16,5 km rungtyje bėgo išties stiprus stajerių būrys: Darius Sadeckas, geriausią sezono rezultatą maratone balandį pasiekęs Ignas Brasevičius, taip pat – Remigijus Šnioka, Petras Pranckūnas bei kiti gerai žinomi, į lyderių gretas Lietuvos bėgimo taurės etapuose patenkantys atletai. Sportininkams reikėjo įveikti penkis Biržų gatvėmis ir pėsčiųjų takeliais besidriekiančius 3,3 km ilgio ratus.

Pirmas užtikrintai finišavo I. Brasevičius („UnoParks“) – 51:55 min. Antras liko „F.O.C.U.S. Running“ narys D. Sadeckas – 53:35 min., o trečias – jo bendraklubis R. Šnioka (55:07 min.).

„Buvo sunkoka, nes teko įveikti 5 ratus, taip pat laukė nelengvas kalniukas su akmenuota danga. Ant prizininkų pakylos tikėjausi užlipti, bet tikrai neplanavau nugalėti. Juk taip pat prie starto linijos stojo ir kolega D. Sadeckas, jis labai stiprus varžovas ir maniau, kad jis nugalės. Nuo jo atitrūkau jau pirmaisiais kilometrais, vėliau jau nemačiau jo ir kartu nebėgome“, – teigė nugalėtojas I. Brasevičius.

„Artimiausias mano tikslas – Vilniaus maratono renginyje įveikti pusmaratonį, ruošiuosi spalio pabaigoje vyksiančiam Frankfurto maratonui“, – kalbėjo balandžio mėnesį geriausią šalies sezono maratono rezultatą pasiekęs I. Brasevičius.

Tai ne pirma Igno pergalė Lietuvos bėgimo taurėje: stajeris nugalėjo Panevėžyje (IV etapas) ir Šėtoje (VI etapas).

Moterų įskaitoje Biržuose triumfavo Loreta Bliujienė (BKJonas Maratonas“) – 1 val. 05.46 min., antrą vietą užėmė Nadežda Roždestvenskaja („F.O.C.U.S. Running“) – 1.06,54 min., trečia – Sada Bukšnienė – 1.12,33 val.

„Trasa labai linksma, ratai gana lengvai įveikiami, smagus bėgimas. Aišku, ta kilpa šiek tiek sudėtinga, be to, mediniu tiltuku taip pat bėgti nebuvo lengva“, – po apdovanojimų kalbėjo L. Bliujienė.

„Į Biržus atvykau vienu tikslu – bėgti ir nugalėti. Jaučiau netoliese bėgančią kolegę Nadeždą, bet ji manęs negąsdino. Mano šio sezono planas paprastas – sudalyvauti likusiuose Lietuvos bėgimo taurės etapuose“, – šypsojosi L. Bliujienė. Loreta – nuolatinė Lietuvos bėgimo taurės etapų dalyvė, bėgikė nugalėjo Žasliuose, Panevėžyje ir Kėdainiuose.

9,9 km distancijoje nugalėjo Justinas Križinauskas (SK „Lukas“) – 33:14 min. Antras finišavo Dominykas Pacauskas („NEKO Runners“) – 34:56 min., trečias liko Aurimas Bagdonavičius („F.O.C.U.S. Running“) – 35:51 min.

Moterų gretose pirma 9,9 km įveikė Agnė Šukytė („F.O.C.U.S. Running“) – 41:00 min., antra – Ramunė Pociuvienė 43:04 min., trečią vietą užėmė Laura Šlepikaitė (BK „Jonas Maratonas“) – 45:02 min.

Trumpiausioje 3,3 km distancijoje pirmas finišavo Joris Armonas („Biržų lengvoji“) – 10:56 min., antras – Paulius Stravinskas („NEKO Runners“) – 11:03 min., trečias – panevėžietis Žymantas Savickas („Atletai.lt“) – 11:08 min.

Merginų gretose nugalėjo Gabrielė Magelinskaitė (Šiaulių sporto gimnazija) – 13:25 min., antra – Inga Žukauskaitė („Biržų duona“) – 14:01 min., trečia – Erika Bistrickaitė (14:50 min.).

Beje, trys linksmų plaučių vyrukai iš Panevėžio 9,9 km įveikė vilkdami maždaug poros metrų ilgio, keliasdešimt kilogramų sveriantį rastą. Po trijų ratų rastas buvo gerokai nudilęs, o vaikinai distanciją įveikė maždaug per 1 val. 15 min.

Artimiausias Lietuvos bėgimo taurės X etapas – Plungėje rugpjūčio 30-ą.

Varžybose dalyvavo ir garsus aktorius Rolandas Kazlas.