"Alitos" vyriausiasis treneris Algirdas Brazys triumfuoja: Kauno "Žalgirio" gerbėjų rudenį nušvilptas treneris įrodė, kad jis gali sukurti aukšto lygio ekipą. Rudenį kaip ir "Žalgiris" savo žaidimo neradusi "Alita" prie komandos vairo stojus Braziui LKL pusfinalyje vos neįveikė Vilniaus "Lietuvos ryto", o finale dėl trečiosios vietos nepaliko vilčių "Šiaulių" krepšininkams.
© Euroleague Pictures
Pergalingai sezoną baigęs Algirdas Brazys žada ilsėtis ir ramiai stebėti LKL finalo serijos dėl pirmosios vietos rungtynes tarp "Žalgirio" ir "Lietuvos ryto".

Žaidėjus subūrė į kumštį

- Ar sulaukėte labai daug sveikinimų?

- Be abejo. Manau, kad jie nesibaigs dar keletą dienų.

- Kas lėmė "Alitos" pergalę per ketvirtąsias rungtynes: namų sienos, pralaimėjimas Šiauliuose?

- Aišku, padėjo ir namų sienos. Svarbiausia, kad vyrai suprato, jog, pralaimėję šitas rungtynes, leistų išlyginti rezultatą, ir lemiamos rungtynės vyktų Šiauliuose. Ten žaisti būtų labai sunku, todėl visas viltis dėjome į rungtynes savo aikštėje. Vyrai tikriausiai pirmą kartą šį sezoną taip pasiaukojamai kovojo gindamiesi. Gražu buvo žiūrėti. Taip ginantis ir pulti lengviau.

- Ar galėtumėte palyginti dabartinę "Alitą" ir tą komandą, kurią radote tik atvykęs į Alytų prieš trečiojo LKL rato startą?

- Tose komandose labiausiai skiriasi mikroklimatas. Pavyko suburti visus žaidėjus į kumštį. Per pirmą mano treniruotę Alytuje vyrai buvo visiškai kitokie nei šiandien. Visa kita vėliau keitėme.

- Kaip pavyko krepšininkus taip pakeisti?

- Kalbėjau ir su kiekvienu atskirai, ir su visais kartu. Turiu savų būdų, kaip pasiekti tuos tikslus, tačiau nenorėčiau jų atskleisti.

- O kaip pasikeitė komandos žaidimas?

- Pavyko pagerinti absoliučiai visus krepšinio elementus: ir gynybą, ir puolimą, ir komandos tarpusavio supratimą. Per tą laiką, kai vadovauju komandai, viskas apsivertė aukštyn kojomis.

- Jūsų vadovaujama komanda puikiai rungtyniavo ne tik su "Šiauliais", bet ir su "Lietuvos rytu". Ar jau galima jai kelti tikslą patekti į LKL finalą?

- Reikia pripažinti, kad ir "Žalgiris", ir "Lietuvos rytas" šiandien yra stipresnės komandos. Sunku į jas lygiuotis, tačiau pusfinalio rungtynės parodė, kad rimtai dirbant galima daug pasiekti. Atvirai kalbant, aš pats per pusfinalio seriją su vilniečiais dar dvejojau, ar galime juos įveikti, ar ne. Abejojimas persidavė komandai ir mums iki pergalės šiek tiek pritrūko. Svarbiausia - išlaikyti komandos branduolį. Lietuvoje įprasta, kad per vasarą pasikeičia pusė komandos. Išlaikyti žaidėjus bus labai sunku, nes krepšininkai mato, kad patobulėjo, kad geriau žaidžia, jie gauna įvairių pasiūlymų iš kitų komandų. Nežinau, kas bus "Alitoje" po šio sezono. Išsaugojus branduolį, išanalizavus, ko dar trūksta, galima būtų siekti arba panašių, arba didesnių tikslų.

- Gal jau aptarėte galimybę pratęsti sutartį su "Alitos" vadovais?

- Alytuje man labai patiko dirbti, o ir rezultatai geri. Komandos vadovai taip pat patenkinti ir norėtų, kad likčiau. Tai natūralu. Neskubu prįimti sprendimų, tačiau manau, kad šitie klausimai netrukus išsispręs.

Lemtinga klaida - pasitikėjimas žaidėju

- Nors ir kur dirbtumėte, esate žalgirietis iki kaulų smegenų?

- Be abejo.

- "Alitoje" šiemet žaidė trys "Žalgiriui" priklausantys žaidėjai: Martynas Andriukaitis, Marius Bašinskas ir Tadas Klimavičius. Kaip vertinate jų galimybes patekti į Kauno komandą?

- Reikia pripažinti, kad visi trys žengia į priekį, bet pagal dabartinį "Žalgirio" lygį, manau, jiems ten žaisti dar per anksti. Galbūt ateityje jiems tai pavyks, tačiau tikrai dar ne šiandien.

- Kaip dabar atrodo, ar su "Žalgiriu" galėjote rudenį pasiekti daugiau?

- Dabar galiu tvirtai pasakyti, kad negalėjau. Eurolygoje per ketverias rungtynes iškovojome tik vieną pergalę, o ir tą pačią labai sunkiai 1 tašku Malagoje. Per ketvirtąsias rungtynes Kaune su Liublianos "Olimpija" mane nušvilpė kaip trenerį. Tada viskas ir prasidėjo. Ir treneriai, ir komanda tada jautė labai didelį spaudimą, visi žinojo, kad tik laiko klausimas, kada ateis naujas treneris. Visiems, o ir man pačiam, tada norėjosi, kad tai įvyktų kuo greičiau. Tokioje situacijoje su tos sudėties komanda daugiau tikrai nebuvo įmanoma nuveikti.

- Kur buvo padaryta "Žalgirio" klaida? Gal amerikiečio Chriso Carawello kvietimas?

- "Žalgirio" legionieriai visada perkami pasitarus su treneriu. Reikia pripažinti, kad Edas Cota, Kornelis Davidas yra labai geri pirkiniai. Tačiau traumą patyrė Timinskas ir mums vietoj jo labai greitai reikėjo krepšininko. Pripažįstu, kad tada padariau vienintelę klaidą - patikėjau Cotos nuomone. Tada rinkomės iš kelių kandidatų ir paklausiau Edo nuomonės. Jis pasakė, kad žino Carawellą, kuris yra geras žaidėjas, turi kovotojo savybių ir mums tikrai padės. Taip jis greitai atsirado "Žalgiryje", o kaip žaidė, palikime spręsti aistruoliams, krepšinio specialistams. Jis nebuvo geras pirkinys. Tai buvo vienintelis kartas, kai pasiklioviau žaidėjo nuomone ir negerai padariau. Prisipažįstu, kad tai buvo mano klaida.

- Prieš LKL finalo serijos dėl pirmosios vietos pradžią prognozavote, kad "Žalgiris" laimės 4:1. Ar nuomonė nepasikeitė?

- Nepasikeitė. Duodamas vieną tašką "Lietuvos rytui" ir galvojau būtent apie trečiąsias rungtynes. Manau, kad "Žalgiris" įrodys, jog yra stipresnis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (17)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

Hobis tapo antrąja profesija (5)

Garsiausiame Pietų Dzūkijos turguje, veikiančiame Lazdijų rajono Veisiejų miesto pakraštyje,...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (1)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (22)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (71)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (23)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (8)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (17)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (11)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (75)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...