Užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, trečiadienį susitikęs su Prancūzijos ambasados Lietuvoje laikinuoju reikalų patikėtiniu Oliver Poupard, paragino Prancūzijos diplomatus drauge pagalvoti, kaip išspręsti Editos Rumšienės išlaisvinimo klausimą.
© ELTA
"Mūsų nuomone, nesikišant į Prancūzijos teisinės sistemos savarankiškumą ir atskirtumą, kuris būdingas kiekvienai demokratinei valstybei, taip pat ir Lietuvai, klausimas vis dėlto sprendžiamas nekorektišku būdu", - po susitikimo su Prancūzijos ambasados laikinuoju reikalų patikėtiniu sakė žiniasklaidos atstovams Lietuvos diplomatijos vadovas.

Tai, ką Lietuva kasdien sužino iš žiniasklaidos apie E. Rumšienės suėmimą, tai, kas formuojasi Lietuvos žmonių sąmonėje, negerina Prancūzijos įvaizdžio bei Prancūzijos ir Lietuvos santykių. Tokią Lietuvos nuomonę O.Poupardui sakė perdavęs A. Valionis. Jis pasiūlė kolegoms Prancūzijoje kartu pagalvoti, kaip išeiti iš šios situacijos su minimaliais nuostoliais.

Pokalbio su Prancūzijos laikinuoju reikalų patikėtiniu metu užsienio reikalų ministras išreiškė susirūpinimą, kad E. Rumšienė iki šiol iki teismo nepaleidžiama ir trys jos vaikai beveik tris savaites ir toliau yra atskirti nuo motinos.

Ministro teigimu, šioje situacijoje, kai testai dar kartą patvirtino, kad sportininkas dopingo nevartojo, o Prancūzijos teismas atsisakė E. Rumšienę išlaisvinti, Lietuvos diplomatų raginimas Prancūzijos kolegas pamąstyti apie tolesnę tokios padėties eigą, yra rimtas ir pasvertas žingsnis, daromas prisiimant visą atsakomybę.

Prancūzijos ambasados Lietuvoje laikinojo reikalų patikėtinio O.Poupardui uždavinys, pasak ministro, - perduoti visą informaciją savo šalies Užsienio reikalų ministerijai. Jis atsakys gavęs oficialią Prancūzijos diplomatijos vadovų nuomonę šiuo klausimu. A. Valionio teigimu, visi diplomatai tokiose situacijose vengia nereikalingų komentarų.

Žurnalistų paklaustas, ar ši istorija nėra panaši į Latvijos dviratininko suėmimo Lietuvoje atvejį ir ar Lietuva neketina siųsti Prancūzijai kokios nors notos, A. Valionis atsakė: "Visada yra diplomatinių priemonių arsenalas, kuris naudojamas žingsnis po žingsnio. Būčiau blogas diplomatas ir ministras, jeigu jums viską iš karto išduočiau dabar".

Po 15 minučių trukusio susitikimo su Prancūzijos diplomatu, ministras telefonu kalbėjosi su dviratininku Raimondu Rumšu, šis padėkojo už rūpestį. Dviratininkas A. Valioniui sakė, kad jo žmona, būdama kalėjime, nepraranda optimizmo ir tikisi diplomatų pagalbos. Ministras iš dviratininko taip pat sužinojo, jog E. Rumšienės mama, Italijoje prižiūrinti kalinamos dukters vaikus, taip pat viliasi, kad šie klausimai bus kuo greičiau išspręsti. Padėką bei savo pastabas A. Valioniui telefonu pareiškė ir R. Rumšo tėvas.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (91)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (106)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (13)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (68)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (166)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

„Sostų karų“ žvaigždė E. Clarke prasitarė apie pasimatymų taisyklę

Garsiųjų „Sostų karų“ aktorė Emilia Clarke nuolat supama gandų. Tačiau nuolat...

A. Bagatskis mėgavosi lietuvių komplimentu Latvijos rinktinei (1)

Latvijos nacionalinė komanda laimėjo didelį susidomėjimą kėlusias draugiškas rungtynes Rygoje...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (73)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (113)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (5)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...