Priešingai kurtiems planams, lietuviai praleido greitą įvartį, kai 6-os min. pabaigoje galva pasižymėjo Wayne'as Rooney. Tai buvo 47-as anglų puolėjo įvartis 102-ose rungtynėse rinktinės sudėtyje. Beje, W. Rooney po sykį dar pataikė į lietuvių vartų virpstą ir skersinį.

Kai žaidimas kiek išsilygino, antrą įvartį, kaip sakoma, „į rūbinę“ 45-ą min. įmušė Danny Welbeckas. 53-ią min. Raheemo Sterlingo tikslus smūgis palaužė mūsiškių pasipriešinimą (3:0). Anglų fanų džiaugsmui, šios šalies rinktinėje debiutavęs 22-ejų Harry Kane'as, vos po kelių akimirkų praleistų aikštėje (po 78 sek.) 73-ią min. pasiekė savo pirmą įvartį rinktinėje, o mačo - ketvirtą. Įtikinama Anglijos pergalė - 4:0.

E grupės turnyro lentelėje Lietuva su 6 taškais (2 pergalės ir 3 pralaimėjimai) toliau užima ketvirtą vietą, o Anglija (5 pergalės ir tiek pat galimų, 15 taškų) yra vienvaldė grupės lyderė.

FIFA reitinge Lietuvos rinktinė užima 94-ą vietą, Anglija rikiuojasi 17-a.

Tai pirma istorijoje lietuvių akistata su futbolo pradininkais, t.y., pirmas oficialus reprezentacinių Anglijos ir Lietuvos futbolo rinktinių susitikimas.

Būta ir geresnių pavyzdžių

Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę mūsų šalies nacionalinė rinktinė grįžo į UEFA ir FIFA šeimą ir pradėjo dalyvauti atrankos į Senojo žemyno ir pasaulio pirmenybes turnyruose.

Nuo 1990 metų Lietuvos rinktinė žaidė ir su pasaulio futbolo elito komandomis. Lietuviai Vilniaus „Žalgirio“ stadione sužaidė lygiosiomis 0:0 su tuomečiais Europos čempionais danais, kai Valdemaras Martinkėnas atrėmė varžovų muštą 11 metrų baudinį (1992 metai), svečiuose Niurnburge po Tomo Ražanausko puikaus įvarčio baigė dvikovą taikiai 1:1 su pasaulio vicečempione Vokietija (2003), o Neapolyje atėmė du svarbius taškus iš pasaulio čempionų italų (1:1, 2006, Tomo Danilevičiaus įvartis).

Sunkiai lietuvius Kaune įveikė Ispanija (1:3, Mariaus Stankevičiaus įvartis, 2011) ir Prancūzija (dukart po 0:1 Paryžiuje ir Kaune, 2009).

Rezultatas:

Anglija 4 - 0 Lietuva

6' Wayne Rooney [1 - 0]
45' Danny Welbeck [2 - 0]
58' Raheem Sterling [3 - 0]
73' Harry Kane [4 - 0]

Anglija: Joe Hartas, Nathanielis Clyne'as, Leightonas Bainesas, Gary Cahillas, Philas Jonesas, Jordanas Hendersonas (71' Rossas Barkley), Raheemas Sterlingas, Michaelas Carrickas, Fabianas Delphas, Danny Welbeckas (77' Theo Walcottas), Wayne'as Rooney (C) (72' Harry Kane'as).

Nuošalės: Anglija 0 - 1 Lietuva;
Geltonos kortelės: Anglija 1 - 2 Lietuva.

Kitos E grupės rungtynės:

Slovėnija 6 - 0 San Marinas

10' Josip Iličič [1 - 0]
49' Kevin Kampl [2 - 0]
50' Andraž Struna [3 - 0]
52' Milivoje Novakovič [4 - 0]
73' Dejan Lazarevič [5 - 0]
88' Branko Ilič [6 - 0]

Šveicarija 3 - 0 Estija

17' Fabian Schaer [1 - 0]
27' Granit Xhaka [2 - 0]
80' Haris Seferovič [3 - 0]