Šeimininkai pirmavo po tikslaus Roko Gedmino (1 min.) smūgio, tačiau dar pirmajame kėlinyje Aurelijus Staponka (40 min.) išlygino rezultatą, o antrajame kėlinyje pergalingą įvartį įmušė Evaldas Grigaitis (75 min. iš 11 m baudinio).

Tuo metu kitoje dvikovoje dar du taškus prarado titulą ginantys Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai, kurie namuose sužaidė tik lygiosiomis 1:1 (1:1) su „Klaipėdos granito“ komanda. Tai šį sezoną – jau antras žalgiriečių nelaimėtas mačas prieš A lygos naujokus. Prieš tai žaliai balti tenkinosi lygiosiomis ir su „Trakais“.

Antradienį LFF stadione pirmieji savo žodį tarė svečiai, kai 30 min. pasižymėjo Ernestas Veliulis, tačiau dar prieš pertrauką, 42 min., po gražios kombinacijos pusiausvyrą atstatė Jakubas Wilkas – 1:1.

Rungtynių eiga: „Žalgiris“ – „Klaipėdos granitas“

Rungtynės prasidėjo „Žalgirio“ bandymais pasiekti greitą įvartį. Arti tikslo jau 2-ąją minutę buvo Linas Pilibaitis, atlikęs smūgį, kuris pralėkė greta virpsto, vėliau tas pats šeimininkų saugas smūgiavo netiksliai po pakelto kampinio. Nepavykus mačo pradžioje atidaryti įvarčių sąskaitos, žalgiriečiai kiek prislopino savo atakų škvalą.

Kiek netikėtai „Žalgiris“ buvo nubaustas už pasyvumą rezgant pavojingus išpuolius. Nuostabiu smūgiu iš eigos „Klaipėdos granitą“ į priekį išvedė Ernestas Veliulis (jo komandos draugas George'as Alaverdašvilis, atsidūręs baudos aikštėje, tiksliai parideno kamuolį įvarčio autoriui) – 1:0.

Po praleisto įvarčio „Žalgiris“ įjungė truputį aukštesnę pavarą. Legionieriaus iš Kipro Krisčio Andreou smūgį paskutinę akimirką blokavo pasiaukojančiai sužaidęs klaipėdiečių gynėjas. Svečiai kartą buvo surengę labai pavojingą kontrataką, kai net trys „Klaipėdos granito“ žaidėjai pabėgo prieš du „Žalgirio“ gynėjus. Iniciatyvos ėmėsi pirmojo įvarčio autorius E. Veliulis, tačiau saugo smūgis praskriejo virš vartų.

Vis tik prieš pat kėlinio pabaigą, žalgiriečiai sugebėjo išlyginti rezultatą. Įvartį „į rūbinę“ 42-ąją minutę po labai gražios kombinacijos baudos aikštelėje pelnė rezultatyviausias „SMScredit.lt A lygos“ žaidėjas Jakubas Wilkas, laiku įkirtusiam puolėjui rezultatyvų perdavimą atliko kroatas Andro Švrljuga – 1:1.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo aktyviai, kėlė daug kampinių ir dažnai svečiavosi priešininkų baudos aikštelėje. Realią progą pasižymėti turėjo L. Pilibaitis, tačiau po aštraus Serge'o Nyuiadzi perdavimo paskutinę akimirką pavojų likvidavo gynėjai.

„Klaipėdos granitas“ atlaikė pirmąją atakų bangą ir savo progos laukė kontratakose. Ypač aktyviai žaidė įvarčio autorius E. Veliulis ir G. Alaverdašvilis, kamuolius jiems puikiai skirstė patyręs Tomas Tamošauskas.

Rungtynėms artėjant į pabaigą svečių baterijos kiek išsikrovė, „Žalgiris“ turėjo puikias progas išplėšti pergalę. Pirmasis savo galimybės neišnaudojo S. Nyuiadzi, kiek vėliau tiesiai į vartininką Paulių Pocių smūgiavo L. Pilibaitis.

Rungtynių gale individualiu meistriškumu blykstelėjo itin aktyviai žaidęs legionierius S. Nyuiadzi. Jo puikus slalomas su kamuoliu suklaidino net kelis „Klaipėdos granito“ žaidėjus, deja, smūgis skriejo visai šalia vartų virpsto. Kulminacijoje „Žalgiris“ turėjo dar vieną progą, bet jos neišnaudojo – 1:1.

Rungtynių eiga: „Šiauliai“ – „Banga“

Geresnės rungtynių pradžios šiauliečiai tikėtis negalėjo. 32-ąją sekundę po idealaus Stjepano Babičiaus perdavimo vienas prieš vartus iššoko Rokas Gedminas ir išvedė savo komandą į priekį – 1:0. Pasimetusią „Bangos“ komandą po trijų minučių galėjo nubausti ir Mindaugas Strauka, bet jo smūgis iš toli praskriejo virš vartų.

Atsigavę po nokdauno, svečiai pamažu perėmė iniciatyvą ir ėmė vis daugiau kontroliuoti kamuolį, tačiau pavojingų atakų surengti neleido užtikrintai žaidusi „Šiaulių“ gynyba, kuriai daugiausiai nemalonumų kėlė labai aktyviai kairiajame flange žaidęs Sergijus Ševčiukas. Progas įmušti turėjo Karolis Urbaitis ir Aurelijus Staponka, bet smūgiais galva į vartus nepataikė.

Šiauliečiai atsitraukė link savo vartų ir bandė kontratakuoti, tačiau greitos atakos baigdavosi dar aikštės viduryje po netaiklių perdavimų.

Atrodė, kad Pirmoji grubi „Šiaulių“ centro gynėjų klaida leido „Bangai“ išlyginti rezultatą 40-ąją minutę. Po perdavimo iš aikštės gilumos A. Staponka kamuolį gavo visiškai laisvas ties baudos aikštelės prieigomis. Puolėjas savo šanso nepraleido ir ramiai nukreipė kamuolį į apatinį vartų kampą – 1:1.

Po dviejų minučių 11 m. baudinio norėjo K. Urbaitis, baudos aikštelėje kovojęs dėl kamuolio ir šiek tiek pastumtas į nugarą, tačiau rungtynių arbitras pražangos nefiksavo. Kėlinio pabaigoje S. Babičius darsyk pabandė vieną prieš vartus išvesti R. Gedminą. Pirmojo įvarčio autoriui pritrūko labai nedaug, tačiau Soslanbekas Aršijevas prie kamuolio atsidūrė pirmas.

Aštrūs perdavimai išbėgantiems šiauliečių puolėjams „Bangos“ gynybai kėlė daug problemų po pertraukos. Dviejų puikių progų neišnaudojo Niko Tokičius. Rezultatyviausią šiauliečių žaidėją komandos draugai dusyk išvedė vieną prieš vartus, tačiau kartą „Bangą“ išgelbėjo vartininkas, vėliau kroatas kažkokiu būdu įsigudrino nepataikyti į vartus. Dar po kelių minučių S. Aršijevui teko palikti vartus ir perimti kamuolį, skirtą R. Gedminui.

73-ąją minutę po ilgo perdavimo poziciškai suklydo Aivaras Renusas ir, likęs už varžovo nugaros, baudos aikštelėje nugriovė Aleksandrą Ruskichą. Teisėjas nedvejodamas skyrė 11 m. baudinį ir šiauliečiui parodė geltoną kortelę. Prie kamuolio stojęs Evaldas Grigaitis nepaliko Ignui Plūkui jokių vilčių – 2:1.

Po įvarčio „Banga“ ėmė kontroliuoti situaciją aikštėje. Vienintelę progą prie svečių vartų susikūrė geras rungtynes sužaidęs R.Gedminas, tačiau pavojingas jo smūgis praskriejo virš vartų.

88-ąją minutę I. Plūkas išgelbėjo komandą šuoliu į kampinį nukreipęs pavojingą A. Ruskicho perdavimą į baudos aikštelę. Niekieno neliestas kamuolys skriejo į apatinį vartų kampą. Po kampinio kažko nepasidalino Aivaras Renusas ir A. Staponka. „Bangos“ kapitonui į pagalbą atskubėjo Aleksėjus Epifanovas. Numalšinęs kilusias aistras, arbitras visiems susistumdymo dalyviams parodė geltonas korteles. „Šiaulių“ gynėjui tai buvo antrasis įspėjimas, todėl jis buvo priverstas palikti aikštę.

Rungtynės:

Šiaulių „Šiauliai“ 1 – 2 Gargždų „Banga“
1' [1 – 0] Rokas Gedminas
40' [1 – 1] Aurelijus Staponka
75' [1 – 2] Evaldas Grigaitis (11 m)

90' Aivarui Renusui („Šiauliai“) parodyta raudona kortelė

Vilniaus „Žalgiris“ 1 – 1 „Klaipėdos granitas“
30' [0 – 1] Ernestas Veliulis
42' [1 – 1] Jakubas Wilkas