“Žalgirio” krepšininkai mačui su Ispanijos čempionais rengiasi neturėdami būsimojo vyriausiojo trenerio plano. Lietuvos rinktinės ir “Šiaulių” komandos vyriausiasis treneris Antanas Sireika, praėjusią savaitę pakviestas vadovauti “Žalgiriui”, kol kas nerado laiko atvykti į Kauną.
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriai Antanas Sireika, Gintaras Krapikas ir Valdemaras Chomičius
© BNS foto
Tuo metu šiauliečio ir kauniečių derybos jau spėjo apaugti ne vien prieštaringais komentarais, bet ir gandais bei spėlionėmis.

Nei taip, nei ne

Lietuvos valstybinei televizijai A.Sireika savaitgalį dar kartą patvirtino, kad jis kol kas neapsisprendė, ar imsis treniruoti “Žalgirį”.

“Nepasakiau nei taip, nei ne”, - paaiškino treneris ir pridūrė, jog apmąstymams turįs laiko iki gruodžio 1-osios dienos, kai reikės tarti galutinį žodį.

“Žalgirio” klubo atstovų teigimu, yra žodinis susitarimas, liudijantis principinį A.Sireikos sutikimą.

“Nieko nelaužėme iš piršto. Ir internete būtume neskelbę to, ko tvirtai nežinome”, - vakar “Kauno dienai” sakė A.Sabonio “Žalgirio” krepšinio centro rinkodaros direktorius Gediminas Navikauskas.

“Siekiant pagerinti komandos techninį ir taktinį rengimą varžyboms, naujuoju ekipos vyriausiuoju treneriu dirbs Lietuvos nacionalinės rinktinės treneris Antanas Sireika”, - teigiama praėjusį ketvirtadienį paskelbtame A.Sabonio “Žalgirio” krepšinio centro valdybos pranešime.

Ši informacija buvo išplatinta ir tarptautiniu lygiu - dienraščiuose, Eurolygos ir kitose krepšinio bei sporto aktualijų interneto svetainėse.

Neturėjo laiko “apžiūrėti ūkį”

Savo ruožtu A.Sireika tebevengia kategoriško konkretumo, išskyrus neapibrėžtąjį “pasiūlymo nei priėmiau, nei atmečiau”.

Paaiškėjus, kad kviečiamas į “Žalgirį”, šiaulietis vienam Lietuvos dienraščiui netgi skaičiais įvertino susiklosčiusią padėtį: “51 procentas, jog sutiksiu”. Kitiems žurnalistams jis teigė, kad “motyvas likti Šiauliuose yra didesnis, nes čia daugiau kaip pusė mano gyvenimo įdėta”. Tretiems pridūrė, kad “mano gyvenimas - krepšinis, o “Žalgiris” - sena svajonė”.

Neoficialių “Kauno dienos” šaltinių Šiauliuose teigimu, “Žalgiris” šiomis dienomis kvietė A.Sireiką atvykti į Kauną susitikti su klubo vadovais, komanda, “apžiūrėti ūkį”.

Treneris atsisakė motyvuodamas dideliu užimtumu, nes “Šiauliai” žaidė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynes su Panevėžio “Malsena” ir rengėsi FIBA-Europa čempionų taurės turnyro mačui su “Gipsar Stal Ostruw” (Lenkija) ekipa.

Grįžęs iš Lenkijos A.Sireika neras Kaune “Žalgirio”, nes kauniečiai jau bus išvykę į Eurolygos mačą Ispanijon, kur susitiks su Vitorijos “Tau Ceramica”. Liks tik savaitgalis, tačiau šiaulietis turi krūvą darbų su Lietuvos rinktine, kuri jau kitą savaitę pradės 2003 metų Europos čempionato pusfinalio antrojo rato varžybas.

Darbą atliks iki galo

Preliminariai planuota, kad kol A.Sireika galvos, o Lietuvos rinktinė treniruosis ir žais su Olandijos, Bulgarijos ir Šveicarijos ekipomis, “Žalgiris” dirbs pagal šiauliečio parengtą planą, kurį bus patikėta įgyvendinti Algirdui Braziui ir Gintarui Krapikui.

“Nei A.Brazys, nei G.Krapikas neatleisti iš “Žalgirio”. Apskritai apie jokį atleidimą A.Sabonio “Žalgirio” krepšinio centro valdyboje nekalbėta. Atvažiuos A.Sireika, jis pasirinks savo asistentus - kurį nors vieną iš jų arba abu. Dabar treneriai tebedirba savarankiškai, jiems niekas netrukdo”, - vakar sakė G.Navikauskas.

A.Brazys “Kauno dienai” patvirtino, kad komanda rimtai rengiasi susitikimui su “Tau Ceramica”, tačiau dirbama ne pagal A.Sireikos planą.

“Su “Šiaulių” treneriu teko vieną kartą pasikalbėti. Rengiantis rungtynėms su Ispanijos čempione “Tau Ceramica” norėjau sužinoti jo nuomonę, tačiau šiauliečiai išvažiavo į Lenkiją. Dėl šios priežasties A.Sireika nevyks su mumis į Vitoriją”, - teigė A.Brazys.

Pasak “Žalgirio” trenerio, jis nejaučiąs jokio psichologinio diskomforto.

“Noriu man patikėtą darbą atlikti iki galo. Galbūt kas nors kitas, būdamas mano vietoje, nusispjautų, tačiau aš - ne iš tokių žmonių. Dabar netgi daugiau ir griežčiau reikalaujame iš žaidėjų. Beje, jie irgi pasikeitę - treniruojasi intensyviau, labiau susikaupę”, - tvirtino A.Brazys.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuviai vėl atakuoja Kremliaus propagandos ruporus: priminė Rusijai nemalonius faktus (150)

Rugpjūčio 23-oji Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena , prisimenant 1939 m. rugpjūčio...

A. Užkalnis. Baikime beprotybę dėl mokyklų (34)

Jūs tik pažiūrėkite, kas darosi kiekvienais metais šalyje, artėjant rugsėjo pirmajai. Ant...

Signalas išvykusiems: Lietuvoje verslas neranda 20–30 tūkst. darbuotojų (503)

„Mes turime dažniau klausyti jaunimo. Dažnai galvojame, kad vyresni – protingesni ir daugiau...

Gydytojas rezidentas atvirai: kas paverčia gydytojus cinikais, ligoniais ir emigrantais (16)

Tai yra atviras laiškas, skirtas Lietuvos visuomenei, Kauno gyventojams, LR Vyriausybei ir Sveikatos...

Lyg filme: lietuvis asmens sargybinis iš degančio autobuso Londone išgelbėjo keleivius (68)

Asmens sargybiniu Londone dirbantis 27-erių Marius Asteika per akimirksnį tapo miesto didvyriu,...

Apmaudi klaida: įvaikinto, o vėliau biologiniam tėvui grąžinto kūdikio gyvenimas baigėsi tragiškai (2)

Vienai porai buvo priteista 3,25 mln. dolerių kompensacija, kai jų įvaikintą kūdikį nužudė...

Prokurorai nesnaudžia: po šaudynių pasislėpusiam J. Baronui paruošta „staigmena“ namuose atliko kratą, pareikšti įtarimai (141)

Aiškėja naujos detalės šaudynių sostinės Antakalnio mikrorajone byloje – vos tragiškai...

Didi diena: atidengtas paminklas A. Komskio nušautam pareigūnui Ramziui (69)

Trečiadienį Vilniaus rajone, Mickūnuose, atidengta skulptūra, skirta tarnybos metu žuvusiems...

Į Vilnių grįžęs „Dinner in the Sky“ vilios estiškais patiekalais ir gražiausiomis savaitės asmenukėmis (10)

Trečiadienį prasidėjo šeštoji gurmaniška „Dinner in the Sky“ viešnagė Vilniuje....

Ar naršyti internete darbo metu – nusikaltimas? (23)

Kas naujo internetinėse parduotuvėse? Kas rašoma „Facebook`e“? Gal atsirado naujų pasiūlymų...