„Renault“ komandos vadovas Flavio Briatore britų „The Times“ laikraštį kategoriškai patikino, kad jo ekipa nepanaudojo turėtos slaptos „McLaren“ informacijos.
Flavio Briatore
© Reuters/Scanpix
Tarptautinė automobilių federacija (FIA) gruodžio 6 dieną svarstys kaltinimus „Renault“ ekipai pažeidus Tarptautinio sporto kodekso 151c straipsnį. Komanda įtariama neteisėtu disponavimu „McLaren“ priklausančiais dokumentais ir kita konfidencialia informacija, tokia kaip šios komandos „Formulės-1“ bolido konstrukcija ir matmenys, informacija apie „McLaren“ kuro pildymo sistemą, pavarų dėžės surinkimo techniką, tepalo aušinimo sistemą, hidraulikos kontrolės sistemą bei naujovišką pakabos sistemos elementą, naudotą „McLaren“ 2006 ir 2007 metų modelio „Formulės-1“ boliduose

Bendraudamas su žurnalistais, F. Briatore neneigė, jog komanda išties turėjo itin konfidencialios „McLaren“ informacijos, tačiau kartu kategoriškai užtikrino, kad ji nebuvo panaudota kuriant „Renault“ bolidą.

„Po to, kai rugsėjį apie tai sužinojome, pasikalbėjome su šiuo vaikinu (Philu Mackerethu, perėjusiu iš „McLaren“ į „Renault“, - red. past.), pradėjome tyrimą ir iškart sustabdėme jo įgaliojimus bei nedelsiant apie tai informavome „McLaren“ ir FIA“, - britų žurnalistams pareiškė „Renault“ komandos vadovas.

„Mosley (FIA prezidentui – red. past.) pateikėme visą korespondenciją ir įrodymus bei mūsų inžinierių parodymus, jog savo bolide nenaudojome „McLaren“ sistemų“, - tikino ciniškai „italų džentelmenu“ vadinamas asmuo.

„Informacija buvo kompiuteryje, ji buvo diskuose, kuriuos atsinešė šis vaikinas. Ji buvo labai paprasta. Tai buvo kelių sistemų brėžiniai, dalis pavarų dėžės brėžinių, dalis masės amortizatoriaus brėžinių“, - kalbėjo ne vieną dešimtmetį „Formulėje-1“ dirbantis specialistas.

„Esu tikras, ir ne tik aš, jog ši informacija buvo nepanaudota. Turime parodymus visų su tuo susijusių inžinierių ir visi kategoriškai tvirtina, kad visi šie dalykai neturėjo jokios įtakos kuriant mūsų bolidą“, - pažymėjo jis.

Šių metų rugsėjį už tokį patį nusižengimą – disponavimą slapta „Ferrari“ ekipos informacija – „McLaren“ komanda FIA buvo nubausta 100 mln. JAV dolerių bauda bei visų šiemet Konstruktorių taurės įskaitoje pelnytų taškų anuliavimu.

F. Briatore nuomone, šių dviejų atvejų negalima lyginti tarpusavyje, nes iš „McLaren“ į „Renault“ neplaukė pastovus informacijos srautas, kaip iš „Ferrari“ į „McLaren“, o pati informacija buvo gerokai mažesnė apimties bei svarbos nei ankstesniu atveju.

Be to, „Renault“ komandos vadovas pažymėjo, kad tokios informacijos nutekėjimą tarp komandų sustabdyti yra tiesiog neįmanoma.

Daugiau informacijos ieškokite

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (108)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (24)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (15)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (17)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (1)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (3)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (799)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Siūlo iššūkį: 30 dienų be cukraus ar kavos ką galima pasiekti (37)

30 dienų be cukr aus, miltų ar kav os. 30 dienų iš eilės nueiti po 8 tūkst. žingsnių ar...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (277)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...