Pastarosios neišgelbėjo kitas analogų istorijoje neturintis pasiekimas – Ederio Limos „hat-trick'as“. 32-ejų puolėjas iš Brazilijos, Rusijos pilietybę gavęs prieš ketverius metus, tapo pirmuoju žaidėju, pasaulio čempionato finale pelniusiu tris įvarčius.

Būtent jis pirmasis pasižymėjo Kalyje vykusiose rungtynėse, bet argentiniečiai dar iki pertraukos atsakė dviem įvarčiais paeiliui.

Antrajame kėlinyje Argentinos ekipa išsiveržė į priekį 4:2. Dvikovai artėjant prie pabaigos, rusams teko rizikuoti ir pakeisti vartininką papildomu aikštės žaidėju. Tai kainavo dar vieną įvartį, bet intriga galutinai palaidota dar nebuvo: Rusijos ekipa mažiau nei per minutę sugebėjo pasižymėti dukart.

Po Ederio Limos įvarčio iki minimumo atsilikimą sumažinę rusai turėjo dar 19 sekundžių išsigelbėti, tačiau pratęsti finalo jiems nebepavyko.

Rusijos rinktinėje be Ederio Limos žaidė dar trys Brazilijoje gimę futbolininkai: vartininkas Gustavo, gynėjas Romulo ir puolėjas Robinho.

Nepaisant nesėkmės finale, pasirodymas Kolumbijoje buvo sėkmingiausias rusams per visą planetos pirmenybių istoriją, skaičiuojamą nuo 1989 metų. Iki šiol geriausias jų pasiekimas buvo 1996 metais užimta trečia vieta.

Kolumbijoje treti finišavo dar vieną staigmeną pateikę Irano futbolininkai, baudinių serijoje 4:3 įveikę Portugaliją. Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi rezultatu 2:2.

Iraniečiai, jau aštuntfinalyje eliminavę favoritus brazilus, medalius iškovojo pirmą kartą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (35)