Sporto ir aktyvaus laisvalaikio aprangos kompanijos “Audimas” inicijuota apklausa bėgiojimo tema parodė, kad didžiausias kliūtis bėgiojantiems žmonėms kelia šalies klimato ypatumai, tinkamų trasų trūkumas bei palaidi šunys. Apklausa, kurioje dalyvavo daugiau kaip 2,7 tūkst. žmonių iš visos Lietuvos, buvo surengta interneto vartuose “Delfi”.
Pasak “Audimo” pardavimų direktoriaus Arvydo Povilaičio, tyrimu buvo siekiama nustatyti lietuvių bėgiojimo įpročius bei problemas, su kuriomis dažniausiai susiduriama bėgiojant. “Didelis apklausoje dalyvavusių žmonių skaičius liudija, kad bėgiojimo tema aktuali daugeliui lietuvių, o ši sporto šaka turi galimybių populiarėti ir ateityje”, - sakė A.Povilaitis.

Anot “Audimo” pardavimų direktoriaus, bėgimas yra viena patraukliausių sporto šakų, nereikalaujanti ypatingo pasiruošimo ar papildomų išlaidų, todėl ją mielai renkasi įvairaus amžiaus, profesijų bei fizinio pasirengimo žmonės.

Tyrimas parodė, kad bėgioja net 68 proc. visų tyrime dalyvavusių respondentų. Daugiau nei pusei jų (57 proc.) bėgiojimas yra tapęs gyvenimo būdu – šie žmonės bėgioja kelis ar daugiau kartų per savaitę. Trečdalis (30 proc.) respondentų tai daro kartą per savaitę ir rečiau, likusieji 13 proc. bėgioja maždaug kartą per mėnesį. Didžioji dalis (38 proc.) visų nebėgiojančių žmonių norėtų sportuoti, tačiau savo neveiklumą teisina “negalėjimu prisiruošti”.

Apklausos rezultatai taip pat parodė, Lietuvoje ne itin palankios sąlygos šiai sporto šakai. Didžioji dalis respondentų skundžiasi, jog bėgioti jiems trukdo atšiaurus Lietuvos klimatas (35 proc.) bei tinkamų trasų trūkumas (25 proc.). Bėgiojant problemų sukelia ir neatsakingų šeimininkų paleisti ar valkataujantys šunys (12 proc.).

A.Povilaičio teigimu, vieną dažniausiai respondentams iškylančių problemų galima išspęsti pasirinkus tinkamą aprangą. “Medikai tikina, jog bėgioti galima net ir vėlų rudenį bei žiemą, tačiau nenorint perkaisti arba peršalti būtina dėvėti specialią, nuo nepalankių gamtos sąlygų saugančią aprangą”, - sakė A.Povilaitis.

Tyrimo rezultatai parodė, kad didžiausia dalis (40 proc.) respondentų žino, kad bėgimui kuriama speciali apranga, 27 proc. sportuoja vilkėdami specialius bėgimo drabužius, tuo tarpu 24 proc. sportuojančių nėra apie ją girdėję. 9 proc. respondentų atsakė, kad jiems speciali bėgiojimo apranga nėra reikalinga, teigiama pranešime spaudai.

“Delfi interneto vartuose vykusioje apklausoje dalyvavo 15-74 metų amžiaus respondentai, apie pusė (53 proc.) visų apklausoje dalyvavusių žmonių buvo 20 – 29 metų amžiaus. Didesnę respondentų dalį (63 proc.) sudarė merginos bei moterys.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Akibrokštas: valstybinė įmonė savo patalpose atidarė paslaptingą viešbutį (97)

Palangos girininkijoje dirba ne vien tik miškininkai. Kaip išsiaiškino DELFI, jų ten mažuma....

Kaimynų prekybos tinklas ruošiasi galingam spurtui Lietuvoje (89)

Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklo „ Depo “ prekybos tinklas...

Automobilių gamyboje – nauja aukso kasykla (3)

Autonomiški automobiliai gali drastiškai sumažinti aukų keliuose skaičių, apkarpyti suvartojamų...

Turkijoje turistus įbaugino siaučiantis virusas (11)

Viešumoje paniką sukėlė informacija apie Turkijoje siaučiantį Koksaki virusą ir jo sukeltos...

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (9)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko...

Atlikėja A. Vedrickaitė susilaukė pirmagimio ir jau išrinko vardą (1)

Žinoma atlikėja Augustė Vedrickaitė kartu su savo širdies draugu Marijumi Šeiboku susilaukė...

Pasižvalgė po azijietiško restorano užkulisius: retas europietis išdrįstų paragauti vietinių pasididžiavimu laikomų patiekalų (4)

Keliaudamas po Pietryčių Aziją sutikau tikrą azijietiškos virtuvės guru Josefą Sagemüllerį....

Šnekos apie emigraciją – tik žodžiai: likę Lietuvoje šie specialistai gauna ir 2 tūkst. eurų (85)

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, visuomenėje plačiai paplitusi...

Archeologai patvirtino: pajūryje iš tiesų rastas kuršių piliakalnis (4)

Archeologiniai tyrimai patvirtina, kad praėjusią vasarą Pajūrio regioniniame parke, vos už kelių...

Sumaištis Olandijoje: radijo stoties pastate buvo laikomi įkaitai atnaujinta 11.07 (19)

Olandų radijo stotyje 3FM keli žmonės buvo paimti įkaitais. Apie tai ketvirtadienį pranešė...