Viskas visiems aišku buvo sužaidus vos 29 minutes – vokiečiai tuomet jau pirmavo 5:0, o kone visos tribūnos sutartinai verkė.

Gynyboje lyg paaugliai berniukai klydę brazilai leido varžovams vienam po kito šaudyti į Julio Cesaro ginamus vartus: tuo 11 minutę pirmasis pasinaudojo Thomas Muelleris, 23 min. Miroslavas Klose (su 16-a taiklių smūgių tapęs visų laikų rekordininku), 24 ir 26 min. Toni Kroosas, o 29 m. Sami Khedira.

Antrame kėlinyje įvarčių fiestą pratęsė Andre Schuerlle (69 ir 79 min.), o 90 min. mažai paguodžiantį įvartį pavyko pelnyti brazilui Oscarui.

Šeimininkams akivaizdžiai trūko dviejų itin svarbių ginklų – traumuoto puolėjo Neymaro ir geltonų kortelių prisirinkusio gynybos eksperto Thiago Silvos.

Beje, paskutinį kartą Brazilijos rinktinė namuose pralaimėjusi buvo beveik prieš 40 metų, dar 1975-aisiais, kai „Copa America“ turnyro pusfinalyje 1:3 pripažino Peru pranašumą.

Kitame planetos pirmenybių pusfinalyje trečiadienį San Paule susikaus Olandijos ir Argentinos futbolininkai.

Rungtynės:

Brazilija 1 – 7 Vokietija
11' [0 – 1] Thomas Mueller
23' [0 – 2] Miroslav Klose
24' [0 – 3] Toni Kroos
26' [0 – 4] Toni Kroos
29' [0 – 5] Sami Khedira
69' [0 – 6] Andre Schuerrle
79' [0 – 7] Andre Schuerrle
90' [1 – 7] Oscar

Rungtynių eiga:

Brazilai iki pirmenybių pusfinalio keliavo sunkiai: A grupės varžybose 3:1 nugalėjo Kroatiją, 0:0 sužaidė su Meksika ir 4:1 sutriuškino Kamerūną, tačiau aštuntfinalyje tik po 11 metrų baudinių serijos 4:3 (1:1) palaužė Čilę, o ketvirtfinalyje 2:1 įveikė Kolumbiją.

Vokiečiai G grupėje 4:0 sugėdino Portugaliją, išplėšė lygiąsias 2:2 su Gana ir 1:0 įrodė savo pranašumą prieš JAV, aštuntfinalyje tik po pratęsimo 2:1 eliminavo Alžyrą, o ketvirtfinalyje 1:0 išsiuntė namo Prancūziją.

Brazilai ir vokiečiai yra daugiausiai rungtynių žaidusios (atitinkamai 103 ir 105-erias), pergalių iškovojusios (70 ir 65) ir įvarčių įmušusios (221 ir 223) tautos per visą pasaulio čempionatų istoriją.

Susitikimui teisėjavo 40-metis Marco Rodriguezas iš Meksikos, jau dirbęs per Belgijos ir Alžyro (2:1) bei Italijos ir Urugvajaus (0:1) akistatas. Pastaroji baigėsi skandalingai: M. Rodriguezas nepastebėjo, kaip Luisas Suarezas įkando Giorgio Chelliniui. FIFA po rungtynių urugvajietį diskvalifikavo net keturiems mėnesiams.

Iki šiol tarpusavyje šios rinktinės buvo susitikusios penkis kartus. Tris pergales iškovojo brazilai (2002 m. pasaulio čempionato finale 2:0, 1999 m. ir 2005 m. Konfederacijų taurėje – 4:0 ir 3:2), vieną – vokiečiai (2011 m. draugiškame mače – 3:2), o vienas baigėsi lygiosiomis (2004 m. – 0:0). Bendras įvarčių santykis – 12:6 palankesnis buvo pietų amerikiečiams.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3286)