Klaipėdiškiai Amerikoje pralaimėjo visas penkerias rungtynes (keturios komandos buvo iš I lygos, viena iš II). Buvo žaidžiama pagal studentų krepšinio taisykles. Visoms rungtynėms labai šališkai teisėjavo vietos teisėjai, beveik kiekvienose rungtynėse lietuvius baudė techninėmis pražangomis, o per pirmąją dvikovą skyrė net penkias tokias pražangas.

"Neptūno" vyriausiasis treneris Grigorijus Pancerovas vis dėlto liko patenkintas šia kelione. Jo manymu, jauna komanda įgijo nemažai patirties, o keturiems 15-17 metų Klaipėdos krepšininkams tai buvusi tarsi aukštoji krepšinio mokykla. Kaip geriausią žaidėją treneris išskyrė Rolandą Urkį, kuris vidutiniškai pelnydavo po 20 taškų ir atkovodavo po 14 kamuolių. Kiekvienose rungtynėse vis geriau žaidė ir amerikietis Jeffas Halloway (Džefas Holovėjus). Su komanda į Ameriką nevyko du pagrindiniai komandos gynėjai - Vidas Ginevičius ir Mindaugas Mockus. Pirmajam vykti už Atlanto sutrukdė studijos Kauno technologijos universitete, o antrajam - rankos trauma, dėl kurios jis šį sezoną dar nežaidė ir LKL čempionate.

Klaipėdiečių rungtynių JAV statistika:

Pirmasis mačas. "University Tennessee of Chattanooga" - "Neptūnas" - 76:60 (38:32). Likus žaisti 4 minutes svečiai atsilikinėjo (56:62), tačiau buvo skirtos techninės pražangos, po kurių šeimininkai metė net 8 baudas ir pergalingai nutolo (69:56). Rolandas Urkis pelnė 23 taškus (atkovojo 12 kamuolių), Rytis Streikus - 13 taškų (8 kamuoliai).

Antrosios rungtynės. "University South Carolina Aiken" - "Neptūnas" - 90:78 (43:34). Ši komanda buvo vienintelė II lygos atstovė. Jos gretose žaidė ir du lietuviai - Mindaugas Jokulis (6 taškai) ir Miroslavas Jonuška (2 taškai). 37-ąją rungtynių minutę "Neptūnas" priartėjo prie varžovų (72:79), tačiau klaidos gynyboje leido varžovams padidinti persvarą. Rolandas Urkis įmetė 17 taškų (atkovojo 15 kamuolių), Jeffas Halloway - 15, Petras Šalvis - 14 taškų (žaidė 13 minučių).

Trečiasis mačas. "Furman University" - "Neptūnas" - 74:57 (44:37). Lietuviams nesisekė uždengti Prancūzijos krepšininko Karimo Souchu (Karimo Sušu), kuris per rungtynes pelnė 25 taškus. Iki antrojo kėlinio vyko apylygė kova (50:57), tačiau vėliau šeimininkai įrodė savo pranašumą. Rolandas Urkis - 20 taškų (atkovojo 13 kamuolių), Sigitas Kažukauskas - 10 taškų.

Ketvirtasis mačas. "Elon College" - "Neptūnas" - 93:76 (39:42). Laimėję pirmąjį kėlinį, lietuviai po pertraukos prarado persvarą. 36 min. svečiai dar atsilikinėjo (73:80), tačiau vėl prastai žaidė rungtynių pabaigą (3:13). Jeffas Halloway pelnė 24 taškus, Rolandas Urkis - 23 (atkovojo 13 kamuolių).

Penktosios rungtynės. "Coastal Carolina University" - "Neptūnas" - 93:71 (49:36). "Neptūno" žaidėjai atsimušė į aktyvią varžovų gynybą, kuri privertė lietuvius itin dažnai klysti. Per rungtynes jie padarė rekordiškai daug - 34 - klaidas. 37 min. lietuviai atsilikinėjo (69:80). Deja, kaip įprasta rungtynių pabaigoje svečiai žaidė ypač prastai (2:13). Jeffas Halloway pelnė 28 taškus, Rolandas Urkis - 17 taškų (atkovojo 17 kamuolių).