Pirmame kėlinyje šeimininkus į priekį išvedė Saudas Kairi (16 min.), tačiau netrukus Almahdi Ali Mukhtaras (18 min.) išlygino rezultatą, o pergalingą įvartį antrame kėlinyje įmušė Boualemas Khoukhi (58 min.).

Anksčiau Kataro ekipa Persijos įlankos pirmenybes laimėjo 1992 ir 2004 metais.

Po ketverių metų jau dešimtą kartą šio turnyro finale žaidusi Saudo Arabija Persijos įlankos čempionės titulu džiaugėsi tris kartus - 1994, 2002 ir 2003 metais.

Tai buvo jau 22-as Persijos įlankos čempionatas, o šeimininkams aukso medalius pavyko iškovoti vos aštuonis kartus - paskutinį sykį 2009-ais tai padarė Omano komandai.

Bronzos medaliai atiteko praėjusių metų pirmenybių nugalėtojai Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) ekipai, kuri mažajame finale 1:0 (0:0) įveikė Omaną.

Daugiausia - dešimt kartų - Persijos įlankos futbolo čempionatą laimėjo Kuveito rinktinė, o praėjusių metų finale Jungtinių Arabų Emyratų futbolininkai po pratęsimo 2:1 (1:0, 1:1) nugalėjo Irako ekipą.