Gausiai „Sportimos“ manieže susirinkę žiūrovai pirmą pavojingą epizodą išvydo 17 min. Standartinė situacija prie „Trakų“ vartų vos nesibaigė įvarčiu. Po kampinio kamuolį į baudos aikštelės vidurį galva pamušė Linas Klimavičius, čia jo tykojo Mamadou Mbodjis, kuris krisdamas pabandė nuginkluoti „Trakų“ vartų sargą Igną Plūką.

Vietoje buvęs vartininkas sėkmingai atmušė kamuolį ir išgelbėjo ekipą nuo įvarčio.

Per pirmą kėlinio pusę „Žalgiris“ kėlė keturis kampinius, „Trakai“ – vieną.

32 min. „Trakai“ surezgė pirmą labai pavojingą išpuolį: ekipos legionierius Alma Wakili kone nuo aikštės centro įspūdingu greičiu pabėgo nuo „Žalgirio“ gynėjų, įsiveržė į baudos aikštelę ir stipriai smūgiavo į vartų plotą.

Tinkamą poziciją užsiėmęs Armantas Vitkauskas kamuolį atmušė, o jį į kampinį nukreipė L. Klimavičius.

Besibaigiant kėliniui Elivelto turėjo puikią progą išvesti „Žalgirį“ į priekį, tačiau atsidūręs vienas prieš vartininką šiek tiek uždelsė ir „Trakų“ gynėjas spėjo iš po brazilo kojų išmušti kamuolį už galinės linijos.

Elivelto turėjo šansą ir kelios minutės prieš šį epizodą: greitos atakos metu brazilas galėjo atlikti perdavimą ekipos draugui, tačiau pasirinko pats smūgiuoti į vartus, silpnai paleistas kamuolys tapo lengvu I. Plūko grobiu.

Per pirmąjį kėlinį dažniau kamuolį kontroliavo žaliai balti, tačiau „Trakai“ patikimai gynėsi ir patys kartais suregzdavo pavojingus išpuolius. Po pirmojo kėlinio švieslentėje degė du nuliai – 0:0.

Antrąjį kėlinį ekipos pradėjo pasikeitusiomis sudėtimis: „Žalgirio" gretose vietoje M. Ljujičiaus pasirodė Bahrudinas Atajičius.

„Trakų" ekipoje vietoj J. Mamajevo – Darius Kazubovičius, taip pat aikštėje – ir Aleksandras Byčanokas, kuris pakeitė Michailą Šyšką.

Jei pirmame kėlinyje kamuolio kontrolė priklausė „Žalgiriui“, antrojo kėlinio pirmoje pusėje vyravo lygus futbolas. Komandos keitėsi atakomis, tačiau viršų imdavo abiejų ekipų gynyba.

66 min. „Žalgirio“ gretose po keitimo pasirodė Mahamane Traore, kuris pakeitė brazilą Elivelto. Kelios minutės prieš tai „Trakų“ sudėtyje vietoj D. Česnauskio pasirodė Valdemaras Borovskij.

72 min. gerą šansą turėjo Darvydas Šernas, puolėjas įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau „Trakų“ gynėjai bendromis pastangomis spėjo neutralizuoti pavojų. Ant dirbtinės dangos kritęs D. Šernas klausiamai žvelgė į mačo arbitrą.

77 min. B. Atajičius maždaug iš 18 metrų smūgiavo į vartų plotą, neužtikrintai sužaidė vartininkas I. Plūkas, kuris kamuolį atmušė prieš save. O tuo pasinaudojo garsiausias „Žalgirio“ naujokas M. Traore, kuris pasinaudojo sumaištimi baudos aikštelėje ir kaire koja griūdamas nukreipė kamuolį į tuščius vartus.

Po praleisto įvarčio į aikštę „Trakai“ metė Vaidotą Šilėną ir naujoką Svajūną Čyžą, kurie pakeitė P. Kruką ir M. Vorobjovą.

Mačo pabaigoje gerą šansą turėjo Tadas Labukas, tačiau baudos aikštelėje uždelsė smūgiuoti į vartus ir „Žalgirio" gynėjai spėjo išmušti kamuolį.

„Žalgiris“ sėkmingai apsigynė ir iškovojo pergalę 1:0 (0:0), lėmusią žaliai baltiems pirmąjį sezono trofėjų – LFF Supertaurę. Tai jau 16-tas „Žalgirio“ titulas iš eilės.

Statistika.

Vilniaus „Žalgiris“ – „Trakai“ 1:0 (0:0). Mahamane Traore (77 min.).

„Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Linas Klimavičius, Donovan Slijngard, Mamadou Mbodji, Slavko Blagojevič, Egidijus Vaitkūnas, Darvydas Šernas, Vytautas Lukša (Saulius Mikoliūnas, 84), Matija Ljujič, Elivelto (Mahamane Traore, 66), Mantas Kuklys.

„Trakai“: Ignas Plūkas, Modestas Vorobjovas (Vaidotas Šilėnas, 81), Deividas Česnauskas (Valdemaras Borovskis, 63), Tadas Labukas, Oscar, Justinas Januševskis, Abbo Wakili, Michailo Šyška, Arūnas Klimavičius, Pavel Kruk (Svajūnas Čižas, 83), Jurij Mamajev.

Pasiruošimas. Vilniečiai dvi savaites stovyklavo Turkijoje, kur susitiko su tokiomis ekipomis kaip Liublianos „Olimpija“ (Slovėnija), Bratislavos „Slovan“ (Slovakija) ar Minsko „Dinamo“ (Baltarusija). Iš viso V. Dambrausko auklėtiniai tarpsezoniu sužaidė 9-erias kontrolines rungtynes.

„Trakai“ ruošėsi namuose ir turėjo 5 draugiškus mačus – daugiausia su Latvijos ekipomis.

Prieš metus. 2016-aisiais „Žalgiriui“ LFF Supertaurę atnešė būtent ilgesnis atsarginių suolas: pagrindinis laikas baigėsi rezultatu 1:1, bet pratęsimo metu „Trakai“ išsikvėpė, ir vilniečiai jiems per pusvalandį įmušė triskart.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (50)