Popierius iškenčia viską, todėl ne visada galima tikėti oficialiais raštais. Keturiems Lietuvos A lygos futbolo klubams vadovauja kiti vyriausieji treneriai, nei parašyta paraiškose.
Futbolas
© Corbis/Scanpix
Šalies elitinės futbolo lygos klubams gali vadovauti tik Lietuvos futbolo federacijos (LFF) A lygio trenerio licencijas turintys specialistai.

Išeitis randama visada

Prieš šį sezoną Vilniaus "Vėtros" vyriausiuoju treneriu tapo Edgaras Gessas, o Klaipėdos "Atlantui" vadovauti pakviestas Sergejus Savčenkovas. Iš Vokietijos atvykęs E.Gessas ir rusas S.Savčenkovas neturi LFF licencijų. Todėl "Vėtros" paraiškoje kaip klubo vyriausiasis treneris įvardytas Vytautas Jančiauskas, iš tiesų treniruojantis pirmojoje lygoje rungtyniaujančią "Vėtros" antrąją komandą. "Atlanto" vadovas Vacys Lekevičius kaip komandos vyriausiąjį trenerį įrašė save.

"Šiaulių" klubo vyriausiuoju treneriu yra Saulius Vertelis, o parašyta, jog komandai vadovauja Rytis Tavoras. Analogiška situacija ir Kėdainių "Nevėžyje": šią komandą treniruoja Vytautas Vaškūnas, o ne Vitalijus Stankevičius. Tačiau S.Vertelis ir V.Vaškūnas formaliai negali būti įvardijami kaip A lygos komandų vyriausieji treneriai, nes tik šią vasarą baigs mokslus.

Išeitis randama visada. Galima prisiminti, kaip prieš 1990 metų pasaulio čempionatą Italijoje tvirtinta, kad legendinis Franzas Beckenbaueris negali būti paskirtas Vokietijos rinktinės vyriausiuoju treneriu, nes neturi būtinos licencijos. Vokietijos futbolo sąjunga rado išeitį - F.Beckenbaueris įvardytas kaip komandos šefas, o jo vadovaujami futbolininkai iškovojo pasaulio čempionų titulą.

Beveik detektyvinės istorijos

Grįžkime prie A lygos reikalų. Šalies vicečempiono "Kauno" paraiškoje vyriausiasis treneris iš viso neįvardytas. Jau skelbėme, kad prieš šį sezoną "Kauno" klubą treniruoti pakviestas žinomas Baltarusijos specialistas Eduardas Malofejevas prieš pat A lygos pirmenybių pradžią išvyko iš Lietuvos.

"Kauno" klubo prezidentas Gintaras Ugianskis teigia, kad E.Malofejevui labai pakilo kraujospūdis, todėl jis į Baltarusiją išvyko gydytis pas asmeninį gydytoją, bet maždaug po dešimties dienų grįš į Lietuvą. Tačiau kiti šaltiniai tvirtina, jog situacija buvo kitokia: per "Kauno" komandos susirinkimą vienas komandos futbolininkas pareiškė, jog buvęs SSRS ir Baltarusijos rinktinių treneris E.Malofejevas dirba senais metodais. Įsižeidęs garsus treneris išėjo iš susirinkimo ir išvyko į tėvynę. Jau ne pirmą kartą prieš šalies čempionatą "Kaunas" liko be vyriausiojo trenerio.

Beveik detektyvinė istorija su treneriais atsitiko "Šilutės" komandoje, kuri tiesiogiai priklausoma nuo "Kauno" klubo. "Šilutės" komandą sezonui rengė treneris Gerhardas Kvedaras. Pamario klubo vadovai teigė, kad jis bus laikinai einantis komandos vyriausiojo trenerio pareigas, o daug metų "Šilutę" treniravusiam Svajūnui Česnuliui numatytos sporto direktoriaus pareigos. Tačiau likus kelioms dienoms iki pirmenybių pradžios sužinota, kad "Šilutę", kuriai atstovauja beveik vien "Kaunui" priklausantys futbolininkai, vėl treniruos S.Česnulis.

Skirtingas žaidėjų skaičius

A lygos komandų paraiškose labai skirtingas futbolininkų skaičius - nuo 16 iki 24. "Vilniaus" komandos pirminėje paraiškoje buvo tik vienas vartininkas - lenkas Maciejus Kijewskis. Tačiau tai anaiptol nereiškia, jog šis sostinės klubas turi tik vieną vartų sargą. Čempionato nuostatai skelbia, jog per kiekvienas rungtynes A lygos klubams gali atstovauti penki žaidėjai, registruoti klubo antrojoje ekipoje (dauguma jų rungtyniauja pirmojoje lygoje).

Plačiau skaitykite dienraščio "Lietuvos žinios" trečiadienio priede "Sporto tribūna".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (305)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Lietuvai – galimybė prisitraukti pinigų iš Lenkijos (115)

Politinis neapibrėžtumas Lenkijoje verčia tenykštį verslą žvalgytis į užsienį, o Lietuva...

Ragina būti atsargius: stiprus vėjas prilaužė medžių (3)

Ugniagesiai ketvirtadienio rytą gavo šešis iškvietimus šalinti nuvirtusių medžių.

S. Skvernelis: padidinti alkoholio akcizai pasiteisino (71)

Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog šiemet drastiškai padidinti alkoholio akcizai pasiteisino -...

Nyderlanduose užkirstas kelias potencialiam teroristiniam išpuoliui nutrauktas roko grupės koncertas (80)

Nyderlanduose vienas ispanas buvo sulaikytas netoli roko koncerto vietos vairuojantis dujų balionų...

Sąžiningai pasielgusi vairuotoja liko apgauta „teisininkės“: eismo įvykio nė nebuvo (68)

Darydama automobilio dureles kitos mašinos dureles įbrėžusi klaipėdietė sulaukė netikėtų...

Traumos padariniai: neišvengiami M. Kalniečio viršvalandžiai ir alternatyvos (18)

Tai turėjo būti metai, kai Lietuvos rinktinė pagaliau nebūtų turėjusi bėdų įžaidėjų...

Provincijos turguje vaikinas susikūrė naują įvaizdį ir tai kainavo visai nedaug (25)

DELFI Stilius vėl apsilankė Raseinių turguje ir šį kartą žvalgėsi, kokių drabužių čia...

Pigu ir kokybiška: egzotiškesnės alternatyvos pabodusiai Turkijai (10)

Visame pasaulyje viena iš populiariausių žmones apsėdusių manijų tampa kelionių manija....

Paukštelis nepamiršta savo gelbėtojos: kasdien atskrenda jos aplankyti (2)

Dina Theissen vos kelių dienų paukštelį vardu Gracie atrado iškritusį iš medžio priešais...