Naktį į ketvirtadienį prie “Marvos” sporto mokyklos žirgyno kunkuliavo aistros. Į mokyklos vadovo ir čia žirgus laikiusio vokiečių verslininko atstovo kivirčą teko įsikišti policijai. Abi pusės apsikeitė kaltinimais nesumokėtomis skolomis. Po iki paryčių trukusių ginčų į kitus žirgynus iškeliavo 22 žirgai, todėl Kaune nebeliko kuo treniruotis profesionaliems ir jauniems sportininkams.
Žirgai
Pažeidė sutarties sąlygas

“Marvos” žirgyne 22 žirgus jau keletą metų laikė vokiečių verslininkas Detlefas Zauelis. Jis yra pagrindinis Žagarės žirgyno akcininkas. Šio žirgyno direktorius Pranas Milenčius užvakar atvyko pasiimti D.Zaueliui priklausančių žirgų.

“Mes sužinojome, kad žirgai išduodami tretiems asmenims, o tai sutartyje nėra numatyta. “Marvos” žirgyno direktorius Edmundo Margevičiaus teigimu, vienas geriausių mūsų žirgas dabar yra Raseiniuose, tačiau paaiškėjo, kad jis yra Alytaus rajone. Matėme, kad žirgai prastai prižiūrimi, blogai šeriami, jiems paduodamos net nupjautos piktžolės. Tai sužinojęs D.Zauelis labai įsižeidė ir paprašė bet kokiais būdais žirgus išvežti.

Man gaila buvo šiandien žiūrėti į vaikus, kurie verkė, netekę žirgų, su kuriais treniravosi. Mūsų žirgus treniruoja geriausi jojikai ir treneriai Rimantas Babrauskas, Zigmantas Šarka. Šiandien teko atleisti keturis žmones, kurie buvo įdarbinti “Marvos” žirgyne, nes tuščių gardų nereikia prižiūrėti”, - teigė P.Milenčius.

E.Margevičius teigė, jog partneriai nemoka civilizuotai spręsti reikalų. “Norėjo nutraukti sutartį, tam neparengę dokumentų. Kai juos sutvarkėme, viskas baigėsi. Pagal sutartį jie yra skolingi daugiau kaip 13 tūkstančių litų. Jei jie nesumokės, mes šiuos pinigus išieškosime per antstolius.

Sutartis pasibaigė gegužės 3 dieną. Ponas D.Zauelis atvažiavo ir sakė, kad jie čia laikys dar trylika žirgų. Bet jei mėnesį pralaiko, sutartis automatiškai pratęsiama”, - sakė jis.

Vieni kitus kaltina skolomis

P.Milenčius piktinosi, kad jam nebuvo leista išsivežti arklių. “Mums pareiškė, kad esame neoficialūs asmenys, nors ant gardų parašyta, kad žirgai priklauso AB “Žagarės žirgynas”. E.Margevičius puikiai pažįsta mane, tačiau ėmė reikalauti įgaliojimų. Jau buvo vidurnaktis, kai jis iškvietė policiją, esą mes netinkamai elgiamės. Prašėme tik leisti išsivežti žirgus. Susiskambinau su D.Zaueliu. Kai gavome jo įgaliojimą, E.Margevičius pareiškė, kad jis turi būti išverstas ir notariškai patvirtintas, nors puikiai suprato, kas ten parašyta”, - aiškino P.Milenčius.

Anot jo, E.Margevičius pats yra skolingas Žagarės žirgynui. “Jis skolingas 29 tūkstančius už trijų žirgų laikymą ir kergimą. Atrodo, kad jis jau pamiršo, kiek turi žirgų. Ši sąskaita jam įteikta prieš porą savaičių. E.Margevičius nenori mokėti, motyvuodamas, kad su juo nebuvo sudaryta sutartis. Tačiau buvo žodinis susitarimas su D.Zaueliu. Jei tai nebūtų suderinta, E.Margevičiaus žirgai nebūtų buvę Žagarėje”, - sakė P.Milenčius.

Anot jo, E.Margevičius reikalavo pasirašyti, kad Žagarės žirgynas jam yra skolingas. “Kažkokia komisija nustatė, kad mes jiems skolingi. Parašiau, kad man nežinoma, jog Žagarės žirgynas būtų skoloje”, - sakė P.Milenčius.

Pasak E.Margevičiaus, “Marva” nė vieno žirgo Žagarėje nelaiko. “Savo? Ne, kol kas aš ten savo žirgų neturiu. Tegu savo žodžius P.Milenčius patvirtina dokumentais”, - dėstė direktorius.

Piktinasi laikymo sąlygomis

Kauno jojimo veteranų klubo pirmininkas Kęstutis Gaižutis taip pat teigė, kad vokiečių verslininkas žirgus atsiėmė dėl prastų laikymo sąlygų.

“Arkliams buvo vežamas prastas šienas, pernai buvo vienos dulkės. Pradėjo eksperimentus daryti, arklius avižom šerti. E.Margevičius konfliktuoja ne tik su tuo vokiečiu, bet ir kitais žirgų savininkais. Dabar liko žirgyne keli klipatos ir nuosavi žirgai. Išvežti visi pagrindiniai vieno geriausio Lietuvos raitelio R.Babrausko žirgai. E.Margevičiaus elgesys kartais sunkiai suvokiamas. Pavyzdžiui, dabar privertė mus laukti per naktį, nors žinojo, kad kitą dieną vis tiek turės leisti juos išsivežti. Jam viskas galima, nes žmona buvusi vicemerė”, - sakė K.Gaižutis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (21)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (34)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (1)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (10)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (86)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (474)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (17)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (2)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...

Lietuvos bankas persikels iš prabangaus pastato: specialistai įvardija vienintelį jo privalumą (22)

Lietuvos bankui paskelbus, kad išsikraustys iš pačiame miesto centre esančių pastatų į...

Tūkstančius svarų išleidusi mamytė išpildė savo svajonę – virto „gyva sekso lėlyte“ (17)

Viena dviejų vaikų motina išleido daugiau kaip 10 tūkst. svarų (10,9 tūkst. eurų), kad...