Į dopingo skandalą patekęs prestižinių lenktynių "Tour de France" trečiosios vietos laimėtojas dviratininkas iš Lietuvos Raimondas Rumšas teigia nevyksiąs į Prancūziją, kur įkalinta jo žmona Edita, nes būtų tuoj pat suimtas ir trys jo vaikai liktų be tėvo, kurio jiems "šiuo metu reikia dukart labiau".
Tokias mintis sportininkas išsakė interviu, kurį trečiadienį skelbia Ispanijos sporto dienraštis AS.

"Jei nuvykčiau į Prancūziją, policija mane tuoj pat įkalintų. Žinau, kad jeigu sutiksiu duoti parodymus Prancūzijoje, mane gali sulaikyti dienai, dviem", - sakė R.Rumšas, šiuo metu esantis savo namuose Italijoje kartu su trimis mažamečiais vaikais.

Dviratininko žmona nuo liepos 30 dienos yra kalinama Pietryčių Prancūzijos Bonvilio miesto kalėjime, kuriai yra iškelta byla dėl "pagalbos naudojant dopingą, jo laikymo, platinimo ir gabenimo".

Kaip skelbta, liepos 28 dieną Šamoni miestelyje Prancūzijos Alpėse muitinės pareigūnai sulaikė E.Rumšienę, jos automobilyje radę maždaug 40-ties pavadinimų medikamentų.

Prancūzijos pareigūnai nustatė, kad E.Rumšienė turėjo anabolikų, kortizono, testosterono, eritropojetino ir augimą skatinančių hormonų preparatų. Kai kurios iš rastų medžiagų yra apibūdinamos kaip dopingas ir uždraustos vartoti.

Jei bus įrodyta E.Rumšienės kaltė, jai už dopingo preparatų, rastų jos automobilyje, gabenimą gresia įkalinimas iki septynerių metų ir 150 tūkstančių eurų bauda.

Anot AS, antradienį Prancūzijos laisvių teisėjui atmetus prašymą pakeisti E.Rumšienei kardomąją priemonę, dviratininko šeimą ginantys advokatai Alexandre'as (Aleksandras) ir Jeanas-Marcas Varaut (Žanas Markas Varo) ruošiasi tesėti pažadą ir pateikti apeliaciją aukštesnės instancijos teismui.

R.Rumšas prisipažino vaikams pasakęs, kad jų mama yra kalėjime.

"Šiuo metu jiems dukart labiau reikia manęs. Manau, kad bus geriau, jei būsiu čia, su jais. Verčiau gyventi viltimi, o ne bandant padėti žmonai pakliūti į spąstus. Negaliu palikti savo vaikų. Šį mėnesį Raimondui sukaks aštuoneri metai. Ką galėsiu jam atsakyti, kai paklaus, kodėl nėra mamos per jo gimtadienį?", - teigė dviratininkas.

Jis pasidžiaugė, kad su E.Rumšiene pasimačiusi Lietuvos ambasadorė Paryžiuje Asta Skaisgirytė-Liauškienė jį patikino, kad žmona jaučiasi gerai, sutaria be problemų su dar dviem kameroje gyvenančiomis moterimis.

R.Rumšas pabrėžė apie savo karjerą pradėsiąs galvoti vėliau, nes šiuo metu visos mintys sukasi tik apie įkalintą žmoną.

"Mano klubas tikisi, kad viskas išsispręs. Tie, kurie mus pažįsta, jaudinasi, nes žino, kokioje esame būsenoje. Nesijaučiu vienas. Padeda ambasados ir konsulatai. Skambina lietuviai, kad patartų išlikti ramiam", - sakė sportininkas.

Antradienį Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento darbo grupė pranešė, kad jos iniciatyva praėjusią savaitę Rygoje R.Rumšui atliktos papildomos dopingo ekspertizės rezultatai yra neigiami.

Netoli Švedijos sostinės Hudingės miestelyje esančioje laboratorijoje ištyrus šlapimo testą jame jokių draudžiamų preparatų vartojimo pėdsakų nerasta.

Darbo grupės koordinatorės, Kūno kultūros ir sporto departamento vyriausiosios specialistės-gydytojos antidopingo programai Rimos Berlovienės teigimu, tikimybė, jog rezultatai iš Kreišos laboratorijos Vokietijoje gali būti kitokie, yra lygi nuliui.

Apie tyrimą Rygoje, Sporto medicinos centre nebuvo skelbta iš anksto.

Iš sportininko buvo paimti du mėginiai - kraujo ir šlapimo, kurie buvo išsiųsti į Vokietiją ir Švediją.

Tyrimais buvo siekiama išsiaiškinti, ar sportininko organizme yra dopingo medžiagų, kurių aptikta pas Prancūzijoje sulaikytą jo žmoną Editą Rumšienę.

Per "Tour de France" lietuvis buvo dukart tikrintas ir jokių draudžiamų medžiagų jo organizme nerasta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (154)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (44)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (16)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (30)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (4)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Požymiai, kad jūsų svoris normalus ir nereikia daugiau lieknėti (2)

Kartais aklavietė lieknėjant yra ženklas, kad reikia gero postūmio toliau savo tikslui pasiekti....

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (5)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (10)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (804)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...