Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione susirinkę žiūrovai iš vietų pakilo jau 17-ą minutę. Vis tik arbitrų brigada iš Graikijos užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė.

30-ą minutę traumą patyrus Mindaugui Pankai mūsiškių žaidimas subyrėjo – Lietuvos rinktinės gynėjų klaidomis pasinaudojęs 35-erių Milivoje Novakovičius per penkias minutes dukart nuginklavo Giedrių Arlauskį.

Po pertraukos lietuviai kelis kartus pabandė laimę iš toli, bet rimtesnės grėsmės Slovėnijos rinktinės vartams nesukėlė. Tuo tarpu Giedrius Arlauskis kelis kartus išgelbėjo mūsų rinktinę nuo dar vieno įvarčio.

Abi rinktinės per visą istoriją tarpusavyje iki šiol buvo žaidusios vos du kartus – atrankos varžybose į 1996 metų Senojo žemyno pirmenybes. Tuomet tiek Slovėnijoje, tiek Lietuvoje pergales tokiu pačiu rezultatu 2:1 šventė mūsų šalies atstovai.

Šiame atrankos cikle lietuviai San Marine 2:0 nugalėjo vietos rinktinę, o penktadienį Vilniuje 1:0 palaužė Estijos futbolininkus.

Tuo tarpu Slovėnijos komanda kvalifikacines varžybas pradėjo pralaimėjimu estams (0:1) ir pergale prieš šveicarus (1:0).

Rezultatas:

Lietuva 0 – 2 Slovėnija
33' [0 - 1] Milivoje Novakovičius
37' [0 - 2] Milivoje Novakovičius

Slovėnija: Samiras Handanovičius, Boštjanas Cesaras, Mišo Brečko, Branko Iličius, Andražas Struna, Daliboras Stevanovičius (46' Alešas Merteljis), Nejcas Pečnikas (66' Valteris Birsa), Jasminas Kurtičius, Andražas Kirmas (86' Dejanas Lazarevičius), Kevinas Kamplas ir Milivoje Novakovičius.

Rungtynių eiga:

Kitose grupės rungtynėse Anglijos rinktinė 1:0 palaužė nuo 48-os minutės mažumoje žaidusius estus. Pergalingą įvartį baudos smūgiu 74-ą minutę įmušė puolėjas Wayne'as Rooney.