Įvarčius brazilams, kurie vieninteliai žaidė visuose pasaulio čempionatuose, pelnė Europoje žaidžiantys futbolininkai: Philippe Coutinho iš anglų klubo „Liverpool“ 34-ą, Neymaras iš katalonų ekipos „Barcelona“ 64-ą ir Marcelo iš Madrido komandos „Real“ 86-ą min. 53-ią min. Neymaras dar nerealizavo 11 metrų baudinio, o vienas jo įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės.

Brazilija surinko 33 taškus ir lieka vienvalde atrankos varžybų lydere. Paragvajus patyrė šeštą nesėkmę, turi 18 taškų ir yra aštuntas. Brazilai, likus 4 turams, jau žemiau ketvirtos vietos nenukris.

Argentinos rinktinė, kuri išvakarėse dėl Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) skirtos diskvalifikacijos neteko lyderio Lionelio Messi, susitikime su Bolivija išvykoje atrodė bejėgiškai ir patyrė pralaimėjimą 0:2 (0:1).

Bolivijos komandai įvarčius pelnė Juanas Arce 31-ą (po vartininko argentiniečių Sergio Romero iš „Manchester United“ klubo klaidos) ir Marcelo Martinsas Moreno 52-ą min. Tiesa, reikia pripažinti, kad Bolivija namų rungtynes visada žaidžia aukštikalnėse esančiame savo stadione, kur būna sunku visiems varžovams. La Pazo miesto stadionas yra 3600 metrų virš jūros lygio aukštyje, o pastarąjį kartą Argentina čia laimėjo tik 2005 metais.

Argentiniečiai, kurie sukūrė keletą pavojingų progų, bet nesugebėjo jų išnaudoti, patyrė ketvirtą pralaimėjimą atrankoje ir su 22 taškais užima tik penktą vietą. Bolivijai tai buvo tik trečia pergalė ir ji yra priešpaskutinė – devinta (10 tšk.).

DELFI primena, kad FIFA 29-erių metų L. Messi diskvalifikavo ketverioms rungtynėms už teisėjo įžeidimą per ankstesnį atrankos mačą Argentina – Čilė (1:0). Jis dar turės sumokėti 10 tūkst. Šveicarijos frankų (9350 eurų) baudą.

Argentinai atrankoje dar liko rungtynės su Urugvajumi (išvykoje, rugpjūčio 31 d.), su Venesuela (namuose, rugsėjo 5 d.), su Peru (namuose, spalio 5 d.) ir su Ekvadoru (išvykoje, spalio 10 d.). L. Messi galės saviškiams padėti tik dvikovoje su Ekvadoru. Argentina pastarąjį kartą nedalyvavo tik 1970 metų pasaulio čempionate Meksikoje.

Kolumbijos rinktinė svečiuose pranoko Ekvadorą 2:0 (2:0). Įvarčius įmušė Senajame žemyne puikiai pažįstami futbolininkai Jamesas Rodriguezas (Madrido „Real“) 20-ą ir Juanas Cuadrado (Turino „Juventus“, Italija) 34-ą min. Kolumbiečiai iškovojo 24-ą tašką ir iš antros vietos išstūmė Urugvajų. Ekvadoras (20 tšk.) užima šeštą poziciją.

Urugvajus kiek netikėtai išvykoje nusileido Peru 1:2 (1:1). Urugvajiečiai pirmavo 30-ą min. po Carloso Sanchezo smūgio, bet 34-ą min. Paolo Guerrero išlygino skirtumą (1:1), o 62-ą min. Edisonas Floresas pasiekė pergalingą įvartį. Svečiai mačą baigė dešimtyje, kai iš aikštės 76-ą min. buvo išvytas Jonathanas Urreta.

Urugvajus po penkto pralaimėjimo turnyre (23 tšk.) nusmuko į trečią poziciją, o Peru futbolininkai (18 tšk.) yra septinti.

Čilės rinktinė savo aikštėje laimėjo prieš Venesuelą 3:1 (3:0). Nugalėtojams Estebanas Paredesas pelnė du įvarčius (7-ą ir 22-ą min.), o Alexis Sanchezas – vieną (5-ą min.). Pastarasis Londono klubo „Arsenal“ atstovas 77-ą min. dar nerealizavo 11 metrų baudinio. Santykį 63-ią min. buvo sušvelninęs Jose Randonas („West Bromwich Albion“, Anglija).

Čiliečiai surinko 23 taškus ir užima ketvirtą vietą, o Venesuela (6 tšk.) yra paskutinė.

Brazilija 3 - 0 Paragvajus

34' Philippe Coutinho [1 - 0]
64' Neymar [2 - 0]
86' Marcelo [3 - 0]

53' Neymar (Brazilija) – nerealizavo 11 metrų baudinio

Bolivija 2 – 0 Argentina

31' Juan Arce [1 - 0]
52' Marcelo Martins Moreno [2 - 0]

Ekvadoras 0 - 2 Kolumbija

20' James Rodriguez [0 - 1]
34' Juan Cuadrado [0 - 2]

61' Luis Andres Caicedo (Ekvadoras) – raudona kortelė

Čilė 3 - 1 Venesuela

5' Alexis Sanchez [1 - 0]
7' Esteban Paredes [2 - 0]
22' Esteban Paredes [3 - 0]
63' Jose Rondon [3 - 1]

77' Alexis Sanchez (Čilė) – nerealizavo 11 metrų baudinio

Peru 2 - 1 Urugvajus

30' Carlos Sanchez [0 - 1]
34' Paolo Guerrero [1 - 1]
62' Edison Flores [2 - 1]

76' Jonathan Urreta (Urugvajus) – raudona kortelė