„Blackhawks“ - tai penkta Stenlio taurė klubo istorijoje. Čikagos komanda šio sezono finalo serijoje laimėjo trečias rungtynės iš eilės ir tapo stipriausia NHL ekipa antrą kartą per keturis pastaruosius sezonus.

Aikštės šeimininkai „Bruins“ ledo ritulininkai du kartus pirmavo 1:0 ir 2:1 po Chriso Kelly ir Milano Lučičiaus smūgių, bet savo persvaros neišsaugojo. Antro kėlinio pradžioje Jonatahnas Toewsas pirmą kartą išlygino santykį (1:1). Likus 1:16 min. iki trečio kėlinio pabaigos, čikagiečiai per 17-os sekundžių atkarpą įmušė du lemiamus įvarčius. Pradžioje rezultatą antrą sykį išlygino Bryanas Bickellis (2:2), o likus 59 sek., Dave'as Bollandas pasiekė ir pergalingą įvartį (3:2)į.

Naudingiausiu finalo serijos žaidėju (MVP) buvo pripažintas Patrickas Kane'as, kuriam buvo įteiktas Conno Smythe'o trofėjus. Puolėjas per 23-ejas šio sezono atkrintamų varžybų rungtynes pelnė 9 įvarčius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 19 taškų.

Rezultatas:

Bostono „Bruins“ - Čikagos „Blackhawks“ - 2:3 (1:0, 0:1, 1:2), - serija 2-4.

7:19 min. Chris Kelly [1 - 0]
24:24 min. Jonathan Toews [1 - 1]
42:11 min. Milan Lučič [2 - 1]
58:44 min. Bryan Bickell [2 - 2]
59:01 min. Dave Bolland [2 - 3]

Pirmą susitikimą savo aikštėje Čikagos ledo ritulininkai laimėjo tik po trijų pratęsimų - 4:3, o antrą po pratęsimo pralaimėjo 1:2. Serijai persikėlus į Bostoną, trečias serijos rungtynes 2:0 laimėjo „Bruins“ komanda, tačiau ketvirtame susitikime po pratęsimo 6:5 sėkmė šypsojosi „Blackhawks“ ledo ritulininkams, kurie savo aikštėje 3:1 laimėjo ir penktą serijos mačą.

Nuo 1939 metų, kai Stenlio taurės finalo serija buvo pradėta žaisti iki keturių pergalių, penktą susitikimą laimėjusi komanda taurę iškovojo jau 16-ą kartą iš 23-jų galimų. Šios taisyklės šįsyk nepavyko paneigti „Bruins“ klubo, kuris 2011-ais įrodė, kad pralaimėjus penktą serijos susitikimą vėl galima grįžti į svečių areną ir kovoti dėl Stenlio taurės.

„Blackhawks“ ekipa Stenlio taurę anksčiau laimėjo 1934, 1938, 1961 ir 2010 metais, o „Bruins“ ledo ritulininkai taurę kėlė šešis kartus - 1929, 1939, 1941, 1970, 1972 ir 2011 metais.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)