Valdo Dambrausko treniruojama Vilniaus ekipa nugalėjo turnyro debiutantus uteniškius bei reabilitavosi už praėjusiame ture patirtą pralaimėjimą „Trakams“. Rungtynėmis mažiau sužaidęs „Žalgiris“ nuo pirmaujančių „Trakų“ dabar atsilieka vienu tašku.

Utenos komanda pralaimėjo septintą sykį ir turnyro lentelėje užima priešpaskutinę, devintą vietą.

Šventinę nuotaiką žalgiriečiai kiek aptemdė jau 7-ą minutę. Po pakelto kampinio Andro Švrljuga buvo visiškai laisvas ir turėjo puikią progą smūgiuoti galva. Kroatas tą ir padarė bei tiksliu smūgiu išvedė „Žalgirį“ į priekį. Ignas Plūkas kamuolį lietė, tačiau komandos neišgelbėjo.

Netrukus greitos atakos metu rezultatą galėjo padvigubinti Vytautas Lukša. Saugo iš gana dėkingos padėties smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Vis dėlto V. Lukšai pasižymėti pavyko 24-ą minutę. Jakubas Wilkas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o šis palankiai atšoko komandos draugui, tad buvusiam „Trakų“ žaidėjui beliko galingu smūgiu nuginkluoti „Utenio“ vartininką.

Šeimininkams kartais pavykdavo palaikyti kamuolį aikštės viduryje, bet aštrių progų prie „Žalgirio“ vartų sukurti nepavyko.

Po pertraukos komandos tarsi sustojo: žalgiriečiai užtikrintai kontroliavo kamuolį, neretai ilgai jį laikydami savo aikštės pusėje, o „Utenio“ žaidėjai varžovų pernelyg nespaudė.

Gerą progą pelnyti antrąjį savo įvartį turėjo A. Švrljuga. Gynėjas įkirto į baudos aikštelę, bet smūgis į tolimąjį vartų kampą buvo šiek tiek netikslus.

Rungtynių pabaigoje tiksliais perdavimais apsikeitė V. Lukša ir Linas Pilibaitis, pastarasis futbolininkas turėjo gerą galimybę smūgiui iš arti, tačiau kaire koja smūgiavo į išorinę vartų tinklo dalį.

Į šias rungtynes susirinko 1800 žiūrovų, tad buvo pagerintas šio sezono „SMScredit.lt A lygos“ lankomumo rekordas.

Pirmo rato rungtynėse Vilniuje „Žalgiris“ Utenos futbolininkus taip pat įveikė rezultatu 2:0.

Beje, „Žalgiris“ pieš metus būtent „Utenio“ stadione triumfavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finale.

Utenos „Utenis“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:2 (0:2)

„Utenis“: I. Plūkas, J. Aleksandravičius, R. Freidgeimas, M. Fridrikas, G. Zagurskas, M. Grigaravičius (65 min. E. Vainoras), V. Jeriomenko, P. Krasnovskis (77 min. Ž. Banys), E. Mastianica, I. Tračynskis (46 min. A. Arlauskas), D. Kazubovičius.

„Žalgiris”: A. Vitkauskas, S. Kerla, A. Švrljuga, E. Vaitkūnas, J. Kendyšas, M. Kuklys (76 min. P. Janušauskas), V. Lukša, L. Pilibaitis, D. Šemberas (67 min. K. Andreou), J. Wilkas (64 min. G. Freidgeimas), Elivelto.

Įvarčiai: A. Švrljuga (7), V. Lukša (24)

Geltonos kortelės: I. Tračynskis (23); E. Vaitkūnas (43)

Du skirtingi kėliniai Klaipėdoje nugalėtojo neišaiškino

Pirmojo kėlinio pabaigoje išsiveržęs į priekį Kauno „Spyris“ nesugebėjo antrą kartą sezone įveikti „Klaipėdos granito“. Traumų ir diskvalifikacijų išretintas „Klaipėdos granitas“ po pertraukos pagerino žaidimą ir sugebėjo išlyginti rezultatą „SMScredit.lt A lygos“ II rato rungtynėse uostamiestyje – 1:1 (0:1). Pergalės atveju galėję pakilti į penktąją turnyro lentelės vietą, kauniečiai čempionate lygiosiomis sužaidė pirmąjį kartą.

Pirmajame kėlinyje turėtą persvarą paversti įvarčiu „Spyriui“ pavyko pačioje kėlinio pabaigoje. Dmitrijus Rekišas išvengė kamuolį pabandžiusio perimti Tito Vitukyno ir puikiu tolimu smūgiu į apatinį vartų kampą išvedė kauniečius į priekį.

Už pastangas antrajame kėlinyje „Klaipėdos granitas“ buvo apdovanotas 77-ą minutę. Tolimo Dmitrijaus Šiškino perdavimo dviejų varžovų apsuptyje sulaukęs Karolis Laukžemis sugebėjo išsivaduoti iš jų priežiūros ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

„Klaipėdos granitas“ – Kauno „Spyris“ 1:1 (0:1)

„Klaipėdos granitas“: T. Simaitis, R. Borusas, A. Lukošius (49 min. L. Rimkus), J. Potapovas, D. Šiškinas, Z. Jesipovas (73 min. L. Sonas), M. Strauka, K. Laukžemis, R. Urbelis, T. Vitukynas, J. Vilavičius.

„Spyris“: M. Stonys, P. Daukša, I. Dedura, D. Šinkūnas, T. Bučma, K. Gusočenko, J. Morozas, G. Palma, D. Rekišas (89 min. M. Gavrilovas), R. Sikorskis (58 min. L. Sendžikas), A. Velička (83 min. A. Kšanavičius).

Įvarčiai: K. Laukžemis (77); D. Rekišas (44).

Geltonos kortelės: D. Šiškinas (75); D. Šinkūnas (65).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):