Parkų gausa negalinčiame pasigirti Panevėžyje rekreacinių zonų gali dar sumažėti. Lietuvos futbolo favoritė vietos „Ekrano“ komanda viliasi, kad politikai palaimins klubo ketinimus greta „Cido“ arenos Kultūros ir poilsio parke jauno ąžuolyno vietoje įrengti modernų futbolo stadioną. Pasak „Ekrano“ klubo prezidento Aušrio Labino, panevėžiečių atžvilgiu nesąžininga, jei viena geriausių Baltijos šalių futbolo komanda per tarptautines varžybas rungtyniaus ne savo mieste vien todėl, kad Panevėžys neturi modernaus stadiono.
Panevėžio arena
© DELFI

„UEFA praktiškai nebeleidžia tarptautinių varžybų organizuoti „Aukštaitijos“ stadione. Jam trūksta visko tam, kad atitiktų europinio stadiono kriterijus. Tokiam keliami griežti žiūrovų saugumo, žolės apšildymo, drenažo reikalavimai, arenoje privalo būti tūkstančiais skaičiuojamos dengtos vietos aistruoliams.

Panevėžyje nėra per daug stadionų, todėl nereikia bandyti renovuoti „Aukštaitiją“. Šį stadioną galima palikti lengvaatlečiams, triatlonininkams ir vaikams sportuoti“, – mano A. Labinas.

Žiūrovų padaugėtų

"Ekrano" klubas skaičiuoja, kad naujajame stadione varžybas galėtų stebėti bent 7–10 tūkst. žiūrovų. „Aukštaitijoje“ yra apie 4,5 tūkst. vietų.

A. Labinas pripažįsta, kad net ir per tarptautines futbolo varžybas jos nebūna visos užpildytos. „Ekrano“ rungtynėse su Azerbaidžano Baku komanda liko apie 7 proc. laisvų vietų. Tačiau, klubo prezidento nuomone, į modernų stadioną susirinktų dvigubai daugiau futbolo aistruolių.

„Ekranas“ gerai žaidžia ir mes nesiruošiame daryti, kad būtų blogiau. Be to, žiūrovui masalas būtų vienintelis Lietuvoje toks stadionas“, – mano A. Labinas.

Pasak prezidento, futbolo varžyboms pritaikytas, gera akustika pasižymintis stadionas tiktų ir koncertams.

„Panevėžys būtų vienintelis Lietuvos miestas, turintis gerą, modernų stadioną, unikalią futbolo komandą ir galintis suorganizuoti geriausią šalyje koncertą po atviru dangumi“, – prognozavo A. Labinas.

Jo teigimu, Savivaldybė klubui anksčiau yra žadėjusi skirti žemės sklypą stadionui ir siūliusi bet kokią paramą, išskyrus finansinę.

Prezidentas tikina iš miesto biudžeto pinigų nesirengiantis prašyti. Jis neabejoja, kad gavus politikų palaiminimą lėšų stadionui statybai būtų įmanoma pritraukti iš Europos Sąjungos paramos fondų.

„Druskininkai net neturėdami komandos sugeba iš ES fondų pritraukti lėšų ir pasistatyti stadioną, todėl Panevėžiui visiškai realu išnaudoti savo galimybes. Man būtų įdomu išgirsti bent vieno politiko nuomonę, kodėl stadiono neturėtų būti“, – įsitikinęs A. Labinas.

Tarsis su želdintojais

„Ekrano“ užmačias Panevėžyje turėti modernų futbolo stadioną politikai vertina gana atsargiai. Miesto Tarybos kolegija kol kas nepatenkino klubo prašymo leisti susipažinti su teritorijos greta „Cido“ arenos detaliuoju planu ir galimybe šioje vietoje pradėti statybas.

Tam, kad šis klausimas būtų atidėtas, iniciatyvos ėmėsi meras Povilas Vadopolas. Miesto vadovas suabejojo, ar vienoje vietoje nebus per daug pastatų.

„Tarybiniais laikais miesto bendrajame plane buvo numatytas šioje vietoje stadionas, bet tuomet dar nebuvo arenos“, – dvejojo meras.

Pasak jo, prieš politikams apsisprendžiant dėl stadiono statybų, savo žodį turės tarti ir gamtovaizdžio specialistai, ir miesto visuomenė.

Derybos nutrūko

Kultūros ir poilsio parką sumažinti buvo numatyta dar 2005-aisiais, rengiant teritorijos detalųjį planą. Jau tuomet suformuoti sklypai visam sporto ir pramogų kompleksui – „Cido“ arenai, sporto klubui, kitą vasarą turintiems pradėti veikti teniso kortams ir dirbtinės dangos šildomam 1,3 ha futbolo maniežui.

Pasak tuomečio Tarybos sporto reikalų specialisto Vidmanto Urbono, 7000 vietų stadioną už 27 mln. litų būtų apsiėmusi pastatyti Vokietijos kompanija. Kalbėta, kad lėšų statyboms ieškos Savivaldybė, Lietuvos futbolo federacija ir „Ekrano“ klubas.

Tačiau pasikeitus Panevėžio valdančiajai daugumai idėja vietoj ąžuolyno statyti stadioną nebebuvo plėtojama.

„Vokiečiai stadionui numatytą vietą įvertino kaip idealią. Be to, ir medžių būtų reikėję labai nedaug perkelti į kitą vietą. Lietuva neturi normalaus futbolo stadiono. Tarptautinės varžybos vyksta Marijampolės stadione, kur nėra drenažo. Neaišku, ką sportininkai žaidžia: futbolą ar vandensvydį“, – apgailestavo V. Urbonas.

Skaudės širdį

Nemuno gatvės gyventojai Irena ir Henrikas Navickai nepritaria idėjai statyti stadioną.

"Jau du stadionai Panevėžyje yra. Dėl dar vieno naikinti parką būtų nesąmonė. Čia tokie gražūs ąžuoliukai.

Statant areną išrauti ir prie upės persodinti ąžuolai visi numirė. Gyvename prie pat parko, kitoje gatvės pusėje. Kasdien po parką vaikštome. Širdį skaudės, jei tokioje vietoje stadioną statys. Negi tokį grožį ryšis naikinti?

Jei jau labai nori statyti, tegul dar vieną vaikų darželį pastato. Bent jau naudos bus daugiau nei iš stadiono. Kam to dar vieno monstro Panevėžyje reikia?", - svarstė panevėžiečiai.

'Sekundė“
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (4)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (755)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (261)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (42)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (173)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (10)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (215)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (9)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (8)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...