Europos čempionai portugalai svečiuose pralaimėjo Šveicarijos rinktinei 0:2 (0:2). Įvarčius šveicarams pelnė Breelis Embolo (24-ą) ir Admiras Mehmedi (30-ą min.). Portugalų gretose nebuvo Cristiano Ronaldo.
Aikštės šeimininkai akistatą baigė dešimtyje, kai 90+3 min. Granitui Xhaka (Šveicarija) buvo parodyta raudona kortelė.

2016 metų Senojo žemyno pirmenybių finalo dalyvė Prancūzija prarado du svarbius taškus svečiuose dvikovoje su Baltarusija, kai sužaidė su priešininkais tik lygiosiomis be įvarčių 0:0.

Švedija ir Olandija taip pat išsiskyrė taikiai 1:1 (1:0). Švedai pirmavo 1:0 po Marcuso Bergo smūgio 43-ią min., bet 67-ą min. Wesley Sneideris santykį išlygino.

Bulgarija išplėšė dramatišką pergalę prieš Liuksemburgą 4:3 (1:0), o pergalingą įvartį Aleksandras Tonevas pasiekė 90+2 min. Vos prieš minutę Liuksemburgo žaidėjas Florianas Bohnertas buvo išlyginęs rezultatą (3:3).

Lietuvos kaimynai latviai ir kita Baltijos valstybė Estija sužaidė skirtingas rungtynes. Latvija svečiuose 1:0 (0:0) laimėjo prieš Andorą. Vienintelį įvartį 48-ą min. įmušė Valerijus Šabala.

Tuo metu Estija buvo sutriuškinta Bosnijoje net 0:5 (0:2). Emiras Spahičius pelnė du įvarčius. Bosniai tavo savo grupės lyderiais.

Įtikinamas pergales svečiuose iškovojo Belgijos (3:0 prieš Kiprą) ir Graikijos (4:1 prieš Gibraltarą) rinktinės. Belgams du įvarčius pelnė Romelu Lukaku, vieną – Yannickas Carrasco. Pastarasis dar nerealizavo 11 metrų baudinio. Gibraltaro ir Graikijos mače visi penki įvarčiai krito pirmame kėlinyje, o trys jų buvo įmušti per paskutines keturias kėlinio minutes (44-ą, 45-ą ir 45+2 min.). Beje, Gibraltaro ekipos žaidėjo Liamo Walkerio išlyginamas įvartis (1:1) 26-ą min. buvo pirmas komandos istorijoje per pasaulio čempionato atrankos turnyrą.

Praėjusio Europos čempionato dalyvė Vengrija išvykoje sužaidė tik lygiosiomis su Farerų salų rinktine 0:0. Vengrams vėliau gali pritrūkti šių prarastų taškų.

A grupė:

Baltarusija 0 - 0 Prancūzija

Švedija 1 - 1 Olandija

43' Marcus Berg [1 - 0]
67' Wesley Sneijder [1 - 1]

Bulgarija 4 - 3 Liuksemburgas

16' Dimitar Rangelov [1 - 0]
60' Aurelien Joachim [1 - 1]
62' Aurelien Joachim [1 - 2]
65' Marcelinho [2 - 2]
79' Ivelin Popov [3 - 2]
90+1' Florian Bohnert [3 - 3]
90+2' Aleksandr Tonev [4 - 3]

Šveicarija 2 - 0 Portugalija

24' Breel Embolo [1 - 0]
30' Admir Mehmedi [2 - 0]

90+3' Granit Xhaka (Šveicarija) – raudona kortelė

Andora 0 - 1 Latvija

48' Valerij Šabala [0 - 1]

Kipras 0 - 3 Belgija

13' Romelu Lukaku [0 - 1]
61' Romelu Lukaku [0 - 2]
81' Yannick Carrasco [0 - 3]

90' Yannick Carrasco (Belgija) - nerealizavo 11 metrų baudinio

Bosnija ir Hercegovina 5 - 0 Estija

7' Emir Spahič [1 - 0]
23' Edin Džeko [2 - 0] (iš 11 metrų baudinio)
71' Haris Medunjanin [3 - 0]
83' Vedad Ibisevič [4 - 0]
90+2' Emir Spahič [5 - 0]

Gibraltaras 1 - 4 Graikija

10' Konstantinos Mitroglou [0 - 1]
26' Liam Walker [1 - 1]
44' Scott Wiseman [1 - 2] (Gibraltaras, į savo vartus)
45' Konstantinos Fortounis [1 - 3]
45+2' Vassilios Torosidis [1 - 4]