Dvejos olimpinės žaidynės – dvi ketvirtos vietos. Ir visai nesvarbu, kad esi triskart pasaulio čempionas, dukart pasaulio taurės savininkas ir keturis kartus tapęs prestižinio „Keturių kalnų“ („Four Hills“) turnyro karaliumi. Visi šie titulai tampa beverčiai, prisiminus olimpines žaidynes.
Adam Malysz
© AFP/Scanpix
Su tokiomis mintimis XX–ąją žiemos olimpiadą Turine pasitinka šuolių nuo tramplyno žvaigždė Janne Ahonenas. Visus įmanomus titulus sukaupusio 28 metų suomio lentynoje puikuojasi vos vienas olimpinių žaidynių medalis – 2002 metų Solt Leik Sičio olimpinių žaidynių komandinės rungties sidabras, tuo tarpu individualių rungčių prizų lentynoje žiojėja skylė.

Praėjusiame sezone daugelį varžybų laimėjęs suomis šiemet ramesnis – pora laimėtų etapų ir penkios prizinės pakylos. Palyginimui – praėjusiame sezone jis laimėjo net dvylika etapų ir buvo absoliutus lyderis. Šykščiai žurnalistams interviu dalijantis šuolininkas, tylus ir šį sezoną, neveltui jo pagrindinis teiginys: „Atėjau ne šypsotis, o šokinėti“, sulaukė didžiulio žiniasklaidos dėmesio. Matyt šypsena bus, kai olimpinis auksas kabos prie krūtinės.

Šiame sezone jis – antras ir nusileidžia tik šio sezono atradimui – Jakubui Jandai iš Čekijos.

Čekai viliasi amžiaus stebuklo

Čekų slidininkas Jakubas Janda
© Reuters/Scanpix

Tik šiais metais visiškai atsiskleidęs 27 metų čekas nėra naujokas. Praėjusių metų pasaulio čempionate jis sugebėjo užkopti ant prizininkų pakylos dukart – 100 metrų tramplino sidabras ir 137 metrų tramplino bronza. Po šių, vasarį vykusių varžybų, jis toliau demonstruoja nuostabią sportinę formą. Šiame sezone jis – pirmas ir pasirengęs mesti iššūkį olimpinių žaidynių medalių išalkusiam J.Ahonenui bei kitiems varžovams ir savo gimtajai šaliai iškovoti pirmą aukso medalį per visą šuolių nuo tramplyno olimpinių žaidynių istoriją.

Jo svajonė – realistiška. Šiame sezone jis iškovojo penkias pergales ir kodėl gi nepapildžius trofėjų sąrašo dar vienu apdovanojimu – olimpinių žaidynių čempiono titulu? Įdomiausia, kad šių metų „Keturių kalnų“ varžybose suomis ir čekas pasidalijo čempiono laurus, ir pirmą kartą turnyro istorijoje du sportininkai užlipo ant aukščiausio laiptelio.

Šio dueto pagrindiniai konkurentai taip pat „nepėsti“. Tarp favoritų – austrai ir norvegai, iš kurių kiekvienas gali užkopti ant prizininkų pakylos. Iš austrų šį sezoną derėtų išskirti 1998 metų Nagano (Japonija) olimpinių žaidynių prizininką Andreasą Widhoelzlį. 29 metų sportininkas nors ir neragavo pergalės skonio šiame sezone, dviejų olimpinių žaidynių patirtis gali „suvaidinti“ nepaskutinį vaidmenį.

Taip pat galingai atrodo ir jo tautietis – 19 metų Thomasas Morgensternas, kuriam žadama puiki ateitis, tačiau jis pasirengęs favoritams nušluostyti nosis jau dabar. Per trumpą karjerą jis jau spėjo pasidabinti ir dviem pasaulio čempionato aukso medaliais. Tiesa, tai įvyko komandinėse varžybose.

Norvegų rinktinėje pirmu smuiku groja 29 metų Roaras Ljoekelsoey ir 24 metų Bjoernas Einaras Romoerenas, šiame sezone ne kartą patekę tarp trijų stipriausių pasaulio šuolininkų.

Adam Malysz
© AFP/Scanpix

Nederėtų pamiršti ir reaktyvinio lenko 28 metų Adamo Malyszo, praėjusioje olimpiadoje iškovojusio sidabrinį ir bronzinį apdovanojimus. Deja, šiemet jis nerodo tokių puikių rezultatų. Aukštais pasiekimais nuolat apie save primena ir šveicaras 26 metų Andreasas Kuettelis, kuris bendroje taurės jis įskaitoje – trečias ir yra iškovojęs net dvi pergales. Savo šanso laukia ir vokietis 27 metų Michaelis Uhrmannas, šiame sezone iškovojęs keletą prizinių vietų.

Galima vardinti būrį favoritų, tačiau viską nubraukti gali elementarus netikėtumas. Kaip įvyko 2002 m. Solt Leik Sityje. Tuomet menkai žinomas 20 metų šveicaras Simonas Ammannas idealiai atliko keturis šuolius ir ant kaklo užsikabino du aukso medalius, už nugaros palikdamas nustebusius šuolių nuo tramplyno asus.

Panašiai atsitiko ir 2005 m. pasaulio čempionate, kai 100 m trampline nepasiekiamas buvo tuomet vos 18-etis slovėnas Roko Benkovičius.

Kaip įprastai, Turine bus išdalinti trys medalių komplektai – du individualiose ir vienas komandinėje rungtyse.

Prognozė

Vidutinio aukščio tramplinas

1. J.Ahonenas (Suomija)
2. J.Janda (Čekija)
3. R.Ljoekelsoey (Norvegija) 

Didelio aukščio tramplinas

1. T.Morgensternas (Austrija)
2. R.Ljoekelsoey (Norvegija)
3. J.Ahonenas (Suomija) 

Komandinė rungtis – be aiškaus favorito

Trejose olimpinėse žaidynėse iš eilės pirmą ar antrą vietas užimdavę vokiečiai, šiemet sukėlė sumaištį komandinėje varžybose. 1994, 2002 m. čempionai ir 1998 m. prizininkai šokinėja taip prastai, kad gali net nepatekti ant prizininkų pakylos. Pirmame pasaulio taurės įskaitos dvidešimtuke vos du Vokietijos atstovai.

Ne ką geresnė padėtis ir praėjusios olimpiados sidabro savininkų suomių stovykloje – kol kas tik J.Ahonenas ir M.Hautamaeki rodo stabilius rezultatus, tuo tarpu likusieji – pasyvūs.

Visame komandų kontekste geriausiai atrodo Austrijos rinktinė, pasaulio taurės įskaitos pirmame dešimtuke turinti net tris sportininkus ir kiekvienose olimpinėse žaidynėse nuolat laiminti medalius. 1992 m. jie buvo antri, 1994, 1998 m. – treti. Vieni iš favoritų jie buvo ir Solt Leik Sityje, tačiau vos tik prasidėjus startams, regis juos kažkas užburia – jie nelaimėjo medalių nei individualiose, nei komandinėse varžybose (4 vieta).

Nesinori karksėti, bet panašiai gali atsitikti ir Turine – vis dėlto dukart į tą pačią balą nebrendama. 2005 m. pasaulio čempionate jie iškovojo pergales ant abiejų tramplinų.

Be vokiečių, suomių ir austrų vertėtų išskirti Solt Leik Sičio stebuklą – slovėnus, iškovojusius bronzos medalį, beje, tą patį pakartojusius ir praėjusiame pasaulio čempionate, neprognozuojamus japonus, priblėsusio A.Malyszo vedamus lenkus bei dviem asais - S.Ammannu ir A.Kuetteliu - apsišarvavusius šveicarus.

Prognozė

Komandinės varžybos

1. Austrija
2. Suomija
3. Vokietija 
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (253)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Liūdnas teroristų likimas (25)

Terorizmas nekeičia pasaulio ir tai labiausiai erzina pačius teroristus, kurie bando įsivaizduoti,...

Darbas, kuriame jaunystė – abejotinas privalumas

Tarp jaunų parlamentarų rinkėjai dažniausiai mini didžiųjų partijų lyderius, o kiti jauni...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (14)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (114)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Nemaitonių kaime – tragiška nelaimė: prie namų nuskendo du vaikai papildyta 19.39 (72)

Šeštadienį Kaišiadorių rajone esančiame Nemaitonių kaime mirė du mažamečiai. Prie namų...

Kovos su terorizmu ekspertas: ruoškimės, tuoj teroristai panaudos naują ginklą (271)

Ateityje teroristų ginklu dideliuose Europos miestuose gali tapti valdomi dronai su sprogmenimis. Tai...

„Karklės“ dalyvių stilius traukė akį: išsiskyrė keisčiausiais įvaizdžiais (3)

Vainikuoti 2017 metų vasarą ir ištraukti iš spintos dar nespėtus pademonstruoti stilingus...

J. Lopez specialistė atskleidė jos grožio paslaptis – stebuklingų priemonių ieškokite savo virtuvėje (1)

Rugpjūtis – saulės ir karščio nualintų plaukų mėnuo. Šis scenarijus kartojasi kiekvienais...

Aprangos kodas: žmonės, kuriems galioja „švaraus stalo“ etiketas biure (16)

Penktadienį DELFI Stilius lankėsi vienoje didžiausių draudimo bendrovių „Gjensidige“ . Tik...