Šuoliai ant batuto olimpine sporto šaka tapo 2000 metais, o Kinijai atiteko jau antras aukščiausias šių varžybų apdovanojimas.

2004 metų olimpinis čempionas ukrainietis Jurijus Nikitinas nesėkmingai penktadienį pasirodė kvalifikacijoje ir į finalą nepateko.

Badmintono mišrių dvejetų varžybose - dvigubas Kinijos atstovų triumfas

Žaidynių badmintono mišrių dvejetų varžybos baigėsi dvigubu Kinijos atletų triumfu. Penktadienį pagrindiniame finale pasaulio čempionai Nanas Zhang as ir Yunlei Zhao 21:11, 21:17 įveikė tėvynainius Xu Cheną ir Jin Ma bei po aštuonerių metų šios rungties auksą sugrąžino į Kiniją.

Badmintoninkai Xu Chen ir Ma Jin

Bronzos medaliai įteikti danams Joachimui Fischeriui ir Christinnai Pedersen, kurie mažajame finale dėl trečios vietos 21:12, 21:12 nugalėjo Tontowį Ahmadą ir Liliyaną Natsir iš Indonezijos.

Pekino olimpiados čempionas korėjietis Dae Lee Yongas poroje su Jung Eun Ha nesugebėjo įveikti atrankos varžybų barjero ir nepateko net į ketvirtfinalį.

Šaudymo iš lanko vyrų asmeninių varžybų auksas pirmą kartą atiteko Pietų Korėjos atletui

Vyrų asmeninių šaudymo iš lanko varžybų aukso medalį Londono žaidynėse pirmą kartą iškovojo Pietų Korėjos atstovas Jin-Hyekas Ohas.

Jin-Hyekas Ohas

Pasaulio čempionato sidabrą praėjusiais metais iškovojęs korėjietis penktadienį finale 7:1 įveikė japoną Takaharu Furukawą. Beje, ketvirtfinalyje J-H. Ohas įveikė Pekino olimpiados čempioną ukrainietį Viktorą Rubaną.

Bronza atiteko kinui Xiaoxiangui Dai'ui, kuris mače dėl trečiosios vietos 6:5 palaužė Europos čempioną olandą Ricką van der Veną.

Baigėsi medalių dalybos dziudo turnyre

Penktadienį išdalinti du paskutiniai žaidynių dziudo imtynių turnyro medalių komplektai.

Pirmą aukso medalį savo šaliai nuo 2000 metų olimpiados Sidnėjuje dziudo turnyre iškovojo Pekino žaidynių bronzos medalininkė kubietė Idalys Ortiz (svorio kategorija +78 kg), kuri finale po pratęsimo nugalėjo japonę Maki Sugimoto.

Idalys Ortiz (mėlynu kimono)

Bronza Londone tenkinosi Pekino čempionė bei nuo 2007 metų svarbiausių varžybų nepralaimėjusi kinė Tong Wen, paguodos varžybose privertusi pasiduoti brazilę Marią Altheman.

Ketvirtoje olimpiadoje dalyvavusi Didžiosios Britanijos atstovė Karina Bryant galiausiai pelnė bronzos apdovanojimą, paguodoje įveikusi ukrainietę Iriną Kindzerską.

Vyrų turnyre (svorio kategorija +100 kg) triumfavo penkiskart pasaulio čempionas bei Pekino žaidynių bronzos medalininkas prancūzas Teddy Rineris, finale nugalėjęs triskart planetos pirmenybių nugalėtoją rusą Aleksandrą Michailiną.

Teddy Rineris

Vieno bronzos apdovanojimo savininku tapo trečias pagal reitingą brazilas Rafaelis Silva, aštuntfinalyje kelią link medalių užkirtęs Mariui Paškevičiui. Panamerikos žaidynių čempionas paguodos varžybose privertė pasiduoti Kim Sung Miną iš Pietų Korėjos.

Antrasis bronzos medalis įteiktas vokiečiui Andreasui Toelzeriui, kuris paguodoje įveikė baltarusį Igorį Makarovą.

Moterų sunkiosios atletikos svorio kategorijos iki 75 kg olimpinis auksas atiteko Kazachstano atletei

Trečią aukso medalį Kazachstano sunkiosios atletikos komandai Londono olimpiadoje iškovojo Svetlana Podobedova, penktadienį nugalėjusi svorio kategorijoje iki 75 kg.

26-erių metų pasaulio vicečempionė iš Kazachstano rovimo veiksmu iškėlė 130 kg sveriančią štangą, išstūmė 161 kg (olimpinis rekordas) ir, dvikovėje iškėlusi 291 kg, tik dėl mažesnio asmeninio svorio aplenkė rusę Nataliją Zabolotnają, kuri tapo olimpine rekordininke rovimo (131 kg) bei dvikovės varžybose (291 kg).

Bronzos medalį iškovojusi baltarusė Irina Kuleša nugalėtojai pralaimėjo 22 kg (296 kg; 121+148).

Lenkijos sunkiaatlečiui Adrianui Zielinskiui pavyko iškovoti auksą svorio kategorijoje iki 85 kg po to, kai anksti iš kovos dėl apdovanojimų pasitraukė Pekino žaidynių čempionas kinas Lu Yongas.

2010 metų pasaulio čempionas A. Zielinskis rovime iškėlė 174 kg štangą, stūmime įveikė 211 kg svorį bei sumoje surinko 385 kg sumą.

Tokią pat sumą (385 kg; 175+210) surinko ir rusas Aptis Auchadovas, tačiau svėrė daugiau nei lenkas ir tenkinosi sidabro medaliu.

Bronzos apdovanojimu tenkinosi iranietis Kianoushas Rostami (380 kg; 171+209).

Kinas Lu Youngas pirmavo po rovimo veiksmo, tačiau stūmime triskart neiškėlė štangos ir pasitraukė iš medalių dalybų.

Pasaulio rekordininkas ir 2008 olimpinis vicečempionas rusas Andrejus Rybakovas rovimo veiksmu neiškėlė pradinio svorio ir baigė pasirodymą.

Pietų Korėjos kardininkų rinktinei - fechtavimosi turnyro komandų varžybų auksas

Londono olimpiados fechtavimosi turnyro komandų kardininkų varžybas laimėjo Pietų Korėjos rinktinė.

Gu Bon-Gilas, Youngas Won-Woo, Kimas Jung-Hwanas ir Oh Eun-Seokas finale per 47 minutes ir 40 sekundžių 45:26 nugalėjo Rumunijos ekipą - Tiberiu Dolniceanu, Floriną Zalomirą, Raresą Dumitrescu bei Alexandru Siriteanu.

Azijos šalies rinktinė komandines fechtavimosi varžybas olimpiadose laimėjo pirmą kartą.

Bronzos apdovanojimais tenkinosi italai Diego Occhiuzzi, Luigi Samele ir Aldo Montano, mače dėl trečiosios vietos per valandą 45:40 privertę pasiduoti pasaulio čempionus iš Rusijos - Venjaminą Rešetnikovą, Aleksejų Jakimenką bei Nikolajų Kovaliovą.

Pusfinalyje korėjiečiai per 50 minučių 45:37 įveikė italus, o po 58 minutes ir 31 sekundę trukusios kovos 45:43 įrodė savo pranašumą prieš rusus.