Italai po šios pergalės užėmė galutinę šeštą vietą ir užsitikrino bilietą į olimpinės atrankos turnyrą.

Tuo metu čekai dėl 7-tos pozicijos, garantuojančios teisę varžytis atrankoje į 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadą, penktadienį 19 val. 30 min. susikaus su latviais, kuriems D grupėje Rygoje pralaimėjo 65:72.

Du kėlinius aikštėje tarp italų ir čekų vyko lygi kova ir trečio ketvirčio pradžioje komandas skyrė tik 3 taškai (44:41), bet tada Simones Pianigianio auklėtiniai, vedami Danilo Gallinari ir Andrea Bargnani, surengė spurtą 18:4 ir susikrovė 17 taškų pranašumą (62:45), o po dviejų kiaurų Marco Belinellio tritaškių nutolo jau ir 22 taškų atstumu – 76:54. Tad ketvirtas kėlinys tebuvo jau tik formalumas.

Iki paskutinės minutės, kol nepaleido dviejų bereikšmių itin sudėtingų metimų iš toli, italai šioje dvikovoje pataikė 8 tritaškius iš 14-os (57 proc.) – tai beveik dvigubai geriau nei per ketvirtfinalio mačą su Lietuva (8/28, 29 proc.).

Italija: Andrea Bargnani 21, Danilo Gallinari ir Alessandro Gentile po 15, Marco Belinelli 12, Pietro Aradori 7 taškai.

Čekija: Janas Vesely 26 (12 atk. kam.), Tomašas Satoransky 12, Blake'as Schilbas 8 taškai.

Pirmame mače dėl 5-8 vietų Graikija 97:90 nugalėjo Latviją.

Italai ketvirtfinalyje po pratęsimo 85:95 neatsilaikė prieš Lietuvą, o čekai 75:89 suklupo prieš Serbiją. Tiesa, Čekijos atstovai šiame čempionate taip pat buvo susitikę su lietuviais ir nusileido jiems D grupės varžybose po pratęsimo 81:85.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)