Ketvirtadienį Roko Garasto treniruojama Lietuvos U-17 vaikinų rinktinė 5:0 (5:0) nugalėjo metais jaunesnius savo tėvynainius.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Dominykas Kubilinskas (16 ir 20 min.), po vieną - Žygimantas Urbietis (29 min.), Titas Aukštuolis (36 min.) ir Matas Radžiukynas (39 min.).

Rezultatas:

Lietuva U17 5 – 0 Lietuva U16

16' Dominykas Kubilinskas [1 - 0]
20' Dominykas Kubilinskas [2 - 0]
29' Žygimantas Urbietis [3 - 0]
36' Titas Aukštuolis [4 - 0]
39' Matas Radžiukynas [5 - 0]

Lietuva U17: Ovidijus Šiaulys (41 min. Kajus Urbietis), Kipras Kažukolovas, Deividas Mikalauskas (41 min. Džiugas Raudonius), Matas Voronka (41 min. Deividas Skaržauskas), Laimonas Karžinauskas, Dominykas Kubilinskas (41 min. Domantas Vitkus), Arnas Borodinas, Titas Aukštuolis, Matas Radžiukynas, Artuasr Seražidenovas, Žygimantas Urbietis.

Atsarginiai žaidėjai: Mantas Rusys, Andrius Lučauskas, Džiugas Sūnelaitis.

Lietuva U16: Tomas Čepulis, Rokas Gudelis, Simonas Raila (47 min. Ignas Grykšas), Valdas Antužis, Matas Kubilius, Benas Šatkus, Gintaras Rakauskas, Matas Vareika (65 min. Germanas Daškevičius), Edvinas Sirutavičius (60 min. Titas Milašius), Lukas Jakavičius, Darius Zubauskas.

Atsarginiai žaidėjai: Robertas Kazbaris, Egidijus Dusevičius, Matas Gudaitis.

Rungtynių eiga:

Jau pirmame kėlinyje R. Garasto auklėtiniai įmušė penkis įvarčius be atsako jaunesnei lietuvių komandai ir išsprendė klausimą dėl rungtynių nugalėtojo. 16-ą minutę D. Kubilinskas realizavo baudos smūgį ir išvedė pagrindinę U-17 rinktinę, o 20-ą minutę padvigubino persvarą.

29-ą minutę Ž. Urbietis savo individualų reidą vainikavo techniškai pasiųsdamas kamuolį virš vartininko Tomo Čepulio galvos. 36-ą minutę U-17 rinktinė surengė puikią kontrataką dešiniu kraštu ir ištąsė varžovų gynybą. Artūras Seražidenovas pastebėjo T. Aukštuolio prasiveržimą ir šiam atliko efektingą perdavimą – puolėjui teliko nuginkluoti T. Čepulį.

Paskutinį rungtynių įvartį pelnė M. Radžiukynas prieš pat pirmo kėlinio pabaigą. Kairio krašto saugas atliko slalomą tarp kelių priešininkų gynėjų.

Antrame kėlinyje komandos demonstravo gana inertišką žaidimą be ypatingų progų. Šansą sušvelninti rezultatą 57-ą minutę turėjo tik Edvinas Sirutavičius, tačiau smūgiavo kairiau vartų virpsto.

„Išėjome 100 procentų nusiteikę, nenuvertinome varžovo, sužaidėme kaip įmanoma geriausiai ir įmušėme 5 įvarčius. Tikėjomės, jog jaunesni varžovai labiau pasipriešins. Savo pasirodymą vertinu gerai, gavau žaisti kėlinį, pelniau du įvarčius, ko reikia geriau. Jau laukiame šeštadienio dvikovos ir jai ruošiamės, norime laimėti“, - po dvikovos sakė Roterdamo „Feyenoord“ (Olandija) klubui priklausantis D. Kubilinskas.

„Rungtynės prasidėjo dviprasmiškai, komanda buvo nusiteikusi rimtai žaisti ir kautis, bet gana anksti įgijo pranašumą, todėl antrame kėlinyje gavo visai kitas užduotis. Po pertraukos vaikinams liepiau gerinti žaidimo dinamiką ir sinchroniškumą. Manau, jog po pirmų dviejų greitų įvarčių, kurių mūsų varžovai nesitikėjo, viskas šioje dvikovoje buvo baigta. Paskutinės rungtynės gausis kaip turnyro finalas, baltarusiai paliko gerą įspūdį. Tai greita, agresyvi rinktinė, teko su jais susidurti Minsko turnyre ir tada pralaimėti, todėl šeštadienį sieksime revanšo“, - kalbėjo U-17 rinktinės vyriausiasis treneris R. Garastas.

„Per dvi savaites mūsų rinktinė sužaidė trejas tarptautines rungtynes, todėl šiandien buvome priversti pakeisti kone visą sudėtį Norėjome duoti pagrindiniams žaidėjams pailsėti ir tuo pačiu patikrinti rinktinės pretendentus. Šiandien daug teko eksperimentuoti ir pozicijose, keletas žaidėjų žaidė jiems neįprastuose amplua, to pasekoje toks ir rezultatas. Aišku, šios dienos komandos procesas, sąžiningai pasakius, irgi nepaliko įspūdžio, bet vaikinai gavo galimybę parodyti save“, - po patirto pralaimėjimo sakė U-16 rinktinės treneris Vytautas Vaškūnas.

Antrą pergalę iškovojo ir Baltarusijos ekipa, 3:0 (1:0) įveikusi Armėnijos bendraamžių komandą.

Įvarčiais prie pergalės prisidėjo Andrejus Pilipavecas (11 min.), Dmitrijus Baradzinas (41 min. iš 11 m baudinio) ir Pavelas Sadovskis (4 min.).

Dvikovos pradžioje abi komandos apsikeitė pavojingomis progomis, visgi netrukus savo pranašumą, suklydus Armėnijos rinktinės vartininkui, įrodė Baltarusijos komanda. Šios rinktinės kapitonas Andrejus Pilipavecas sėkmingai smūgiavo galva po to, kai kamuolys atšoko nuo varžovų vartininko.

Po praleisto įvarčio armėnai neketino lengvai pasiduoti ir po mažu žaidimas aikštėje išsilygino. Rungtynėse sužaidus apie pusvalandį puikų smūgį atliko armėnų kapitonas Hovhannesas Harutiunianas. Per likusį kėlinio laiką nei vienai, nei kitai komandai nepavyko nieko pavojingesnio sukurti.

Antras kėlinys armėnams prasidėjo itin apmaudžiai. Iš pradžių teisėjas už neleistinus veiksmus baudos aikštelėje skyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo baltarusiai, o po keleto akimirkų ši komanda dar kartą nubaudė aplaidžiai gynyboje sužaidusius armėnus.

Vėliau žaidimas kiek aprimo, atrodė, kad abi komandos susitaikė su esamu rezultatu ir didesnių pastangų jį pakeisti nedėjo.

Rezultatas:

Armėnija 0 – 0 Baltarusija

11' Andrej Pilipavec [1 - 0]
41' Dmitryj Baradzin [2 - 0] (iš 11 metrų baudinio)
44' Pavel Sadovskij [3 - 0]

Armėnija U17: Erik Churšudian, Pargev Abrahamian (36 min. Samuel Churšudian), Vahagn Jengoian, Erik Gharibian, Artur Chačatrian, Karem Melkonian, Vardan Babachanian, Hovhannes Harutiunian, Vigen Karapetian (68 min. Arman Asilian), Abraham Portugalian, Ašot Grigorian (50 min. Rafik Melikian).

Baltarusija U17: Kiril Kotov, Vladislav Malkevič (73 min., Nika Basarija, Artiom Mirajevskij (41 min. Artiom Kuratnik), Krasimir Kapov (41 min. Dmitryj Kalineika), Kiril Pilec (52 min. Aleksandr Ksenafontov), Pavel Sadovskij (73 min. Sergej Volkov), Ivan Gamolka (66 min. Gleb Burakov), Andrej Pilipavec, Nikita Biatsenia (73 min. Kiril Karpenka), Dmitryj Baradzin (52 min. Kanstantin Kazakov).

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1.Lietuva U-1722007:06
2.Baltarusija U-1722006:16
3.Armėnija U-1720020:50
4.Lietuva U-1620021:80

Jaunių turnyras Palangoje tradiciškai vyksta nuo 1993 metų ir tik pernai dėl miesto stadiono rekonstrukcijos buvo persikėlęs į Klaipėdą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)