Po "Amžiaus konfliktu" pramintos ilgos kovos su Lietuvos čiuožimo federacija pripažinimą išsikovojusi Lietuvos greitojo čiuožimo asociacija (LGČA) po savo sparnu nori priglausti dar vieną olimpinę sporto šaką kerlingą. LGČA nelaimei, jau yra oficialiai įregistruota Lietuvos kerlingo federacija (LKF).
Abiejų organizacijų vadovai šiuo metu tvirtina, kad konkurentai patys nieko nedaro ir trukdo veikti kitiems.

LKF prezidentas Jonas Žilionis teigia, kad LGČA generalinio sekretoriaus Antano Vilčinsko veiksmai neleidžia pradėti vystyti olimpinę sporto šaką Lietuvoje, nors federacija yra įregistruota oficialiai su Kūno kultūros ir sporto departamento palaiminimu. "Mes esame legali, oficiali organizacija, tačiau negalime gauti paramos iš Tarptautinės kerlingo federacijos (TKF), - pasakojo Žilionis. - Įregistravus LKF, tarptautinė federacija pažadėjo visokeriopą paramą, kaip negrąžinamą paskolą suteikti inventoriaus, tačiau kerlingas yra olimpinė sporto šaka ir norint gauti paramą, mus turi oficialiai pripažinti Lietuvos Tautinis Olimpinis Komitetas (LTOK). Viename LTOK vykdomojo komiteto (VK) posėdyje buvo iškeltas LKF klausimas, tačiau Vilčinskas pasipriešino mūsų pripažinimui. Mums buvo pasiūlyta parodyti savo veiklos vaisius, varžybas, tačiau kaip mes tą galime padaryti be mums žadėto dovanoti inventoriaus. Jis yra labai brangus ir patys jo įsigyti neišgalime".

Klausimą pamiršo

Anot Žilionio, kitą kartą LTOK VK jų klausimą turėjo svarstyti kitame posėdyje, tačiau taip neatsitiko. "Vyko Sidnėjaus olimpinės žaidynės, po to Solt Leik Sičio, šypsojosi LKF prezidentas. - Taip viskas ir buvo pamiršta".

Žilionis yra visiškai ramus dėl TKF paramos jo vadovaujamai organizacijai. "Vilčinskas rašo jiems raštus, o TKF visus juos persiunčia man, - aiškino LKF prezidentas. - Kokie artimiausi mūsų veiksmai? Spalio 3 dieną susitiksime visų keturių ant ledo vykstančių žiemos sporto šakų atstovai Vilniuje atidarytuose ledo rūmuose ir tarsimės dėl nemokamo laiko. Po to, galbūt, pasikviestume baltarusius, kurie turi visą kerlingui žaisti reikalingą įrangą. Surengtume draugiškas rungtynes, kad LTOK VK nariams būtų į ką pasižiūrėti".

LGČA generalinis sekretorius Antanas Vilčinskas (kairėje) ir LKF prezidentas Jonas Žilionis vienas kitą kaltina trugdymu populiarinti kerlingą Lietuvoje.

Konkurentai greitesni

Labai panašiai, tačiau jau gindamas savo poziciją kalbėjo ir Vilčinskas. "Mes visus metus rengėmės pradėti oficialias kerlingo varžybas, tačiau staiga sužinojome, kad Teisingumo ministerijoje buvo įregistruota LKF, - sakė LGČA generalinis sekretorius. - Susirašinėjome su TKF, jos atstovai mums atsiuntė taisykles, viską išaiškino, pažadėjo padovanoti žaidimo inventorių. Tačiau vyrukai įregistravo LKF ir oficialiai visos teisės rengti varžybas atiteko jiems. Gaila, tačiau tie vyrukai dingo į krūmus taip nieko ir nenuveikę. Prieš metus kalbėjausi su Žilioniu, sakiau jam: "Ateik, susėsime, pasitarsime, ką nors suorganizuosime". Jis dingo ir niekas jo neranda - nei mes, nei Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Vitas Gudiškis. Praėjo 3 metai ir ką jie padarė? Nieko. Nei patys daro, nei kitiems leidžia".

Anot Vilčinsko, LKF yra įregistruota neteisėtai, nes registracija vyko nesilaikant visų reikalavimų. "Nieko nereiškia registracija, federacija turi rengti varžybas, - sakė LGČA generalinis sekretorius. - Jau prieš 2 metus buvome susirinkę visų Lietuvos sportui vadovaujančių organizacijų atstovai ir tarėmės ką daryti. Tikriausiai atėjo laikas imtis veiksmų. Mes turime konkrečius TKF siūlymus ir galbūt dar kartą, pasitarę su Lietuvos sporto vadovais, kreipsimės į Teisingumo ministeriją. Žiūrėsime, ką nuveikė per tiek metų Žilionis".

LTOK laukia veiklos

LTOK referentė žiemos sporto šakoms olimpinė čempionė Vida Vencienė teigė, kad LKF, siekiant pripažinimo, pirmiausia reikia pradėti vystyti veiklą ir pripažino, kad ši tema tampa aktuali Vilniuje pastačius ledo rūmus.

"LKF yra įregistruota. Maždaug prieš 3 metus jos vadovai norėjo būti oficialiai pripažinti, tačiau LTOK VK tokio sprendimo nepriėmė, - sakė Vencienė. - Taip buvo padaryta, nors federacija buvo įregistruota, mums pateikti dokumentai, tačiau nebuvo vykdoma jokia veikla. Šioje vietoje ir esame sustoję. Nemanau, kad kažką apie kerlingą Lietuvoje girdime ir dabar.

Galbūt verta grįžti prie to klausimo dabar, kai Vilniuje turime ledo rūmus. Manau, kad pirmiausiai turėtų būti įsteigta daugiau klubų, pradėta kažkokia veikla".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (125)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Ekonomistų nuomonės dėl bankų įtakos išsiskyrė (50)

Įtakingiausiais Lietuvoje laikomi ekonomistai sutaria, kad kita didžiulė pasaulinė ekonomikos...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (40)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (50)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...

Pajūryje siūlo užsienio turistus sutraukiantį poilsį: lietuviai nebevertina to, ką turime (2)

Didžiausio šalies kurorto pašonėje esantis Palangos kempingas baigia savo antrąjį sezoną.

Vilniaus viešnamiuose – meilės pažinčių svetainėse ieškančios užsienietės (31)

Iš jaunų merginų prostitucijos pralobti užsigeidę sutuoktiniai nutarė eiti lengviausiu keliu –...

Įvardijo, kiek asmenų „Karklėje“ sučiupo su narkotikais: skaičiai stebina (58)

Savaitgalį vykusio festivalio „ Karklė Live Music Beach “ dalyvius patikrinę policininkai ir...

Kokios spalvos bus madingos artėjančio šaltojo sezono metu

Vasarai artėjant į pabaigą pamažu imama domėtis, koks koloritas dominuos artėjančio šaltojo...

Svaiginanti 28-metės karjera: nuo modelio iki artimos D. Trumpo bendražygės (12)

Naująja komunikacijos departamento vadove JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijoje laikinai...