Penktadienį įvyks Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) prezidento rinkimai, kuriuose į dvikovą stos Jeanas Todtas ir Ari Vatanenas. Nugalėtojas šiame poste pakeis nuo 1993-ųjų metų šias pareigas ėjusį Maxą Mosley.
FIA būstinė
© Reuters/Scanpix
J. Todtas – parankus organizacijos valdininkams

J. Todtas laikomas dabartinei organizacijos vadovybei palankiu kandidatu. Prancūzui paramą išreiškė tiek M. Mosley, tiek „Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas Bernie Ecclestone'as. Specialistas savo rinkiminėje žinutėje akcentavo komandinį darbą.

Vadovavimu „Ferrari“ komandai išgarsėjęs J. Todtas žada nemažai pokyčių. Specialistas ketina kiekvienam pasaulio lenktynių čempionatui paskirti po komisarą, kuris būtų atsakingas už kasdienį konkrečių pirmenybių reguliavimą. Tokiu būdu būsimas prezidentas daugiau rūpintųsi strateginiais sprendimais ir nesikištų į varžybų rengimą.

Žadėdamas spręsti prastai vertinamo teisėjavimo „Formulėje-1“ problemą, J. Todtas ketina įsteigti Teisėjų priežiūros grupę. Be to, prancūzas planuoja įkurti Disciplinos komisiją, kuri vykdytų pažeidimų sporte tyrimus, rengtų svarstymus ir rekomenduotų drausmines nuobaudas Pasaulio autosporto tarybai.

J. Todtas „Ferrari“ komandoje dirbo nuo 1993 m., kai buvo priimtas vadovauti kompanijos sportinei veiklai. 2006 m. pabaigoje prancūzas buvo paskirtas eiti kompanijos vadovo pareigas bei tuo pačiu įpareigotas paruošti savo įpėdinį Stefano Domenicali.

Iš italams priklausančios „Formulės-1“ komandos posto specialistas pasitraukė tik 2007 m. pabaigoje. Šių metų pradžioje jis nutraukė visus ryšius su šia kompanija.

Prieš ateidamas į „Ferrari“, J. Todtas nebuvo automobilių sporto naujokas. Lenkų kraujo turintis prancūzas karjerą pradėjo ralyje, ir būdamas šturmanu nekartą sėkmingai dalyvavo pasaulio ralio čempionato etapuose.

Vėliau jis ėmė vadovauti „Peugeot“ veiklai automobilių sporte, o jo vadovaujama komanda laimėjo 1985 m. ir 1986 m. pasaulio ralio čempionatus. Prancūzų kompaniją specialistas paliko tik šiai po ilgo svarstymo atsisakius žengti į „Formulės-1“ varžybas.

63-ejų metų J. Todtas yra susižadėjęs su aktore Michelle Yeoh, 1997 m. filme „Rytojus niekada nemiršta“ (angl. „Tomorrow Never Dies“) suvaidinusia Jameso Bondo merginą. Prancūzo sūnus Nicolas dirba „Ferrari“ piloto Felipe Massos vadybininku.

A.Vatanenas – radikalias permainas žadantis maištininkas

A. Vatanenas, savo ruožtu, rinkiminėje kampanijoje agitavo už radikalias permainas, tačiau jo pasiūlymai buvo abstraktūs, juose trūko detalumo, kuriuo pasižymėjo konkurentas. Suomis žada išvesti FIA iš prieštaringumo liūno ir reformuoti organizaciją.

Paklaustas apie tai, kaip ruošiasi įvykdyti permainas, A. Vatanenas visų pirma pažymėjo dialogo svarbą. Išrinktas prezidentu, suomis suburtu darbo grupes, kurios paruoštų pasiūlymus konkrečių sričių reformoms. Buvęs europarlamentaras ketina diskutuoti kartu su žiniasklaida ir visuomene bei atsižvelgti į jų nuomonę.

A. Vatanenas – 1981 m. pasaulio ralio čempionas. Šiose pirmenybėse jis debiutavo 1974 m., o reguliariai lenktyniavo iki 1985 m. vos sportininko mirtimi nesibaigusios avarijos Argentinoje. Vėliau jis grįžo į aktyvų sportą, tačiau didesnį dėmesį skyrė Paryžiaus-Dakaro dykumų raliams, kur laimėjo 1987 m. ir 1989-1991 m.

Pasitraukęs iš sporto, A. Vatanenas pasuko į politiką. 1999 m. suomis buvo išrinktas Europos parlamento nariu ir jame dirbo iki šių metų. Būdamas politiku, jis specializavosi automobilių apmokestinimo, eismo reguliavimo, užsienio reikalų, ekonominio vystymosi ir žemės ūkio srityse.

57-erių A. Vatanenas yra vedęs ir gyvena Prancūzijoje bei Suomijoje.

Daugiau informacijos ieškokite www.f-1.lt.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos propagandos gniaužtuose atsidūrusios šalies atstovė: žmonės mąsto, emigruoti ar dar palaukti (126)

Jauna moteris, buvusi kandidatė Moldovos prezidento rinkimuose Maia Sandu yra pasiryžusi...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Ekonomistų nuomonės dėl bankų įtakos išsiskyrė (51)

Įtakingiausiais Lietuvoje laikomi ekonomistai sutaria, kad kita didžiulė pasaulinė ekonomikos...

Į susišaudymo Vilniuje sūkurį pateko ir S. Stavickis-Stano (40)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis, tarp...

Vilniuje esančioje Antakalnio gatvėje aidėjo šūviai papildyta 20.44 (50)

Šiandien Vilniuje aidėjo šūviai. Antakalnio gatvėje esančioje kavinėje tarp susipykusių...

Pajūryje siūlo užsienio turistus sutraukiantį poilsį: lietuviai nebevertina to, ką turime (2)

Didžiausio šalies kurorto pašonėje esantis Palangos kempingas baigia savo antrąjį sezoną.

Vilniaus viešnamiuose – meilės pažinčių svetainėse ieškančios užsienietės (31)

Iš jaunų merginų prostitucijos pralobti užsigeidę sutuoktiniai nutarė eiti lengviausiu keliu –...

Įvardijo, kiek asmenų „Karklėje“ sučiupo su narkotikais: skaičiai stebina (58)

Savaitgalį vykusio festivalio „ Karklė Live Music Beach “ dalyvius patikrinę policininkai ir...

Kokios spalvos bus madingos artėjančio šaltojo sezono metu

Vasarai artėjant į pabaigą pamažu imama domėtis, koks koloritas dominuos artėjančio šaltojo...

Svaiginanti 28-metės karjera: nuo modelio iki artimos D. Trumpo bendražygės (12)

Naująja komunikacijos departamento vadove JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijoje laikinai...