Lietuvos užsienio reikalų ministerija atmeta kaltinimus šalies diplomatų neveiklumu vaduojant į Prancūzijos kalėjimą uždarytą prestižinių dviračių lenktynių "Tour de France" trečiosios vietos laimėtojo Raimondo Rumšo žmoną Editą ir teigia, kad veikiant tylomis galima pasiekti daugiau, nei viešomis deklaracijomis.
Kaip pirmadienį Vilniuje žurnalistams sakė užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, netoli Liono miesto reziduojantis Lietuvos garbės konsulas Prancūzijoje Pierre'as Minonzio bei šalies ambasada Paryžiuje jau nuo sportininko žmonos sulaikymo dienos, liepos 28-sios pradėjo domėtis jos bylos eiga ir Prancūzijos teisėsaugos institucijų prašė susitikimo su ja.

Pasak ministro, pagal Prancūzijos teisėsaugos sistemoje galiojančią tvarką, su sulaikytuoju leidžiama susitikti tik antrąją jo arešto dieną, todėl gavusi tardytojo Francko Guesdono leidimą, Lietuvos ambasadorė Prancūzijoje Asta Skaisgirytė Liauškienė su Pietryčių Prancūzijos Bonvilio mieste kalinama E.Rumšiene ir jos advokate susitiko rugpjūčio 1 dieną.

Tuo pačiu, A.Valionio teigimu, su bylą tiriančiais Prancūzijos pareigūnais buvo apsvarstyta galimybė pakeisti dviratininko žmonos kardomąją priemonę į raštišką pasižadėjimą neišvykti iš šalies.

"Diplomatijoje tylus garsiai neviešinamas darbas pasiekia didesnių rezultatų, negu pareiškimai bei deklaracijos", - sakė ministras.

Anot jo, konsulinius reikalus kuruojantis URM sekretorius Darius Jurgelevičius pirmadienį kalbėjosi su į dopingo skandalą patekusį R.Rumšą ir jo žmoną ginančiu advokatu Alexandre'u Varaut, kuris pranešė, jog bylą nagrinėjantis teisėjas sprendimą dėl E.Rumšienės paleidimo į laisvę priims trečiadienį.

Kaip skelbta, byla E.Rumšienei iškelta dėl "pagalbos naudojant dopingą, jo laikymo, platinimo ir gabenimo".

R.Rumšo žmona buvo sulaikyta liepos 28 d. Šamoni miestelyje Prancūzijos Alpėse, kai muitinės pareigūnai jos automobilyje rado maždaug 40-ties pavadinimų medikamentų.

Prancūzijos pareigūnai nustatė, kad E.Rumšienė turėjo anabolikų, kortizono, testosterono, eritropojetino ir augimą skatinančių hormonų preparatų. Kai kurios iš rastų medžiagų yra apibūdinamos kaip dopingas ir uždraustos vartoti.

Jeigu tyrimas parodys, jog sportininkas yra įsivėlęs į dopingo istoriją, "Tour de France" direktoriaus pavaduotojo Danielio Baalio teigimu, jis bus pašalintas iš lenktynių prizininkų sąrašo.

Tačiau lenktynių atstovas priminė, kad per "Tour de France" lietuvis buvo dukart tikrintas ir jokių draudžiamų medžiagų jo organizme nerasta.

Ketvirtadienį R.Rumšui, slapta iš Italijos nuvykusiam į Rygą, dalyvaujant Lietuvos atstovams, buvo atlikta nepriklausoma dopingo ekspertizė, kurios rezultatai tikimasi, kad paaiškės antradienį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Taikinyje atsidūrusioje Lietuvos darbo biržoje vyksta tikrai keisti dalykai (115)

Lietuvos darbo biržoje vyksta keisti dalykai. Ši svarbi institucija, turinti rūpintis šalies...

Nors mirk iš juoko: lietuvė surinko absurdiškiausius darbo pasiūlymus (196)

Minimalus atlyginimas už pilną darbo dieną penkerių metų darbo patirtį turinčiam buhalteriui,...

Prokurorai nesnaudžia: po šaudynių pasislėpusiam J. Baronui paruošta „staigmena“ nauja O.Pikul-Jasaitienės reakcija (64)

Aiškėja naujos detalės šaudynių sostinės Antakalnio mikrorajone byloje – vos tragiškai...

Iš Norvegijos – perspėjimas apie parduodamas vogtas lašišas (8)

Europos Sąjungos Administracinės pagalbos ir bendradarbiavimo sistema išplatintas Norvegijos...

Lyg filme: lietuvis asmens sargybinis iš degančio autobuso Londone išgelbėjo keleivius (19)

Asmens sargybiniu Londone dirbantis 27-erių Marius Asteika per akimirksnį tapo miesto didvyriu,...

D. Trumpas žengė pirmą žingsnį prekybos konflikto su Kinija link (9)

JAV administracija tiek įtikinėja, tiek spaudžia Kiniją bendradarbiauti dėl Šiaurės Korėjos,...

Lankėsi koncerte ir negalėjo patikėti: taip kovojame su alkoholizmu (5)

Rugpjūčio mėnesio vakare Vilnius dūzgė nuo žmonių antplūdžio Vingio parke vykusiame koncerte....

Bet kuri infekcija gali komplikuotis sepsiu – kaip jo išvengti

Sepsis yra gerai žinomas medikams, bet mažokai girdėtas ir suprantamas su sveikatos problemomis...

Studija: nervingi žmonės gyvena ilgiau už atsipalaidavusius (5)

Jei ištisomis dienomis nervingai bumbate kaip Woody Allenas , graužiate savo nagus ir nuolat...

Kaip dėvėti midi sijoną ir atrodyti stilingai? (5)

Prisižiūrėjusi podiumo ar gatvės mados nuotraukų aš visada iš karto įsivaizduoju, kaip tai...