Abu įvarčiai buvo pelnyti nuo 11 metrų žymos: pačioje pirmo kėlinio pabaigoje, 45 min., už Mariaus Žaliūko žaidimą ranka savo baudos aikštelėje skirtą baudinį realizavo Valteris Birsa, o 79 min., po to, kai Deivido Česnauskio skersuotas kamuolys lietė Branko Iličiaus ranką, tikslus buvo Arvydas Novikovas.

Beje, tai ir buvo vienintelis lietuvių smūgis į varžovų vartų plotą. Slovėnai E. Zubo budrumo patikrino iš viso 5 kartus.

Šeimininkai taip pat gerokai ilgiau kontroliavo kamuolį (64 prieš 36 proc. laiko) ir kėlė daugiau kampinių – 7 prieš 3.

63 min. „Stožice“ stadione dingo apšvietimas ir mačas kelioms minutėms buvo sustabdytas.

Lietuvos futbolininkams norint pasvajoti apie trečią grupės vietą penktadienį buvo reikalingi trys taškai ir, pageidautina, pergalė bent dviejų įvarčių skirtumu, nes pirmame rate Vilniuje mūsiškiai slovėnams nusileido 0:2.

Lygiosios reiškia, kad lietuviai E grupėje aukščiausiai gali pakilti tik iki ketvirtos pozicijos.

Paskutiniame ture mūsiškiai pirmadienį 21 val. 45 min. LFF stadione priims galingą ir žvaigždžių perpildytą Anglijos komandą, kuri, laimėjusi visus aštuonis pirmus žaistus mačus, jau senokai garantavo sau kelialapį į 15-tąjį Europos čempionatą.

2016 m. Europos pirmenybėse Prancūzijoje dalyvaus 24 rinktinės. Turnyro šeimininkai prancūzai buvo atleisti nuo atrankos varžybų ir iškart pateko į pagrindinį etapą.

Dėl likusių 23 kelialapių kovoja 53-ios Senojo žemyno komandos, suskirstytos į devynias atrankos grupes. Dvi geriausios grupių rinktinės ir sėkmingiausiai pasirodžiusi tarp trečioje pozicijoje likusių ekipų iš karto žengia į UEFA EURO-2016 (birželio 10 – liepos 10 d.).

Dėl keturių vietų atkrintamose varžybose grumsis aštuonios trečias vietas grupėse užėmusios rinktinės.

Keturios komandos – Islandija, Čekija, Anglija ir Austrija – jau anksčiau užsitikrino teisę žaisti kitąmet Prancūzijoje kartu su pirmenybių šeimininkais. Ketvirtadienį prie jų prisijungė Šiaurės Airija ir Portugalija, o penktadienį – Ispanija, Anglija ir Šveicarija.

Rungtynės:

Slovėnija 1 – 1 Lietuva
45+1' [1 – 0] Valter Birsa (11 m)
79' [1 – 1] Arvydas Novikovas (11 m)

Anglija 2 – 0 Estija
45' [1 – 0] Theo Walcott
85' [2 – 0] Raheem Sterling

Šveicarija 7 – 0 San Marinas
17' [1 – 0] Michael Lang
56' [2 – 0] Gokhan Inler (11 m)
66' [3 – 0] Admir Mehmedi
72' [4 – 0] Johan Djouro (11 m)
75' [5 – 0] Pajtim Kasami
80' [6 – 0] Breel Embolo
89' [7 – 0] Eren Derdiyok