Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė pradeda rengtis 2006 metų pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su Bosnijos ir Hercegovinos komanda. Vakar mūsiškiai išskrido į Vokietiją, kur savaitę treniruosis ir sužais draugišką mačą su Kotbuso “FC Energie” klubu. Į Sarajevą lietuviai atvyks kovo 28 dieną, o 30-ąją susitiks su bosniais.

Aurelijus Skarbalius
© ELTA
“Jie - sunkiai prognozuojami varžovai, todėl dvikova bus sudėtinga”, - kelionės išvakarėse interviu “Kauno dienai” sakė Lietuvos ekipos kapitonas Aurelijus Skarbalius.

Stengsis bosnius sutramdyti

- Aurelijau, ką galvoji apie būsimas rungtynes su bosniais?

- Manau, jog su šviežiausiomis naujienomis ir jų komandos rungtynių vaizdo įrašais susipažinsime treniruočių stovykloje Vokietijoje, tačiau ir be to akivaizdu, kad Bosnijos, kaip ir kitų Balkanų šalių, futbolas progresuoja, nemažai žaidėjų rungtyniauja stipriuose Europos klubuose.

Bosnių privalumai - aukšta technika, individualus meistriškumas, kovingumas. Trūkumai - sunkiai valdomas temperamentas, psichologinės savitvardos stoka. Įsižaidę jie gali įveikti kad ir pasaulio čempionus, o jei kažkas nesiseka - palūžti tokiu momentu, kuris kitoms komandoms nesukeltų problemų.

Jei mums pavyks Sarajeve atremti varžovų spaudimą ir juos sutramdyti, išmušti iš pusiausvyros, galime tikėtis palankaus rezultato.

Beje, labai gerai, kad Lietuvos futbolo federacija atsižvelgė į rinktinės pageidavimą ir sudarė sąlygas pasitreniruoti Vokietijoje, normaliomis sąlygomis, nes su bosniais žaisime ne dirbtinės dangos aikštėje.

- Prieš draugiškas rungtynes su gruzinais vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas tvirtino, jog pastaruoju metu komandoje yra geras mikroklimatas, jaučiama žaidėjų vienybė. Ar, kaip rinktinės kapitonas, gali tai patvirtinti?

- Ir aš atkreipiau dėmesį į tai, apie ką kalbėjo treneris. Iš tiesų ekipoje geri santykiai, suburtas geras kolektyvas. Neblogai pradėjome pasaulio čempionato atrankos varžybas. Vis dėlto tikrąjį komandos veidą galima pamatyti tada, kai jai nepasiseka įveikti išbandymo. Kol viskas gerai, namuose dūmų nebūna. Todėl visai kas kita, jei kolektyvas išlieka vieningas ir po nesėkmių.

Mėgaujasi futbolu

- Kaip Tau sekasi Danijoje, “Herfolge” klube?

- Mėgaujuosi tuo, kad galiu žaisti futbolą. Konkurencija dėl vietos “Brondby” ekipos pagrindinėje sudėtyje paskutiniaisiais metais buvo ne iš lengvųjų, pradėjau jausti psichologinį nuovargį. “Herfolge” komandoje man nereikia sukti galvos dėl trenerio sprendimų, nes nesėdžiu ant atsarginių suolelio.

Be to, šiame klube esu vienas iš vyresnių futbolininkų, todėl man patikėta padėti jaunesniems žaidėjams. Patirtis, kurią per savo karjerą sukaupiau, labai praverčia.

- Ar tai, kad naujoji komanda yra tarp autsaiderių, Tavęs netrikdė, kai nusprendei išeiti iš lyderio “Brondby”?

- Galima visą laiką sėdėti ant komandos atsarginių suolelio, tačiau tvirtinti, kad žaidi favoritų ekipoje. Yra ir kitas variantas - pažvelgti tikrovei į akis ir ieškoti išeities. Aš pasirinkau antrąjį kelią. Buvo įvairių pasiūlymų, tačiau naująją komandą rinkausi atsižvelgdamas į tai, ar galėsiu joje mėgautis futbolu.

“Herfolge” tarp dvylikos Danijos superlygos klubų dabar užima vienuoliktąją vietą, tačiau komandos vadovai nedramatizuoja situacijos. Net jei iškristume į žemesnę lygą, jie nepasakytų, kad tai - krachas. Šioje ekipoje žiūrima į ateitį, su žaidėjais pasirašomos ilgalaikės sutartys, todėl jei šį sezoną tektų žengti žingsnį atgal, kitais metais būtų iškeltas tikslas vėl grįžti į stipriausiųjų gretas ir jose įsitvirtinti.

Tai, kas dabar vyksta “Herfolge”, pavadinčiau kuriamuoju procesu. Man patinka jame dalyvauti.

Turi trenerio licenciją

- Pernai rudenį išlaikei egzaminus trenerio licencijai gauti. Koks bus kitas Tavo žingsnis?

- Danijoje yra trijų lygių licencijos, aš turiu pirmojo. Kopti laipteliu aukštyn bus galima mažiausiai po trejų metų, o per tą laikotarpį reikia įgyti praktinių įgūdžių. Tai man kol kas sudėtinga padaryti, nes dar žaidžiu ir noriu žaisti, tačiau, pasak Danijos futbolo federacijos vadovų, futbolininkams, kurie jau turi tokias licencijas ir ateityje rengiasi baigti karjerą, gali būti taikomos išlygos. Aš sieksiu aukštesnio lygio licencijos, todėl federacijos pozicija nuteikia optimistiškai.

- Ar tai reiškia, kad dar nesirengi baigti žaidėjo karjeros?

- Kol kas sekasi ir rungtyniauti, ir mokytis. Be to, studijuoju ir Lietuvos kūno kultūros akademijoje, kur sudarytos palankios sąlygos studentams, gyvenantiems bei sportuojantiems užsienyje. Noriu viską be problemų užbaigti, todėl, pradėjęs dar ką nors treniruoti, turėčiau persiplėšti. O juk ir šeimai reikia dėmesio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (151)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (44)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (16)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (30)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (2)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Požymiai, kad jūsų svoris normalus ir nereikia daugiau lieknėti (2)

Kartais aklavietė lieknėjant yra ženklas, kad reikia gero postūmio toliau savo tikslui pasiekti....

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (4)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (10)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (804)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...