Revoliucija Lietuvos futbole, kurią beveik savaitę skelbė žiniasklaida ir kuri turėjo prasidėti vėlų birželio 14 dienos vakarą per Lietuvos ir Šveicarijos rinktinių rungtynes, baigėsi lietuvių pralaimėjimu 1:2.
Lietuvos futbolo rinktinės fanai
© DELFI / Karolina Pansevič

Fiodoro Černycho įmuštas įvartis ne tik leido 4 minutes pagalvoti apie galimą pergalę, bet netgi Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentą Julių Kvedarą padarė kažkokiu malonesniu, priimtinesniu tautai. Didžioji kritikos lavina nusilpo net rinktinei neiškovojus nė taško. Ir visas revoliucinis patosas subliuško.

Ir nors po rungtynių rinktinės vyriausiais treneris Igoris Pankratjevas kalbėjo užuominomis nežinantis, kas bus rytoj, tas rytojus išaušo taikus ir saulėtas. Bent jau pirmadienį atleisti trenerio iš pareigų niekas nesikėsino.

O žadėtos didelės protesto prieš LFF akcijos per rungtynes apsiribojo trim epizodais.

Rytų tribūnoje iškeltu juodu audeklu su jau iš anksto visuose interneto portaluose skelbtu užrašu: „Juliau, padovanok Lietuvai pergalę, išeik“, taip pat neilgai demonstruotu audeklu su užrašu „LFF-Mafija“ ir žvakučių uždegimu prie stadiono vartų, vedančių į LFF pastatą. Tai turėjo reikšti mirusį Lietuvos futbolą. Idėja atėjusi iš krepšinio. Kažkada seniai, kai Latvijos krepšinio rinktinė nugalėjo lietuvius, jos fanai taip originaliai pašiepė Lietuvą, teigdami, kad mūsų krepšinis miręs. Lietuviai po to ėmė tą žvakučių idėją naudoti visur. Ir tai tapo ganėtinai banalu.

Kiek į „revoliucijas“ įsitraukė aktyviausias rinktinės fanų sektorius, niekam iki šiol neaišku. Per mačą jie tiesiog iškėlė dvikočius su kelių pastaruoju metu į rinktinę nekviečiamų žaidėjų marškinėliais ir padainavo: „Ar pamiršot juos?“

Tiesa, prieš dieną keliolika jaunų ultrų apsilankė rinktinės treniruotėje. Tą galima buvo traktuoti kaip nori. Su LFF susijusi žiniasklaida pabrėžė, kad aistruoliai atėjo įkvėpti rinktinės, kiti leidiniai – kad tai buvo protestas ir ultimatumas.

Tačiau, kad ir kokios lokalios aistros bevirtų, Lietuvos rinktinė pralaimėjo vienas kertinių atrankos rungtynių ir stipriai susikomplikavo galimybes užimti bent trečią vietą atrankos grupėje. Tą vietą, kuri leidžia toliau tęsti kovą dėl teisės žaisti finalo etape. Būtent.

Nepaisant visų didelių pralaimėjimų, iki mačo su šveicarais ji turėjo tam visai neblogus šansus. Net nežiūrint į tai, kad LFF komandai panašių tikslų nekėlė. Kaip ir jokių kitų. Ir to, kad rinktinės strategas iš turnyro lentelės sugeba išskaičiuoti tik tai, kad Lietuva yra aukščiau už Estiją.

Beje, po sekmadienio ji jau ne aukščiau. Estai savo rungtynes laimėjo ir lietuvius aplenkė vienu tašku.

Bet mes vis vien turime daugiau galimybių pasiekti savo (I. Pankratjevo?) ambiciją – užimti aukštesnę vietą už juos, negu estai įgyvendinti savo tikslus – patekti į Europos čempionato finalo etapą.

Dar daugiau – ir po pralaimėjimo Lietuvos rinktinė turi ne mažiau nei estai šansų patekti į finalo etapą. Tik ambicijų mums (ir federacijai, ir treneriams, ir žaidėjams, ir netgi fanams) trūksta dar net labiau nei tų kelių futbolininkų, kuriuos minėjo aistringiausiųjų fanų tribūna.

Gal futbolininkai galėtų jų pasiskolinti iš rankininkų? Rankininkų viltys patekti į Europos čempionato finalo etapą sekmadienį mirė Baltarusijoje, kur jie nusileido taip pat potencialiai stipresnei vietos rinktinei (24:31), kuriai buvo pralaimėjusi ir namuose (28:30).

Bet rankininkai siekė sunkiai įmanomo – nugalėti baltarusius Minske bent dviem įvarčiais, savo tikslų ir ambicijų neslėpdami.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (70)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (57)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (15)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1061)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (39)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (82)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (3)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (55)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Pavydėtinos Graikijos princesės gyvenimo akimirkos: 21-erių mergina jau turi viską (17)

Liepą Graikijos princesės Marios-Olympios 21-ojo gimtadienio proga surengtoje ištaigingoje puotoje...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (40)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...