Didžiausio susidomėjimo sulaukė D grupės kovos, kur Airija namuose priėmė pasaulio čempionus vokiečius. Aikštės šeimininkai šventė svarbią pergalę 1:0 (0:0) ir sukomplikavo Vokietijos padėtį prieš paskutinį turą. Vienintelį įvartį 70-ą min. pelnė Shane'as Longas. Airiai, kurie vokiečius įveikė pirmą kartą nuo 1994 metų, jau mažiausiai pateko į atkrintamas varžybas. Paskutiniame ture Vokietijai užtenka lygiųjų namuose su Gruzija. Vokiečiai nepateks į Europos čempionatą, jei pralaimės gruzinams, o lenkai ir airiai Varšuvoje tarpusavyje sužais lygiosiomis.

Vokiečiams dar galėjo padėti Škotija, kuri ilgai pirmavo prieš Lenkiją 2:1, bet pergalės neišsaugojo. Roberto Lewandowskio išlyginamais įvartis 94-ą min. suteikia lenkams viltis tęsti kovą net dėl pirmos vietos grupėje. Škotai prarado visas galimybes pasirodyti Euro 2016. Svečiai jau 3-ią min. pirmavo 1:0 po R. Lewandowskio smūgio, tačiau škotai ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą 2:1, kai pasižymėjo Mattas Ritchie (45-ą) ir Stevenas Fletcheris (62-ą min.).

Trečiose grupės rungtynėse Gruzija sutriuškino Gibraltarą 4:0 (3:0). Du įvarčius gruzinams, kurie iškovojo trečią pergalę turnyre pelnė Mate Vacadzė. Gibraltaras patyrė devintą nesėkmę iš eilės ir yra praleidęs jau 50 įvarčių.

F grupėje Šiaurės Airija namuose nugalėjo Graikiją 3:1 (1:0) ir po 29-erių metų pertraukos žais svarbiame turnyre. Aikštės šeimininkams du įvarčius pelnė Stevenas Davisas, vieną - Joshas Magennisas. Graikams, kurie dar nėra iškovoję pergalių atrankoje, paguodos įvartį įmušė 87-ą min. Christos Aravidis. Šiaurės Airija pastarąjį kartą pasaulio čempionate rungtyniavo 1986 metais, o Europos pirmenybėse debiutuos.

Dėl antros-trečios vietų grupėje kovos Rumunija ir Vengrija. Rumunai paskutinę akimirką išsigelbėjo mače su Suomija, kai Ovidius Hobanas rezultatą 1:1 (0:0) išlygino jau 91-ą min. Paskutiniame ture rumunus tenkins pergalė Fareruose.

Vengrija namuose buvo atsilikusi nuo minėtų Farerų 0:1, bet du Danielio Bode įvarčiai antrame kėlinyje leido šeimininkams iškovoti būtinus tris taškus - 2:1 (0:1).

I grupėje svarbią pergalę savo aikštėje iškovojo Portugalija, kuri 1:0 (0:0) laimėjo prieš Daniją. Įvartį, lėmusį portugalams kelialapį į Euro 2016, pelnė Joao Moutinho (66-ą min.).

Elbazane beveik karo sąlygomis vykusį mūšį Albanijos rinktinė 0:2 (0:0) pralaimėjo amžiniems priešams serbams, kuriems tai buvo vos pirma pergalė atrankoje. Albanai apsunkino sau kovą dėl kelialapio į Prancūziją. Serbai abu įvarčius įmušė mačo pabaigoje, kai pasižymėjo Aleksandras Kolarovas 91-ą ir Ademas Ljaličius 94-ą min. Tiesa, albanus į Europos pirmenybes gali išvesti pergalė paskutiniame ture Armėnijoje.

D grupė

Gruzija 4 - 0 Gibraltaras

30' Matė Vacadzė [1 - 0]
35' Tornikė Okriašvili [2 - 0] (iš 11 metrų baudinio)
45' Matė Vacadzė [3 - 0]
87' Valerij Kazaišvili [4 - 0]

Airija 1 - 0 Vokietija

70' Shane Long [1 - 0]

Škotija 2 - 2 Lenkija

3' Robert Lewandowski [0 - 1]
45' Matt Ritchie [1 - 1]
62' Steven Fletcher [2 - 1]
90+4' Robert Lewandowski [2 - 2]

6.Gibraltaras90092:500

Paskutinis turas: Vokietija - Gruzija, Lenkija - Airija, Škotija - Gibraltaras.

F grupė

Šiaurės Airija 3 - 1 Graikija

35' Steven Davis [1 - 0]
49' Josh Magennis [2 - 0]
58' Steven Davis [3 - 0]
87' Christos Aravidis [3 - 1]

Rumunija 1 - 1 Suomija

67' Joel Pohjanpalo [0 - 1]
90+1' Ovidiu Hoban [1 - 1]

Vengrija 2 - 1 Farerų salos

11' Roaldur Jacobsen [0 - 1]
63' Daniel Bode [1 - 1]
71' Daniel Bode [2 - 1]

Albanija 0 - 2 Serbija

90+1' Aleksandar Kolarov [0 -1]
90+4' Adem Ljalič [0 - 2]

Portugalija 1 - 0 Danija

66' Joao Moutinho [1 - 0]

I grupės turnyro lentelė:

1.Portugalija***76019:418
2.Danija83328:512
3.Albanija73227:511
4.Serbija72147:114
5.Armėnija70255:112

Prancūzijoje vyksiančiame 2016 metų Europos futbolo pirmenybių finalo etape pirmą kartą dalyvaus 24 rinktinės, o turnyro šeimininkė atleista nuo atrankos varžybų.

Dėl likusių 23 kelialapių kovoja 53 Senojo žemyno komandos, suskirstytos į devynias atrankos grupes. Dvi geriausios grupių rinktinės ir sėkmingiausiai pasirodžiusi tarp trečioje pozicijoje likusių ekipų iš karto patenka į UEFA Euro 2016 (birželio 10 - liepos 10 d.) futbolo čempionato finalo etapą.

Dėl likusių keturių vietų atkrintamose varžybose kovos aštuonios trečias vietas grupėse užėmusios rinktinės.

Keturios komandos – Islandija, Čekija, Anglija ir Austrija – jau anksčiau užsitikrino teisę žaisti kitąmet Prancūzijoje kartu su pirmenybių šeimininkais. Ketvirtadienį prie jų prisijungė Šiaurės Airija ir Portugalija.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (51)