dalyvauja ir Lietuvos sportininkai. Šiemet Lietuvai ir savo klubams atstovavo Donatas Uktveris, Rokas Narusevičius, Artūras Gasparovičius, Darius Rudzevičius ir Marius Gudas.
Braziliško džiu-džitsu čempionatas
Braziliško džiu-džitsu čempionatas
© Organizatorių nuotr.

Medalius iškovojo M. Gudas, rudų diržų bei savo svorio kategorijoje užėmęs pirmą vietą, o absoliučioje svorio kategorijoje pasidabinęs bronzos medaliu, o D. Rudzevičius mėlynų diržų kategorijoje savo svoryje laimėjo antrą vietą, o absoliučioje kategorijoje iškovojo trečią poziciją.

Kasmet Portugalijoje vykstantis atvirasis Europos čempionatas tradiciškai sutraukia kovotojus iš viso pasaulio bei yra laikomas vienomis prestižiškiausių šio kovos meno varžybų. Daugiausiai susidomėjimo sukėlė prestižinės juodųjų diržų absoliučios, neribojamo svorio kategorijos sportininkų kovos.

Čia dalyvavo tokios braziliško džiu-džitsu žvaigždės, 2011 metų pasaulio čempionas Rodolfo Vieira Srouras, Bernardo Faria, Lucio Rodriguesas, Rafaelis Lovato, Victoras Estima ir kiti.

Čia vėl nenugalimas buvo R. Vieira Srouras, antras liko B. Faria, kuriam nepavyksta laimėti prieš varžovą jau trejose varžybose.

Brazilų džiu-džitsu labai išpopuliarėjo 1993 metais, kai garsios brazilų Gracie šeimos atstovai JAV surengė pirmą kovų be taisyklių čempionatą, kuris buvo skirtas išaiškinti efektyviausią kovos stilių.

Pirmuose „Ultimate Fighting Championship“ (UFC) varžybose dominavo Royce'as Gracie. Daugelis sutinka, kad brazilų džiu-džitsu padarė perversmą kovos menų pasaulyje. Minėtas renginys taip pat padarė pradžią mišrių kovos menų sporto pradžiai, kadangi kitų stilių kovotojai į savo treniruočių programą įtraukia brazilų džiu-džitsu kovos techniką ir taktiką. Taip pat šį stilių naudoja savo karių paruošime daugelis elitinių pasaulių kovinių dalinių.

Pradžią brazilų džiu-džitsu davė garsusis dziudo stilius Kodokan. Vienas iš geriausių to meto Kodokan kovotojų (tuo metu dziudo buvo grynai kovinis džiu-džitsu) Mitsuo Maeda Brazilijoje mokė šio meno portugalų politiko sūnus, atsilygindamas už pastarojo pagalbą kuriamai išeivių iš Japonijos bendruomenei.

Gastao Gracie sūnūs vėliau šį kovos meną ištobulino ir pritaikė gatvės kovoms. Šiuo metu labai išpopuliarėjo sportinis džiu-džitsu.

Šį sportą praktikuoja daug pasaulio garsenybių – Holivudo aktoriai Nicolas Cage'as, Jimas Carrey, Michaelas Clarke'as Duncanas, Milla Jovovich, Paulas Walkeris, muzikantai Harley Flanaganas, Tommy Lee, režisierius Davidas Mametas, Johnas Milius, Guy Ritchie ir daug kitų.

Sporto šaka yra mėgstama dėl saugumo ją praktikuojant ir dėl jos realumo savigynos situacijose.

Darius Rudzevičius (dešinėje)
Darius Rudzevičius (dešinėje)
© Organizatorių nuotr.
www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kitos sporto šakos

Klaidos lietuviams neleido kovoti dėl aukštesnių vietų pasaulio orientavimosi čempionate

Škotijoje vykstančiame pasaulio orientavimosi sporto čempionate vidutinio nuotolio trasos varžybos Lietuvos komandai baigėsi ne itin sėkmingai. Nors visi startavę lietuviai pateko tarp 30 stipriausiųjų, tačiau apmaudžios klaidos neleido kovoti dėl aukštesnių vietų.

Dviratininkų lenktynių prologe Vengrijoje G. Kaupas užėmė vienuoliktą vietą

Vengrijoje prasidėjusių šešių dienų „Tour de Hongrie“ dviratininkų lenktynių prologe „Team Differdange-Losch“ komandos narys Gediminas Kaupas užėmė vienuoliktą vietą.

R. Meilutytės treneris: liūdna, nes situacija nėra sąžininga interviu (190)

„Laimėjome medalį ir tuo dera džiaugtis“, – DELFI pareiškė Jonas Ruddas. Bet Rūtą Meilutytę treniruojantis britas nė nemėgina slėpti kartėlio, kurį paliko antradienį Kazanėje auklėtinės iškovotas sidabras. Ne tik dėl to, kad iš jo auklėtinės visa Lietuva laukė aukso. Plaukimo specialistas nepamiršo dopingo dėmės, sutepusios naująją pasaulio čempionę Juliją Jefimovą.

Vaizdo įraše – bangas skrodžiantis motociklininkas (2)

Amerikiečių „DC Shoes“ kompanija seniai garsėja nutrūktgalvių sportininkų rėmimu (nieko keisto, kadangi vienas jos įkūrėjų – profesionalus ralio vairuotojas Kenas Blockas – tiesa, labiau garsėjantis įspūdingais triukais nei pasiekimais ralio trasose).

Amerikiečiai pasiekė mišrios estafetės plaukimo pasaulio rekordą (3)

Rusijos mieste Kazanėje vykstančio pasaulio vandens sporto šakų čempionato plaukimo varžybose trečiadienį pasiektas naujas pasaulio rekordas. JAV mišrios estafetės 4x100 metrų komanda atrankoje nuotolį įveikė per 42,33 sekundės ir 3,54 sek. pagerino ankstesnį pasiekimą, kuris prieš kelias minutes buvo paklusęs rusams.