Edita Rumšienė
E.Rumšienė buvo įkalinta po to, kai liepos 28-ąją Prancūzijos ir Italijos pasienyje jos automobilyje buvo surasta įvairių medikamentų, tarp jų - ir draudžiamų vežti per sieną. Į laisvę už 20 000 eurų užstatą lietuvė buvo paleista tik spalio 11-ąją. Tačiau jos dar laukia teismas Prancūzijoje.

Prieš kelias dienas dviratininko šeimos namuose Italijoje, Lu-natos mieste, su E.Rumšienė kalbėjosi „Lietuvos ryto" žurnalistė.

Buvusi kalinė šiame pokalbyje pateikė ir netikėtą byla pasibaigusios istorijos versiją. Iki šiol šioje istorijoje -daug neaiškumų.

Viename interviu jūs sakėte, kad atvykote į Prancūziją palaikyti vyro iš namų Italijoje. Kam tada vežiojotės bagažinėje įvairiausius vaistus, tarp jų skirtus motinai ir vaikams? Vėliau išgirdome, kad vaistus vežėtės iš Lenkijos ir Lietuvos. Kaip buvo iš tiesų? - E.Rumšienę paklausė „Lietuvos rytas".

- Prisipažįstu, kad pirmame interviu pasakiau netiesą. Bijojau, kad interviu perskaitys Raimondas ir sužinos, jog aš be jo buvau Lietuvoje.

- Argi jis nežinojo, kad jam išvažiavus į „Tour de France" lenktynes išvykote į Lietuvą?

- Ne. Tai turėjo būti paslaptis. Nenorėjau iš anksto jam sakyti ir jo jaudinti.

- Kodėl tai reikėjo slėpti nuo vyro?

- Raimondas yra įpratęs visus šeimos reikalus tvirtai laikyti savo rankose. Pagaliau jis yra vienintelis, uždirbantis šeimai pinigus. Suprantama, jam būtų nepatikę, kad aš susigalvojau viena pakeliauti.

- Ar jūsų motina, likdama Italijoje su trimis mažais vaikais, neprieštaravo, kad jūs viena išvažiuojate į Lietuvą?

- Ji taip pat nežinojo. Aš jai pasakiau, kad važiuoju į Prancūziją pas Raimondą. Pamelavau. Gal pirmą kartą gyvenime. Ir jaučiuosi dėl to labai kalta. Nenuostabu, kad taip skaudžiai buvau už tai nubausta.

- Bet jei vyras būtų paskambinęs namo, jam būtų pasakę, kad žmona išvažiavusi pas jį. Tačiau jos būtų nesulaukęs. Su kokia nuotaika jis būtų toliau dalyvavęs lenktynėse?

-Aš žinojau, kad neskambins. Mes visą laiką kalbėjomės mobiliuoju telefonu. Juk tas pats mano numeris galiojo ir Lietuvoje. Paskambindavau namo, sužinodavau, kaip jaučiasi vaikai, ir tą patį telefonu papasakodavau Raimondui. Kaip jam sekasi, sužinodavau pažiūrėjusi televizorių degalinėse ar viešbučiuose, kur nakvojau.

- Artimiesiems jūs kalbėjote netiesą. Palikote savo vaikus, su kuriais niekada iki tol nebuvote išsiskyrusi. Matyt, turėjo būti labai svarbi priežastis, dėl kurios išvažiavote į Lietuvą?

- Priežastis - vaikiška. Norėjau įrodyti, kad taip pat kažką sugebu. Ne tik auginti vaikus. Norėjau pasijusti savarankiška, įrodyti Raimondui, jog kažką galiu ir bėjo. Kad galiu pati nuspręsti, kaip praleisti laiką. Nutariau truputį pakeliauti. Jaučiau, kad turiu tam teisę. Juk tai buvo pirmos mano atostogos per dešimt šeimyninio gyvenimo metų.

-Kiek užtrukote kelionėje?

-Apie tris savaites. Išvažiavau iš Italijos liepos mėnesio pradžioje, o iš Kauno - liepos viduryje.

- Ilgas kelias vairuoti vienai jaunai moteriai.

- Tikrai labai toli. Bet esu tą atstumą kelis kartus įveikusi anksčiau ir dar veždavausi tris mažus vaikus.

- Ką veikėte Kaune? Susitikote su draugais, giminėmis?

- Ne, jokiu būdu. Niekas manęs ten nematė. Raimondui gerai sekėsi varžybos. Jei būtų kas sužinojęs, kad aš Kaune, būtų tekę kalbėtis su žurnalistais. Ir bijojau, kad Raimondui kas nors nepraneštų, jog aš viena Lietuvoje.

- Tai ką tada veikti vienai tas dvi savaites Kaune?

- Juk važiavau į namus. Turėjau tam tikrų minčių, bet nenoriu apie tai kalbėti. Buvo problemų dėl sveikatos. Bet neišsiaiškinau visko iki galo, todėl turėsiu dar kartą atvažiuoti.

- Jeigu tai tiesa, tuoj pasklis žinios, kad įžymiojo dviratininko žmona labai serga.

- Gal nelabai. Turėjau ir tam tikrų asmeninių priežasčių.

- Kodėl iš Lietuvos vežėtės tiek daug vaistų, dėl kurių vėliau kilo tas didžiulis skandalas?

- Kaip ir aiškinau, dalį vaistų gavau Lenkijoje iš gydytojo, kuris yra Raimondo bičiulis dar nuo tų laikų, kai jis gyveno ir sportavo Lenkijoje. Ir anksčiau, kai važiuodavome su šeima į Lietuvą, pas jį pernakvodavome.

- Ar medikamentai brangiai kainavo?

-Aš jų nepirkau, man juos davė. Ir išrašė receptus, kad neturėčiau problemų. Iki teismo man uždrausta susisiekti su tuo gydytoju, todėl negaliu išsiaiškinti ir man kilusių neaiškumų.

- Kokių?

- Pavyzdžiui, kokias konkrečias ligas gydyti skirti vaistai. Kai gavau tuos vaistus, net nežinojau, kokie jie. Neturėjau laiko skaityti instrukcijas. Paprastai Raimondas pasakydavo, ką ir kaip reikia vartoti, aš dėl to nesukdavau sau galvos.

Pati žinau, kad yra vaistų, kuriuos sportininkai gali vartoti ir jų norėtų, bet jie brangūs, ne visi gali įsigyti. Aš tik per tardymą sužinojau, kad kai kurių iš tų preparatų negalima vartoti.

Be to, Kaune namie - šaldytuve ir spintelėse - buvo daug įvairių vaistų - tablečių, buteliukų. Kai mes jau gyvenome Italijoje, šiame bute gyveno mama. Pamaniau, kad dalis vaistų yra jos. Viską sumečiau į vieną maišą. Maniau, Italijoje pravers, nes ten viskas yra brangu.

Jei tai būtų buvę kažkokie Raimondui labai reikalingi preparatai, jis juos būtų pasiėmęs anksčiau, kai rudenį buvome Kaune. Bet jis nepasiėmė - vadinasi, jam jų nereikėjo. Taip pasakiau ir teisėjui.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Meilė už pinigus: V. Putino draugas kelia aistras Vokietijoje (3)

„Putino samdinys“, „apmokamas Putino tarnas“, „Kremliaus lobistas“ – taip buvusį...

Suskaičiavo algų didėjimą: kam pasisekė labiausiai? (124)

Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, šalies...

V. Laučius. Kauno medžių apokalipsė (194)

Saugoti senus medžius reikia, labai gerai, kad žmonės juos bando ginti, bet stebina viena...

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (397)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Kaip numalšinti skausmą, jei nepadeda net vaistai (1)

Kartais žmogus ateina besiskųsdamas kaklo skausma is, bet tenka dirbti su vidaus organais, sako...

Didžiausias išduotų paskolų būstui augimas – jau nebe sostinėje (3)

Keletą pastarųjų metų Vilniuje stebėtas būsto finansavimo rinkos aktyvumas išplito ir į kitus...

Nyderlanduose užkirstas kelias potencialiam teroristiniam išpuoliui atnaujinta 10.39 (118)

Nyderlanduose vienas ispanas buvo sulaikytas netoli roko koncerto vietos vairuojantis dujų balionų...

Sąžiningai pasielgusi vairuotoja liko apgauta „teisininkės“: eismo įvykio nė nebuvo (88)

Darydama automobilio dureles kitos mašinos dureles įbrėžusi klaipėdietė sulaukė netikėtų...

Traumos padariniai: neišvengiami M. Kalniečio viršvalandžiai ir alternatyvos (30)

Tai turėjo būti metai, kai Lietuvos rinktinė pagaliau nebūtų turėjusi bėdų įžaidėjų...